Supercars on fire
Subaru club Romania

Supercars on fire

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Supercars on fire
« on: July 17, 2010, 00:09:53 AM »
Stiu ca suntem in luna lui cuptor, dar astfel de evenimente au loc in fiecare luna de la inceputul anului. Tot mai multe supercaruri iau foc "subit". Nu trece luna fara ca siturile de specialitate sa rateze un astfel de articol. Este o problema de racire a acestor bestii pe patru roti? sau este pur si simplu marketing? Sunt sigur ca mai sunt si alte masini care iau foc dar carora nu li se acorda importanta. Cum ar suna o stire de genul "dacia 1310 a luat foc subit in timpul mersului". Nu cred ca ar citi nimeni acea stire.

Parerea mea este ca aceste stiri sunt un fel de "Elodia". Materiale pentru a atrage cat mai multi cititori.

Totusi, riscul unui incendiu (indiferent de masina) creste direct proportional cu lipsa de atentie acordata motorului dumneavoastra. Verificati cu regularitate nivelul lichidelor, in special inaintea unui drum lung si asigurati-va ca nu exista scurgeri, cabluri desprinse si nu uitati curatati motorul de praf si de ulei. Nu lasati apa sa ajunga in zona sigurantelor, a bateriei, alternatorului sau calculatorului.







MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Supercars on fire
« Reply #1 on: August 22, 2010, 12:26:25 PM »
Al 10-lea Ferrari Italia incendiat ...sau ce a mai ramas din el



Parca inainte trebuia sa fii pe o lista selecta ca sa ajungi sa iti iei asa ceva, apoi urmai niste cursuri etc. O sa ajunga Ferrari sa fie si mai scump si asta pentru ca vor fi din ce in ce mai putine intregi. Bine ca nu este o serie limitata, ca nu mai ramanea nimic din seria aia :D
« Last Edit: August 22, 2010, 12:28:50 PM by MihaiFlorescu »