Semnalizator oglinda retrovizoare
Subaru club Romania

Semnalizator oglinda retrovizoare

alexd

  • 75
  • Forester MY 2007 2.0 X MT
Semnalizator oglinda retrovizoare
« on: November 24, 2014, 12:19:24 PM »
Salut,
Nu-mi mai merge semnalizatorul din oglinda retrovizoare stinga. Si in decembrie trebuie sa fac ITP-ul. Am inteles ca nu e cu bec, e piesa cu totul. l-a mai schimbat cineva? se gaseste si pe AF sau doar OE la SMT? Ca imi e cam frica sa intreb cit costa la ei..

Multumesc,
Forester MY 2007 2.0 X MT

Răspuns: Semnalizator oglinda retrovizoare
« Reply #1 on: November 24, 2014, 13:09:03 PM »
salut. pe original  costa 367 lei :D... eu le am sparte pe amandoua.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Semnalizator oglinda retrovizoare
« Reply #2 on: November 24, 2014, 13:21:29 PM »
Se sparg de la pietre, mai ales la cei care se invart in parcari cu criblura sau piatra sparta.
Unii subaristi si-au pus protectii de rally, dar masinile arata ca la circ.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Semnalizator oglinda retrovizoare
« Reply #3 on: November 24, 2014, 13:26:44 PM »
si eu am protectia de pe dreapta crapata, insa o schimb pe casco si o sa ii pun folie pe intreaga parte exterioara a oglinzii. imi pare rau acum ca nu am facut asta de cand am luat masina.
la fel as vrea sa fac si cu proiectoarele.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

alexd

  • 75
  • Forester MY 2007 2.0 X MT
Răspuns: Semnalizator oglinda retrovizoare
« Reply #4 on: November 24, 2014, 16:23:17 PM »
Si asta al meu era spart inca de cind am luat eu masina si a mers 4 ani fara probleme, numai ca acum... Sper intr-o minune sa-si revina dupa ce am scurs toata apa din el si l-am uscat bine. Daca nu, dau si eu 2 gauri linga leduri existente bag 2 leduri galbene cu rezistentele de aferente si sigilez cu niste plastic din ala topit, vedem ce iese.
Forester MY 2007 2.0 X MT

Răspuns: Semnalizator oglinda retrovizoare
« Reply #5 on: November 24, 2014, 16:49:44 PM »
Eu am ambele proiectoare cu gaurele de la pietrele intalnite de'a lungul timpului.
Cum un proiector nou e cateva sute bune de lei iar proiectoarele functionau, totusi, am preferat sa demontez proiectoarele, le'am curatat si infoliat cu folie galbena.
Investitia a fost de vreo 20 ron si cateva ore de munca (bara trebuie demontata ptr a demonta proiectoarele)

Deci exista si solutii mai de buget, atata timp cat functionalitatea finala e aceeasi ;)