Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
Subaru club Romania

Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« on: August 16, 2010, 15:23:26 PM »
1. Se stie ca vopseaua de pe Subaru nu este una care sa reziste prea bine
2. Locuim in jungla. Eu mi-am vopsit masina acum 1 an si am in jur de 5 urme de portiere deschise in masina mea.

Mai sus sunt doua dintre motivele pentru care vopsitoriile din Romania o duc bine. Voi ce experiente aveti? Mi-am vopsit masina la Tieriac Auto in Otopeni dar vopseaua asta bazata pe apa nu mi se pare la fel de rezistenta ca cea originala. La modul ca si inainte s-au mai deschis portiere in masina mea si nu au ramas urme. Acum parca se vad imediat.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #1 on: July 16, 2012, 02:51:45 AM »
Si eu caut o varianta buna pentru cateva elemente de caroserie insa nu stiu unde sa merg.
Am cunostinte cu vopsitorii dar nu prea sunt incantat de calitatea lor.
Cum sunt cei de la Subaru Brasov pe partea de vopsitorie ?
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #2 on: November 29, 2012, 10:56:42 AM »
Cineva nu a pastrat distanta regulamentara si rezultatul...bara spate sparta,tabla de pe dedesupt stramba,stopuri deplasate usor si nu stiu un service bun unde sa ma duc,de preferabil ar fi in Ploiesti sau Bucuresti.
Ex : Impreza GD/GC 2007
Forester SG
Forester SJ XT

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #3 on: November 30, 2012, 00:53:07 AM »
nsx garage, este serviceul unde am si eu masina la tinichigerie/vopsit. Daca ai drum prin Bucuresti da-mi un tel si te duc sa vezi masina daca ti se pare ok.
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #4 on: November 30, 2012, 01:27:30 AM »
AUTOCAR in Pipera, ei faceau si oficiile de tinichigerie vopsitorie pt reprezentanta intr-un timp cand SM nu mai facea fata calitativ si cantitativ.

Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #5 on: December 01, 2012, 15:36:50 PM »
multumesc pt ajutor,m-am hotarat pt cardinalmotors ploiesti,am un vecin care a vopsit o masina acolo si a iesit bn.
Ex : Impreza GD/GC 2007
Forester SG
Forester SJ XT

AlinI

Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #6 on: May 15, 2013, 23:00:04 PM »
Azi am facut o boacana cu urmari: bara fata rupta, far spart, masca rupta si o aripa indoita. Am casco la generali, dar as dori un sfat... ce service sa aleg.... ? Din ce  am vazut pe site-ul lor nu au decontare directa cu smt... au cu porsche, automobile bavaria, univers, radacini.... si altele de pe site-ul :
http://www.generali.ro/retea_service/bucuresti
'09 Subaru Impreza 2.0 Hatchback

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #7 on: May 16, 2013, 00:06:57 AM »
Dintre toti dealerii doar Radacini a avut tangeta cu Subaru... dar nu stiu daca mai impotra piese de Subaru acum.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Stefan

  • 620
Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #8 on: May 16, 2013, 08:45:34 AM »
Sal. Si eu am avut acum cativa ani ceva probleme de tinichigerie si le-am rezolvat destul de ieftin si bun calitativ la un service din Otopeni de pe str Zborului.
let me know dc te intereseaza. Spor.

Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #9 on: May 17, 2013, 14:09:38 PM »
cu putin timp in urma am avut si eu masina lovita(bara spate crapata,spate infundat), am reparat masina la o reprezentanta hyundai din ploiesti si a isit foarte bn.bara am reparat-o nu am schimbat-o,toata operatiunea de reparare ,vopsire si materiale a costat in jur de 13 milionane.
Ex : Impreza GD/GC 2007
Forester SG
Forester SJ XT

AlinI

Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #10 on: May 20, 2013, 12:47:36 PM »
Dupa ce am vorbit cu cei de la asigurari si cei de la service am aflat ca au decontare directa, desi nu este trecut la service-uri pe site-ul asiguratorului. am fost joi la asigurator la constatare, vineri la service la constatare si la completat hartiute, si acum astept.... mi-au zis cei de la smt ca au pe stoc tot, mai putin farul...... si ca o sa dureze cam 2 saptamani pana vine.... asa ca.... am 2 saptami de mers cu bara legata cu soricei si cu maxim 50km/h...........
'09 Subaru Impreza 2.0 Hatchback

UXE

  • 1731
Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #11 on: February 18, 2016, 21:36:03 PM »
Vreau sa fac o antifonare pe dedesubt la Forester,  plus indreptat o chestie langa rezervor si sunt in cautarea unui service in Bucuresti unde sa-mi faca lucrarea cum trebuie.  Tot la ei probabil ca voi inlocui si evacuarea , deci vor fi 2 lucrari legate.


puiu

  • 786
Răspuns: Vopsitorie si tinichigerie - recomandari service multimarca?
« Reply #12 on: February 19, 2016, 00:42:35 AM »
La ce vrei tu acolo mai degraba as zice un service care are de-a face cu off-roadere. Oamenii de genul ala se pricep cel mai bine la asa ceva.

Gtc poate au loc