Extreme Wheels
Subaru club Romania

Extreme Wheels

Extreme Wheels
« on: August 17, 2010, 22:21:21 PM »
In luna septembrie va avea loc evenimentul Extreme Wheels, la care am fost invitati sa participam.
Quote
Evenimentul Extreme Wheels, va avea loc in luna Septembrie , fiind gazduit de  cel mai mare Mall din Romania: AFI Palace Cotroceni Mega Fun si se va desfasura pe parcursul a 2 zile incendiare si pline de surprize placute.
Evenimentul Extreme Wheels reuneste toti pasionatii de auto, moto si sport extrem la un eveniment unic in Romania si inedit in Europa.
Acest eveniment va fi un show complex, de-a lungul caruia publicul va admira evolutiile diferitilor sportivi, campioni nationali, europeni si mondialii.
Spectacolul va fi condimentat cu concerte live, sustinute de nume sonore din showbiz-ul romanesc, precum si cu demonstratii de virtuozitate ale Dj-ilor consacrati ce vor fi invitati.

Fiecare club auto este reprezentat de doua sau trei masini.
Ar fi frumos sa onoram aceasta invitatie prin prezenta a cel putin doua masini mai speciale de pe forum.
Lista participantilor trebuie trimisa pana joi seara (19 August) asa ca, cei interesati, va rog sa-mi trimiteti un PM pentru detalii suplimentare.
« Last Edit: August 17, 2010, 22:46:53 PM by MihaiFlorescu »

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #1 on: August 18, 2010, 01:29:32 AM »
deci vorbiti frumos cu STI sa ne reprezinte clubu... bagati puppy eyes!!!
edit : si un plin rompetrol alto 101 ca cica nu a mai vaz de 2 ani plinu asa ca ...
« Last Edit: August 18, 2010, 01:31:32 AM by malakay »
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #2 on: August 18, 2010, 11:23:24 AM »
Pai avem nevoie de inca 2 masini oricum. :P In cazul in care unul din cei de pe lista nu mai poate ajunge, nu vrem sa ramanem cu o singura masina sau cu nici una.

Sper ca la anul te avem si pe tine pe lista, malakay. Sper ca si eu voi fi acolo ca exponant :D si de ce nu, chiar sa avem de unde alege si sa ajungem sa votam masinile participante.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #3 on: August 18, 2010, 16:47:04 PM »
cu masina mea in starea actuala nu are rost sa vin .. pot sa vin cu motocicleta daca vine si TOM cu STI_ul:)
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #4 on: August 21, 2010, 20:36:03 PM »
Ok! Tom, am inteles ca ai vorbit cu Dan si ca esti disponibil. Te-am trecut pe lista. ;D PS: nu am nr tau de telefon. da-mi un pm cu el, te rog!

Cu ajutorul lui Mihaidd am reusit (el a reusit) sa il convinga pe un prieten de-al lui, pe nume Mihai, cu o impreza, pe zgaiba (pe care nu l-am mai vazut de ceva timp pe forum) si pe AndreiTentean care a fost si la intalnirea de la Sun Plaza.

Pe lista posibililor participanti mai avem 2 masini. Trebuie sa il mai convingem pe Alex Mirea (Tom, poate pui tu o vorba buna pt noi) si pe inca cineva din BV (pe care nu il cunosc personal ;D, dar il cunoaste tipul Mihai cu impreza).

Miercuri este intalnirea cu organizatorii si voi merge la locul faptei pentru o sedinta la care vom afla mai multe detalii. Daca mai vrea cineva (dintre participanti) sa vina, va rog sa dati un semn!!!
« Last Edit: August 21, 2010, 20:38:08 PM by MihaiFlorescu »

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #5 on: August 22, 2010, 23:39:20 PM »
pai deja inteleg ca s-au strans mai multe masini decat sunt nevoie, eu nu tin neaparat sa merg deci daca vrea cineva locul meu e check...
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #6 on: August 23, 2010, 08:58:45 AM »
Locuri sunt 5 si persoane interesate 100% pana acum sunt 4 (cu tot cu tine, Tom). Inca nu am anuntat numarul de masini participante. Vorbim atunci cand va trebui sa trimitem lista (probabil dupa intalnirea de Miercuri cu organizatorii) si ne spui exact daca vrei sa participi.

Cheers!

Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #7 on: August 23, 2010, 13:03:03 PM »
Ok...
Sa lamurim un pic:
1. Tom - 100%
2. Mihai N12 albastru - 100%
3. Andrei Tentean - 75%
4. Alex Mirea - 75%
5. Zgaiba - 50%

Baiatul din Brasov inca nu a dat un raspuns final, dar din cate am inteles nu poate veni.
Ideea este ca trebuie sa fie intre 3 si 5 masini, miercuri se finalizeaza aceste detalii, in functie de cate cluburi au confirmat si cat spatiu este disponibil.
O sa incerc si eu sa ajung miercuri, unde o sa ne cheme baietii la sedinta. Ne auzim la tilifoane :)
2005 Daewoo Nexia STD LPG - 78 ponei turbati
2002 Opel Astra G Bertone Z20LET - WIP
IPB admin @ StreetWorks.ro
IPB admin @ ClubMazda.ro

Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #8 on: August 23, 2010, 14:17:16 PM »
Ce lista impresionanta! 10x Mihai pentru ajutor. Sigur ajungem miercuri la intalnire si revenim cu detalii organizatorice

Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #9 on: August 23, 2010, 18:18:31 PM »
alex mirea - 0 % masina va fi in lucru in perioada aia !
Asigurari online - www.RCAperoti.ro - www.alexmirea.ro

Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #10 on: August 24, 2010, 10:47:07 AM »
:( poate ne-o arati la intalnire.. daca nu, oricum venim dupa tine la IKEA :P

Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #11 on: August 25, 2010, 22:13:57 PM »
Am fost la intalnirea cu organizatorii "Extreme Wheels" si am discutat detaliile acestei exozitii.
Se anunta a fi un eveniment foarte important si de anvergura, unde fiecare club va fi reprezentat de 3 masini.
Evenimentul va fi puternic mediatizat in presa scrisa cat si la TV (aviz celor care vor sa promoveze firme prin colantari). Este interzisa afisarea de bannere publicitare altele decat firmele partenere.
In schimb, nu este interzisa reclama pe masini, parasolare, aviz lui Andrei daca vrea sa-si faca reclama.
Programul va fi de la 9-22 cu posibilitatea de a lasa masina in zona pazita sau de a o lua acasa.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #12 on: August 25, 2010, 23:21:06 PM »
Ca si completari:

- vom avea puse la dispozitie 4 locuri de parcare (3 pentru masini si unul pentru cort)
- vom primi bauturi racoritoare din partea organizatorilor, dar aducem si noi ceva
- se va intra/iesi cu masina doar pe baza de legitimatie
- vor avea loc concursuri cu premii destul de valoroase la care vor putea participa doar expozantii si reprezentantii cluburilor
- vor fi provocari intre cluburi (gen: clubul x provoaca clubul z la un duel intre evacuari). Tom, stiu un filmulet cu tine si cu niste flacari :D poate repeti experienta
- vor fi domnisoare care se vor plimba pe la fiecare club in parte pentru poze
- ordinea asezarii va fi anuntata pe mail (se face dupa nume si fiind cu S de la Subaru probabil vom sta langa fetele de la Club-Smart ;D)
- cum spunea si Dan, evenimentul este puternic mediatizat, vor fi prezente si multe reviste de profil si vor trece pe la fiecare club in parte pentru discutii
- invitati speciali: Parazitii si cateva demonstratii cu piloti ai Campionatului National de Raliuri + alte surprize

Vom lua legatura in privat cu participantii pentru mai multe detalii.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #13 on: August 25, 2010, 23:57:07 PM »
daca nu aveti destule masini... pot sa vin cu moto ... sa castigam la capitolul evacuare ;D!!!
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #14 on: August 26, 2010, 01:15:05 AM »
mihai sincer nu as mai repeta eu ce am facut in acel filmulet din mai multe motive, principalul fiind ca atunci aveam un soft cu un afr foarte bogat drept urmare acele flacari in ziua de azi nu prea se mai poate asa ceva decat in mers :D, iar cat tine de provocari nu sunt genul care sa le accepte decat daca sunt mult prea tentante :)

insa am si eu o nelamurire si as dorii sa fiu clarificat daca se poate si anume despre cum se va proceda cu masinile peste noapte acolo, pt ca eu nu am alarma la STI si nu il las niciodata intr-un mediu in care sa existe un minim de "parcare pazita"
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #15 on: August 26, 2010, 09:13:35 AM »
haha! il luam pe Victor la proba de evacuari atunci.

Despre provocari, sa stii ca vin si cei de la Mitsubishi ;D

Parcarea va fi pazita cu agenti de paza, va fi inchisa si va exista o singura poarta de acces. Se va putea intra/iesi decat pe baza de legitimatie, care va fi unica pentru fiecare club in parte. Cu alte cuvinte, noi putem intra sau iesi decat cu Subaru de acolo. Baietii aveau liste pentru orice si mai mult ca sigur se va face lista si cu persoanele care intra cu masini. Asadar, decat tu si decat cu ecusonul pe care il vei primi vei putea scoate masina de acolo. In afara de poarta de care spuneam, prin alta parte nu se poate iesi, decat cu o masina pregatita pentru raliul Dakar care sa treaca peste niste borduri imense, spatiu verde, alte borduri, scari si asa mai departe.

In ultima faza, poti lua masina acasa seara si sa te intorci dimineata daca nu ai incredere sa o lasi acolo.

Răspuns: Extreme Wheels
« Reply #16 on: August 26, 2010, 09:15:34 AM »
Dupa cum am zis, evenimentul tine intre 9-22, eu si Mihai vom fi mereu acolo langa masini, in caz ca vreti sa plecati (dar fara masina  :P)

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #17 on: August 26, 2010, 10:44:30 AM »
e ok merci de lamurire
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #18 on: August 26, 2010, 16:35:57 PM »
ordinea cluburilor:

1.AlfaClub
2.Chevrolet Club
3.Dacia Logan Club
4.Fiat Fan
5.Ghettotuning
6.Hothatches
7.Fan Kia
8.Mazda Club
9.Mitsu Club
10.Smart Fan
11.GzTeam
12.Subaru Fan Club
13.(inca un club - astept raspuns)

cred ca acel "inca un club" sunt cei de la Ford ca nu ii vad in lista

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Extreme Wheels
« Reply #19 on: September 01, 2010, 20:15:25 PM »
http://www.extremewheels.ro/

In curand o sa apara si logo-ul nostru pe site. Momentan suntem decat cu numele.