Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
Subaru club Romania

Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI

Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #280 on: August 02, 2018, 11:59:51 AM »
Are un seti de imprumut daca doreste  8)

Dan_XV

  • *
  • 134
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #281 on: August 02, 2018, 12:01:51 PM »
Asa ma gandeam si eu. Prietenul la nevoie se(ti) cunoaste. ;D
XV 2.0 CVT MY2016

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #282 on: August 02, 2018, 13:49:23 PM »
@Mihai Florescu: pentru a infrana iesirile rautacioase ale unor colegi deadreptul malefici propun sa ne manifestam cu totii prin dezprobare energica impotriva celor care, pe fondul unor rataciri launtrice, incearca dar fara izbanda a destabiliza conducerea autocefala a forumului  ;D
 
Pana una, alta, iti propun sa-ti personalizezi bicicleta cu sigla SUBARU iar la loc vizibil sa aplici un multravnit abtibild de apartenenta la Fan Club  >:D

P.S.: te rog sa iei masurile necesare astfel incat la intrunirea de astazi sa se evite orice manifestare care ar putea invenina atmosfera de destindere activa si de refacere psihica a membrilor forumului  :P
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #283 on: August 02, 2018, 14:54:45 PM »
Vin cu un Subaru, ca sa nu fac nota discordanta. Si ca sa doarma Dragos mai bine la noapte, o sa vin chiar cu un SG.

Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #284 on: August 02, 2018, 15:31:28 PM »
Parca ieri se vanduse SG-ul lui JAD  ???
Track: 2003 Impreza STI JDM
Off-Road&Daily: 2009 Forester 2.0 NA
Ex: 2001Impreza WRX wagon

Muttley

  • 4922
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #285 on: August 02, 2018, 15:50:14 PM »
Mai are un Xt manual, este pasionat Subaru, posibil si membru pe forum.

Nu zice nica de bicicleta din Carfur la 300 de lei.
WRX SW 2002

Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #286 on: August 02, 2018, 16:09:15 PM »
Diversiuni.  :)
Track: 2003 Impreza STI JDM
Off-Road&Daily: 2009 Forester 2.0 NA
Ex: 2001Impreza WRX wagon

Muttley

  • 4922
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #287 on: August 02, 2018, 22:07:44 PM »
Sepuate.
Oricum, ciudat sa stea adminu' pe uscat. Saptamana trecuta avea 2 ciururi, acu' o arde cu ratb-u'...
Mai mult, le-a-ncercat aproape pe toate, break, berlina, turbo, aspirant, 2.0, 2.5, manuale toate. A busit si-un ambreiaj in trafic bara la bara. Nu m-ar surprinde un Fozzy XT automat, ar fi veriga lipsa.
WRX SW 2002

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #288 on: August 02, 2018, 22:59:35 PM »
O revedere super! Urmatoarea la karting.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #289 on: August 02, 2018, 23:25:30 PM »
Nu m-ar surprinde un Fozzy XT automat, ar fi veriga lipsa.

Hmm... Modelul asta nu exista.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #290 on: August 03, 2018, 08:26:40 AM »
Bucuria de a ne revedea pret de ore bune la ceas de asfintit ne-a facut sa ne solidificam sentimentele de prietenie intr-o forma expresiva a maretiei pasiunii pentru marca SUBARU, liantul de netagaduit al dainuirii forumului local.



Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #291 on: August 03, 2018, 08:38:23 AM »
Discutand intre noi cate si mai cate dar cu mare bagare de seama pentru a nu transforma bucuria revederii intr-o sezatoare monotona am concluzionat ca cea mai mare fericire pe care o putem dobandi impreuna este aceea de a sti cum sa ne ingrijim masinile si totodata cum sa-i respectam pe ceilalti participanti la traficul cotidian.

Regula de baza a bucuriei autentice pe care am simtit-o cu totii aseara a fost comunicarea ultimelor investitii tehnologice in masini precum si traseele parcurse, locurile si oamenii intalniti precum si evolutiile fiecarei masini in parte.

In cateva imagini surprinse fugitiv va prezentam participantii, cu sau fara emotii  ;D:







 
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #292 on: August 03, 2018, 08:51:40 AM »
Cred ca intalnirea de aseara a avut si o componenta emotionala axata pe beatitudine si, cu voia Domniilor Voastre, as segmenta-o in trei elemente: placerea de a ne revedea, integrarea noilor colegi si semnificatia marcii SUBARU pentru fiecare dintre noi.

Mai exact, placerea reintalnirii se refera la sentimentele pozitive pe care le nutrim cu totii in momentul in care ne strangem mainile cu prietenie, integrarea in comunitatea SUBARU si capacitatea de a interactiona conform eticiilor onorante iar semnificatia reuniunii de aseara as defini-o ca pe o putere de a da actiunilor noastre un sens cat mai nobil in sfera pasiunii pentru brandul nipon.

De departe s-au remarcat cateva masini de exceptie, ca dealtfel si proprietarii lor, motiv pentru care am sa le scot in evidenta in mod aparte:





Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #293 on: August 03, 2018, 08:58:30 AM »
In numele colegilor doresc a aduce multumiri pentru participare lui Cristibna si Laurentiu care au tinut sa ni se alature chiar daca au sosit in ultimul moment in masinile de serviciu.

Prin targ se aude ca preopinentii si-ar tine masinile SUBARU in garaj, departe de intemperii, la conservare si le conduc doar la evenimente mondene sau sambata seara la promenada  ;D
« Last Edit: August 03, 2018, 09:49:37 AM by Heliotropus »
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #294 on: August 03, 2018, 09:18:34 AM »
Desigur, pe langa Laurentiu si Cristi ar trebui sa remarcam efortul lui Daniel Gugu care doar ce a coborat din avion s-a suit in Forester si a ajuns la eveniment, Dragos Aron care ne-a privit din scaunul sau regizoral dar si a lui Foreste care ne-a luminat seara cu o feerie demna de un celebru scenariu semnat de Spilberg.

Cu totii cred ca am avut o revelatie in momentul in care s-a petrecut un episod demn de Geneza.
Mai exact, daca va aduceti aminte din studiile anterioare, la inceput Dumnezeu a creat cerul si pamantul.
Dar pamantul era netocmit si gol iar intunericul era deasupra adancului iar Divinitatea se purta pe deasupra apelor.
Si Dumnezeu a zis: "Sa fie lumina!" Si lumina se facu.

Lumina a numit-o Dumnezeu ziua iar Foreste a rafinat invataturile biblice cu tehnologie de ultima ora la care pana si Iluminatul nostru coleg propasit pe meleaguri brasovene ar pali de invidie.

Et voila!



Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Muttley

  • 4922
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #295 on: August 03, 2018, 09:20:41 AM »
pana si Iluminatul nostru coleg propasit pe meleaguri brasovene ar pali de invidie.

E clar, nu te mai faci bine... =)))))))))))
WRX SW 2002

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #296 on: August 03, 2018, 09:25:03 AM »
Ecce homo!  :P :P :P
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

dmp

  • *
  • 195
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #297 on: August 03, 2018, 10:09:33 AM »
:)))))
Outback 2.5 i MY2008
Legacy GT MY2010

Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #298 on: August 03, 2018, 10:13:48 AM »
Vin cu un Subaru, ca sa nu fac nota discordanta. Si ca sa doarma Dragos mai bine la noapte, o sa vin chiar cu un SG.
;)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Intalnirea Membrilor Forumului - BUCURESTI
« Reply #299 on: August 03, 2018, 10:57:54 AM »
Genial, Lorian! Pai cum sa nu facem intalniri cu asa oameni si asa masini...? Si asa lumini!!!?