STI 04 Wide Body
Subaru club Romania

STI 04 Wide Body

STI 04 Wide Body
« on: October 18, 2015, 21:55:12 PM »
[img]In ultima perioada m-am intalnit, des zic eu, in conversatiile cu diversi posesori de flat-uri  cu invitatia de a mai intra pe acest forum(ceea ce este foarte bine ca doar asa creste comunitatea, cu input comun) doar ca invitatia era facuta cu intentie de scandal, ca vezi doamne se lauda lumea cu timpi pe motorpark nefondati, adica "masurati" ambiguu.
Acest lucru m-a intristat pentru ca ma asteptam cumva ca nivelul sa creasca in toti acesti ani, sa evoluam, impreuna, separat, sa nu mai bucure pe nimeni cearta/scandalul/basmele, si nici sa nu mai existe persoane care sa fabuleze cu claimuri venite din cloud. Recunosc ca nu am crezut pana nu am intrat si am citit, dar asa este, trist....

Revenind la subiectul acestui topic, vreau sa prezint o masina care a ajuns sa-mi fie foarte draga, contrar intentiei initiale pe care am avut-o cand am cumparat-o impreuna cu Alex Mirea de la Mihai, un vechi prieten care a avut prin 2007-2009 planuri mari cu aceasta masina ajungand cu ea la Vama Preparatione prin Italia, si cu masina la niste puteri monstroase pentru acea vreme si nu numai. Nu imi amintesc exact cifrele si prefer sa nu scriu ce nu stiu.

Cand am cumparat-o, batranica era imobilizata, nu mai avea motor. Apoi nu a mai avut transmisie, scaune, bord(dash-ul mai exact), in mare parte vopsea....

Apoi, intr-o alta zi, a inceput restaurarea, si pana acum am ajuns aici :

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #1 on: October 18, 2015, 22:11:10 PM »
Bine ai revenit! Cred ca ultima data ne-am intalnit pe Transalpina cand venisei cu EVO.
Cred ca toti stim despre ce masina vorbesti. Nu pot sa vad pozele si am incercat sa modific postul tau, dar vad ca nu ai pus nici un link.

Presupun ca e blobeye cu kit de WRC si B-57-WRX parca?

Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #2 on: October 18, 2015, 22:13:29 PM »
Da, am citit cum se urca pozele pe forum si m-am conformat.


[/URL][/img]

Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #3 on: October 18, 2015, 22:15:44 PM »




« Last Edit: October 18, 2015, 22:20:03 PM by andreitentean »

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #4 on: October 18, 2015, 22:21:01 PM »
bine ai venit man
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #5 on: October 18, 2015, 22:30:16 PM »
Batranica a primit un motor stock, via UK, si-a pastrat intercoolerul montat in fata de la Perrin, si a primit in dar  un soft Superformance.
Suspensia AST a fost complet revizuita. La partea de caroserie s-a muncit mult, enorm chiar, body kit-ul a fost reasezat pentru o simetrie mai buna, s-au modificat pasajele rotilor spate pentru a elimina groaznica problema cu atingerea anvelopelor pe compresie, apoi masina a fost revopsita integral.

Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #6 on: October 18, 2015, 22:34:51 PM »
Am uitat....a fost nevoie si de o transmisie completa pentru cea cu diferentialele Cusco a plecat pe masina lui Alex.
Apropo, felicitari lui Alex pentru timpul obtinut pe motorpark in varianta lunga 1:58.219, cu transponder!


STI 04, stock engine, stock turbo, stock intake, stock intercooler, Superformance software.
« Last Edit: October 18, 2015, 22:36:38 PM by andreitentean »

Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #7 on: October 18, 2015, 23:09:34 PM »
Dupa cum ti-am spus si la Poiana, cel mai frumos Subaru de la noi ...arata extraordinar de bine  ;D
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

daniel.gugu

  • 1384
  • Forester & Impreza
    • http://www.gg-dc.ro/
Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #8 on: October 19, 2015, 07:07:26 AM »
Bine ai venit... Arata intr-un mare fel masina! Felicitari!
Subaru Impreza WRX STI '07 - alias "Galeata Albastra"
Subaru Forester 2.0 XT - daily car
Subaru Impreza 2.0 GT 4WD - PLUTO
Subaru Impreza Type R - GOOFY

Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #9 on: October 19, 2015, 09:43:59 AM »
felicitari ptr masina ,arata de milioane
SUBARU IMPREZA WRX 2002

daniel.gugu

  • 1384
  • Forester & Impreza
    • http://www.gg-dc.ro/
Răspuns: STI 04 Wide Body
« Reply #10 on: October 21, 2015, 09:17:31 AM »
Nu ne dai mai multe detalii despre Softul Superformance?
Subaru Impreza WRX STI '07 - alias "Galeata Albastra"
Subaru Forester 2.0 XT - daily car
Subaru Impreza 2.0 GT 4WD - PLUTO
Subaru Impreza Type R - GOOFY