FORESTER 2,5 , 2016
Subaru club Romania

FORESTER 2,5 , 2016

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #260 on: August 27, 2017, 16:55:48 PM »
Merci Helyo. Iti accept invidia  ;D  Chiar ma gandeam la tine cum ti ar sta cu bibeloul tau de masina lustruita si cerata in namolul acela plin de vegetatie si broaste si cum ti ar da Elena pe coaja cand ai ajunge acasa si ar vedea masina  ;D
Seminte, shaorma si mititei nu am avut. Deh ..... noi santem mai inapoiati aici (cu 7 ore), nu am atins un asa inalt nivel de trai si civilizatie. Noi deabea am ajuns la barbeque hamburger si steak  O0
Dupa cum bine ai intuit o sa am nevoie de o gasca de vidanjori ca sa desfunde canalul din garaj dupa spalarea masinii . Saptamana trecuta a fost nevoie de mai mult de 24 de ore ca sa se scurga apa dupa ce am spalat masina de nisipul si pamantul acumulat la joaca de la extractia de nisip.. Cred ca proprietarul o sa ma ciufuleasca rau  :(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #261 on: August 28, 2017, 03:14:15 AM »
« Last Edit: August 28, 2017, 04:03:29 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #262 on: August 28, 2017, 05:28:47 AM »
Astazi la shpatzir ........ sexxxy  ....... sucea gaturile   (doar la cunoscatori)   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #263 on: August 28, 2017, 08:52:42 AM »
La cat de "sexy" e masina pe ulita bucura-te nu doar ca n-ai primit amenda ci si pentru ca nu ti-a confiscat-o politia pe motiv de camuflare a culorii din talon  ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #264 on: August 28, 2017, 08:58:38 AM »


https://www.facebook.com/redwaveproduction/

Ce minunatie de masini si mai ales de customizari sub capota. Cred ca Muttley, Dan, Andea, Gugu, GheGhe, Malakay & Co. sunt coplesiti de munca elaborata a canadienilor in ceea ce priveste procesul de tuning  >:D da' bine ca au de unde sa se inspire.

De curiozitate, la eveniment au participat detinatorii marcii Subaru din oras/regiune, din stat sau din toata Canada?
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #265 on: August 28, 2017, 17:11:31 PM »
La cat de "sexy" e masina pe ulita bucura-te nu doar ca n-ai primit amenda ci si pentru ca nu ti-a confiscat-o politia pe motiv de camuflare a culorii din talon  ;D
Aici nu ii intereseaza culoarea din talon . Important e sa ai oglinzile si farurule curatate   ;D

La eveniment au paticipat masini din toata canada ,  Am vazut masini din SUA  si Mexic.  Deci cam toata America de Nord
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #266 on: August 28, 2017, 17:20:44 PM »
Te intreb doar de curiozitate, cei din Mexic sau USA le-au adus pe roti, cu vaporul sau pe tren?

Ma macina curiozitatea intrucat din Mexic si pana la Montreal sunt peste 4.500 Km pe sosele...
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #267 on: August 28, 2017, 18:38:41 PM »
Nu stiu, langa masini nu era nici o remorca,  dar e posibil sa le fi lasat la intrare intr-un spatiu special amenajat.
Cei care au venit din SUA nu cred ca ar fi avut nevoie,  granita  e la 80  km de Montreal.  Cateva sute sau mii de km  nu e o problema ptr un Subaru  f bine intretinut cum sant acelea.
Cei din Mexic,  nu stiu,  sincer nu cred ca au venit ei special aici ptr  show,  mai ales ca nu e cel mai mare din A. de N.  Mai repede au venit la neamuri in vizita si au profitat  de ocazie sa isi prezinte fiarele.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #268 on: August 29, 2017, 05:16:58 AM »
Un scurt trip de afaceri  pana in downtown Ottawa. 420  km,  max.  120km/h  in afara,  in oras  dupe puteri,   :o  ,  la dus  8,0  L/100 km  la intors  7,2  l/100 km.
   Forestierul a facut furori peste tot pe unde am trecut.  Militienii  s-au uitat lung  dar nu m-a oprit niciunul.  De vreo 5 sau 6 ori lumea m-a intrebat  ori in trafic ori in parcare :  "Da`unde ai gasit atata noroi  dom`le  ??  Ce e si mai interesant e ca cel mai mult   au intrebat  femeile  !! ;)
              Sexxxy  !

 Asa o las,  nu o mai spal pana la iarna !!   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #269 on: August 29, 2017, 09:03:30 AM »
Niceeeeeee ... cat am eu de pierdut daca imi trag un tratament ceramic de la OptiCoat ... :)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #270 on: August 29, 2017, 10:53:19 AM »
Vezi sa nu aduni rugina sub pamant. Are talentul de a retine umezeala stratul ala frumos si gros :)

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #271 on: August 29, 2017, 15:39:20 PM »
Coafura rezista   ....... pardon, tabla, ........... inca in an jumate-doi  pana o schimb si imi iau alta  ;D
Nu rugina ma  ingrijoreaza  ci faptul ca de cate ori ma urc in ea ma murdaresc.  Si mai ales ma intreb cat de tare imi voi murdarii hainutzele  cand vor veni ploile de toamna !!   ::)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #272 on: August 29, 2017, 15:43:57 PM »
Punem noi, mana de la mana si ti-om trimite un sac cu hainute si ceva parale ca sa ai macar de-un jet la self-service... ;D :) :P
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #273 on: August 31, 2017, 00:11:19 AM »
Merci Hellyo,  esti de gasca.
Haine nu imi trebuie,  am destule.  Dar  parale poti sa trimiti,  caci niciodata nu sant   `deajuns.  Poti sa ii trimiti direct in cont,  pe card  ca sa fie mai usor  pentru amandoi    8)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

laddu

  • 225
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #274 on: August 31, 2017, 09:34:22 AM »
Nu e obligatoriu numarul in bara fata in Canada? Sau de ce nu il ai? Stiu ca sunt state in SUA unde nu e obligatoriu.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #275 on: August 31, 2017, 09:51:33 AM »
Nu e obligatoriu numarul in bara fata in Canada? Sau de ce nu il ai? Stiu ca sunt state in SUA unde nu e obligatoriu.

...
Apropos, inca nu v-ati aliniat cu legislatia americana caci vad ca nici acum nu va obliga sa montati numarul de inmatriculare si pe bara din fata?

...
Nu ne aliniem la americani, mai ales de cand Trump a venit la putere   ;D . Si nici la americani nu au peste tot numere de inmatriculare in fata,  depinde de la stat la stat  :police:
« Last Edit: August 31, 2017, 09:54:22 AM by Heliotropus »
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

laddu

  • 225
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #276 on: August 31, 2017, 10:29:46 AM »
Da, mi-a scapat fraza. Mersi.

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #277 on: September 24, 2017, 00:23:15 AM »
Niste iesiri  de la fin de la semaine pe dealuri




.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #278 on: September 24, 2017, 08:45:11 AM »
Cam imprudente abordarile pe terenul mlastinos din primul calup de imagini, acela fiind mai degraba rezervat masinilor off-road dar si acestea in varianta customizata. Ma asteptam ca H2-ul sa nu fie atat de agil insa m-am prins la final ca soferul chiar se pricepe sa mane hardubaia (am un amic cu H2 si mereu ramane ba suspendat, ba ii rupe  cate ceva cand mergem prin mlastini, paduri si terenuri desfundate - dar cu masinile pregatite strict pentru teren. Exclus Subaru).

La cat mai multe si mai frumoase iesiri caci relieful canadian, prin generozitatea sa, va permite orice tip de scenariu. Felicitari cameramanului si celui care s-a ocupat de montaj, sunet, descrieri!

In alta ordine de idei, cam triste reuniunile quebecoise...nu tu un gratar, nu tu un mititel, nu tu o punga cu pufuleti si un pet cu bere... :P...amaratilor, calicilor, saracilor, zgarcitilor, avarilor... ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #279 on: September 24, 2017, 09:03:46 AM »
Si inca o remarca:
- am vazut un Legacy visiniu zburdand mai ceva ca Foresterele iar toba de esapament este o adevarata stiinta a sunetelor  :D. Ma-ntreb daca iese cu acelasi tril si prin oras??? :D

Mai am inca o curiozitate enciclopedica: masinile voastre nu ruginesc, nu crapa, nu le cad tablele, nu acuza diferite simptome la fiecare mie de kilometri ca cele din sublimul spatiu carpato-danubiano-pontic sau nu dati din casa problemele tehnice cu care va confruntati ca nu cumva sa nu va scada cota regionala?  :P >:D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!