Great Wall Steed 5 la SMT
Subaru club Romania

Great Wall Steed 5 la SMT

Dsign

Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #40 on: May 12, 2016, 17:10:27 PM »
Din ce stiu sunt obligati prin lege sa ofere 3 ani garantie. Repet, din ce stiu, s-ar putea sa nu fie asa.

Legat de importator, nu am informatia legata de service si de garantie, piese de schimb, preturi, revizii, etc.

Cum aflu informatiile, le vars aici.

Sper sa fie de folos comentariile, dupa cum observati, nu ridic in slavi pe nimeni, am fost cat de obiectiv am putut.
Spre fericirea mea, nu am fost impiedicat in vreun fel sa-mi exprim trairile vis-a-vis de produsul pe care incercam sa-l vindem.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #41 on: May 12, 2016, 17:57:18 PM »
Atata timp cat traim intr-o era a industriilor ce se intepatrund, adica globalizare, este firesc sa regasim linii de productie ce aleg componente de la aceiasi furnizori globali si in final sa iasa un produs de calitate sau nu.
 
Si de aici rezulta Mercedes clasa B sau Jaguar model XF cu motor livrat de producatori francezi, Trezia cu motor de Toyota etc. iar daca aprofundam industria auto regasim realitatea: uzinele asambleaza dupa chipul si asemanarea clientului (vezi ultimul model de Citroen C3 dedicat femeilor si care are in dotare loc pentru trusa de farduri - stire aparuta in dimineata de 12 mai la Digi24) sau incearca sa impuna un trend al consumatorului.

Imi cam displace ideea potrivit careia masinile germane sunt in topul calitatii dar si cea conform careia masinile produse in China ar fi un dezastru. Pe ce se bazeaza cei care fac astfel de afirmatii? Masinile chinezesti au patruns in Europa intrucat respecta normele de complianta impuse de catre CE.

Este de apreciat comentariul pertinent al lui Dsign si totodata este de urmarit parcursul tehnic al unei astfel de masini.

Noi am fost blamati cand am cumparat Dacia Sandero pentru operatiuni de teren insa masinile noastre parcurg aproape 10.000 Km/luna si sunt exceptionale dpdv al CAPEX si OPEX motiv pentru care jos palaria! Promit ca am sa studiez si oportunitatea achizitionarii unui Great Wall pentru inginerii nostri si revin cu amanunte.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #42 on: May 12, 2016, 17:59:45 PM »
Great Wall Steed 5 cu 3 ani garantie si ... revizii si reparatii cu 140 ron fara TVA manopera!
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

moguai

  • 2814
Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #43 on: May 12, 2016, 18:06:15 PM »
Noi am fost blamati cand am cumparat Dacia Sandero pentru operatiuni de teren insa masinile noastre parcurg aproape 10.000 Km/luna si sunt exceptionale dpdv al CAPEX si OPEX motiv pentru care jos palaria! Promit ca am sa studiez si oportunitatea achizitionarii unui Great Wall pentru inginerii nostri si revin cu amanunte.

vad ca stii de capex si opex astia, ce programele de planificare si forecasting folositi? :D parca vad ca sunteti clientii nostri..
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #44 on: May 12, 2016, 18:09:30 PM »
Noi am fost blamati cand am cumparat Dacia Sandero pentru operatiuni de teren insa masinile noastre parcurg aproape 10.000 Km/luna si sunt exceptionale dpdv al CAPEX si OPEX motiv pentru care jos palaria! Promit ca am sa studiez si oportunitatea achizitionarii unui Great Wall pentru inginerii nostri si revin cu amanunte.

vad ca stii de capex si opex astia, ce programele de planificare si forecasting folositi? :D parca vad ca sunteti clientii nostri..

...de la PWC
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

moguai

  • 2814
Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #45 on: May 12, 2016, 18:10:39 PM »
ah, nu s eu. dar daca vreti o schimbare, discutam. bine, eu nu vand dar te pun in legatura cu cei care vand :D
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Dsign

Răspuns: Great Wall Steed 5 la SMT
« Reply #46 on: May 13, 2016, 09:17:20 AM »
...adica globalizare...
 
Si de aici rezulta Mercedes clasa B  cu motor livrat de producatori francezi ...

1.5dCi de Logan, chiar. Sanchi, cu multe componente modificate si imbunatatite de Mercedes. Vrajeala!
Mare parte din A-urile diesel vin acum cu acest K9K pe care noi il stim pe Logan inca din 2005.
Sa mai zica cineva ca Dacia recicleaza tehnologie Renault. Na ca le-a dat-o la nemti !

@Foreste, stiu cam ce scrie prin pliante, insa nu cunosc realitatea. Service-ul cu siguranta nu se face la mine, n-am documentatie, n-am programe de identificat piese, n-am contacte pt garantii, n-am furizori. De curiozitate am incercat sa identific masina pe baza seriei de sasiu in programele obisnuite ale furnizorilor mei :D - nimic!

Asadar, cand spun ca nu stiu nimic de garantie, service, piese, spun ca nu cunosc realitatea. Stim cu totii cum se face un flyer.