Motoras geam electric fata
Subaru club Romania

Motoras geam electric fata

Motoras geam electric fata
« on: April 20, 2016, 21:10:19 PM »
Salut colegi, nu imi mai functioneaza geamul electric de la sofer, am demontat fata de usa, motorasul primeste tensiune dar nu pleaca. Masina e din 2007, intrebarea e daca se potriveste motorasul de la un impreza bugeye? stie cineva? Multumesc

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Motoras geam electric fata
« Reply #1 on: April 20, 2016, 22:01:03 PM »
Da un search pe forum dupa "Carbuni" si vezi primul rezultat. Poate te ajuta discutia de acolo.

Răspuns: Motoras geam electric fata
« Reply #2 on: April 20, 2016, 22:55:11 PM »
Am vazut topicul despre carbuni, dar nu am aflat daca se potriveste motorasul de la bugeye, cred ca pana la urma o sa fac carbuni dupa dimnsiunile oferite de un coleg si o sa vad daca merge

Răspuns: Motoras geam electric fata
« Reply #3 on: April 22, 2016, 15:14:44 PM »
Din ce am mai citit si din ce am patit si eu problema pleaca de la clusterul de butoane care duce ulterior si la prajirea motorasului de geam Nu stiu daca e si valabil pentru cazul tau.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Motoras geam electric fata
« Reply #4 on: April 22, 2016, 22:10:24 PM »
eu i-am dat unui coleg motoras de blobeye si la montat pe forester 04 ! eu zic ca o sa mearga 90 % ... verifica sa nu fie gripat eu am patit asa .. am desfacut l-am prin in mengina si l-am degripat si uns si merge si acu ...
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Motoras geam electric fata
« Reply #5 on: April 25, 2016, 21:24:15 PM »
Cred ca asta s-a intamplat si la mine, masina a stat mult si cred ca s-a blocat, o sa il demontez si revin cu detalii, multumesc pentru pareri :)