Intalniri in trafic
Subaru club Romania

Intalniri in trafic

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #420 on: February 24, 2013, 14:57:13 PM »
E chiar on-line!  ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #421 on: February 24, 2013, 14:59:05 PM »
aha... mi se parea mie ca stiu masina...frumoasa masina  ;)
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #422 on: February 28, 2013, 13:46:24 PM »
Vazut azi la R.A.R forester STi (IF 55 STi)
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

concrion

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #423 on: February 28, 2013, 14:07:50 PM »
Exista forester sti la noi in tara ?
sau e un foreSTIer modificat ?

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #424 on: February 28, 2013, 14:16:41 PM »
s-au facut Forester STI doar pentru piata din UK si Japan, deci cu volan pe dreapta! nu a existat varianta asta pentru Europa... >:(

in state se numeste Forester Sport, dar e altceva... nu e chiar Forester STI...



ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

concrion

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #425 on: February 28, 2013, 17:35:03 PM »
offf, repede raspunsesi.. ;))
intrebarea mea era cu substrat...pentru ca stiu si eu masina in cauza, care de altfel e scoasa la vanzare ca fiind forester sti.
Adevarul este, asa cum spui si tu ca modelul original forester sti a fost produs doar pentru piata din Japonia, fiind importat si in UK (litchfield au vandut unul anul trecut) si avea caracteristici peste cele ale sti (ca putere si cuplu era similar lui spec c). Transmisie in 6 trepte, ecu optimizat, tren rulare personalizat si alte multe bunatati faceau aceasta masina o alternativa la sti, plus ca era mai ieftina.
Ca sa nu o intind prea mult: daca pui frane, motor si cutie de sti, nu inseamna ca ai un forester sti, ci o replica....pe care eu o numesc foreSTIer. In orice caz, bafta la vanzare proprietarului....si la cat mai multe intalniri in trafic
seara buna

celalalt

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #426 on: February 28, 2013, 17:38:59 PM »
masina este de pe forum.

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #427 on: February 28, 2013, 17:44:46 PM »
mie imi place cum arata, am vazut-o acum cateva zile in trafic si in mers arata chiar bine  ;)
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

concrion

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #428 on: February 28, 2013, 17:45:15 PM »
e pe forum, era pe la smt....pe mercador (parca)...e peste tot, mai putin unde trebuie, si anume .la alt proprietar, intrucat relatia de dragoste cu actualul se pare ca e trecuta..... Dar las' ca e o masina tare si va rezista acestei rupturi, iar apoi o sa gaseasca iarasi dragoste....si o sa urmeze schimburi de fluide....si apoi relatia se va oficializa si stabiliza in timp ;)

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #429 on: February 28, 2013, 17:50:03 PM »
e pe forum, era pe la smt....pe mercador (parca)...e peste tot, mai putin unde trebuie, si anume .la alt proprietar, intrucat relatia de dragoste cu actualul se pare ca e trecuta..... Dar las' ca e o masina tare si va rezista acestei rupturi, iar apoi o sa gaseasca iarasi dragoste...

Mama Omida tu esti? La mine cum e ruptura? Si a mea e la vanzare.

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #430 on: February 28, 2013, 18:02:53 PM »
tu vrei...dar parca nu prea vrei s-o vinzi...recunoaste...inca o iubesti... :D :D :D  ;)
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #431 on: February 28, 2013, 18:13:57 PM »
Eu o vand, dar nu prea vrea ea sa plece.. fara pretul corect.

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #432 on: February 28, 2013, 18:16:22 PM »
Eu o vand, dar nu prea vrea ea sa plece
Ce-i drept nu mai am anunturi pe net de cel putin jumatate de an  :D

aaaa...am inteles Paule...tu vrei sa vina omu la tine sa te roage sa i-o dai lui... :D :D :D
deci nu vrei s-o vinzi...
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #433 on: February 28, 2013, 18:20:13 PM »
Gata, m-ai prins ;D

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #434 on: February 28, 2013, 18:42:25 PM »
 ;) te-am dat in fapt... :D :D :D
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #435 on: February 28, 2013, 20:08:05 PM »
Ca sa nu o intind prea mult: daca pui frane, motor si cutie de sti, nu inseamna ca ai un forester sti, ci o replica....pe care eu o numesc foreSTIer. In orice caz,

el are pe Forester frane de Legacy 3,0 spec B, nu are frane de STI...
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #436 on: March 12, 2013, 22:56:14 PM »
e pe forum, era pe la smt....pe mercador (parca)...e peste tot, mai putin unde trebuie, si anume .la alt proprietar, intrucat relatia de dragoste cu actualul se pare ca e trecuta..... Dar las' ca e o masina tare si va rezista acestei rupturi, iar apoi o sa gaseasca iarasi dragoste...

Mama Omida tu esti? La mine cum e ruptura? Si a mea e la vanzare.
buna asta:))

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #437 on: March 13, 2013, 22:51:37 PM »
offf, repede raspunsesi.. ;))
intrebarea mea era cu substrat...pentru ca stiu si eu masina in cauza, care de altfel e scoasa la vanzare ca fiind forester sti.
Adevarul este, asa cum spui si tu ca modelul original forester sti a fost produs doar pentru piata din Japonia, fiind importat si in UK (litchfield au vandut unul anul trecut) si avea caracteristici peste cele ale sti (ca putere si cuplu era similar lui spec c). Transmisie in 6 trepte, ecu optimizat, tren rulare personalizat si alte multe bunatati faceau aceasta masina o alternativa la sti, plus ca era mai ieftina.
Ca sa nu o intind prea mult: daca pui frane, motor si cutie de sti, nu inseamna ca ai un forester sti, ci o replica....pe care eu o numesc foreSTIer. In orice caz, bafta la vanzare proprietarului....si la cat mai multe intalniri in trafic
seara buna
daca te uiti mai bine in anunt scrie in felul urmator subaru forester XT(STI) nu stiu de unde ai dedus u ca am zis ca este STI...in schimb are piese de pe STI,evident ca din ce am scris eu,reiese doar ca este o replica a foresteru-lui STI....ai inteles? pana la urma este unicat,cine stie masina stie ce poate si cum arata;)

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #438 on: March 13, 2013, 22:55:40 PM »
e pe forum, era pe la smt....pe mercador (parca)...e peste tot, mai putin unde trebuie, si anume .la alt proprietar, intrucat relatia de dragoste cu actualul se pare ca e trecuta..... Dar las' ca e o masina tare si va rezista acestei rupturi, iar apoi o sa gaseasca iarasi dragoste....si o sa urmeze schimburi de fluide....si apoi relatia se va oficializa si stabiliza in timp ;)
cred ca vezi numai forester albastru in fata ochilor:)))))),nu apare peste tot,se afla doar pe un site pt ca nu sunt disperat sa o dau sa apara pe toate site-urile....doar pt un pret corect m-ar tenta despartirea;) asa cum zice si colegul

Răspuns: Intalniri in trafic
« Reply #439 on: March 13, 2013, 22:57:38 PM »
Ca sa nu o intind prea mult: daca pui frane, motor si cutie de sti, nu inseamna ca ai un forester sti, ci o replica....pe care eu o numesc foreSTIer. In orice caz,

el are pe Forester frane de Legacy 3,0 spec B, nu are frane de STI...
bunicele franele astea de legacy au diametru de 316mm....in schimb cele de pe spate fumega;)))