Primul Forester, prima mașina
Subaru club Romania

Primul Forester, prima mașina

Re: Primul Forester, prima mașina
« Reply #500 on: March 26, 2020, 12:09:50 PM »
@Danielalexandru de unde ai cumpărat filtrul? Cel original e Tokyo Roki made in japan, negru și da, e mai mic ca cele ce le-am pozat eu, dacă citești mai sus am povestit despre mărimi :)

Mi l-a pus la Cluj. Mi-a zis ceva cu B. Io am mai luat de la Bardi, da nu-s sigur daca asta-i firma de care spunea.
80' 5˙2 onʇqɐɔʞ

Theophilus+Julsey

• 544
  • 2004 Forester 2.0XT
« Reply #501 on: March 27, 2020, 09:09:10 AM »
Dupa cod e cel care trebuie de la Tokio Roki, original. Fain ca ți-a pus din asta :)

@Alex Damian, īnțeleg, e buna ideea cu cumparatul filtrelor pe lāngă restul pieselor și partsouq au prețuri bune.

Theophilus+Julsey

• 544
  • 2004 Forester 2.0XT
« Reply #502 on: March 30, 2020, 21:22:50 PM »
De asta m-am ocupat zilele trecute, azi am finalizat. Īncă nu am mers undeva sa văd dacă funcționează cruise controlul dar claxonul funcționează și se activează cruise controlul de pe volan, martorul a rămas pe butonul din bord care, probabil īl voi folosi pentru altceva.
Volanul e de pe un Outback din 2008 și airbagul are aceeași mufa ca Foresterul din 2004.

Serb

• 586
  • Breathing for a living.
« Reply #503 on: March 30, 2020, 22:08:02 PM »
Mie mi se pare urat, dar in acelasi timp si eu am jante de FRS 03 pe un FRS SH, deci nu sunt cel mai cu simt estetic.  :D
For many men, the acquisition of wealth does not end their troubles, it only changes them.

Theophilus+Julsey

• 544
  • 2004 Forester 2.0XT
« Reply #504 on: March 30, 2020, 23:08:57 PM »
Sincer am vrut sa merg cu cel de legacy 2006, care după forma (cel puțin așa mi se pare) e exact ca cel de Forester STI, doar ca are emblema de Subaru, nu STI, dar pe asta l-am găsit ieftin și cu posibilitate de a-l returna dacă nu se potrivea, așa ca e exact ce trebuie. Principalul motiv a fost faptul ca cel in 4 spițe arată foarte old style și mi-am dorit unul cu 3 care e mai modern, deci, mission accomplished dpmdv! Faptul ca acum am cruise pe volan (nu la maneta cu buton separat pentru activare), e intr-o stare mai buna și secțiunea volanului e mai groasa, sunt doar plusuri 8)