Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
Subaru club Romania

Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« on: November 10, 2010, 21:03:52 PM »
este posibil sa organizam asa ceva si pe la noi ????  eu am vorbim cu tom si noi ne tot uitam luung pe alte site-uri de prin afara ce fac uni...





cineva interesat???


NIMIC NIMENI ????
« Last Edit: November 11, 2010, 20:49:18 PM by malakay »
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

clau

  • 166
Răspuns: Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #1 on: November 12, 2010, 13:19:41 PM »

nu ar fi rau sa se organizeze din nou si la noi mai ales ca e nevoie de o parcare private si nu de un drum public

acum multi ani stiu ca se faceau la prisma in bucuresti o data la 2 saptamani cate un eveniment de genu asta

pun si eu un filmulet unde se poate vedea cum se distreaza altii intr-un cadru legal si organizat, dar nu la noi in tara

« Last Edit: November 12, 2010, 13:56:17 PM by MihaiFlorescu »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #2 on: November 12, 2010, 14:01:45 PM »
Mda... cei de la 4turbo din Polonia sunt mari. In plus e plin la ei de Subaru/Mitsu aduse din State la preturi de nimic.

Pentru asemenea eveniment chiar si atat de simplu tot este nevoie de bani si sprijin din partea autoritatilor. Din pacate la noi au prins mai mult cursele de drag. Mai fac si de indemanare din cand in cand dar asa ca bonus.


draculasti

Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #3 on: September 08, 2011, 06:13:29 AM »
Salut !, Am avut umpic timp si am citi si thread-ul asta.Se pare ca nu s-a mai scris de vreo 120 de zile, ...poate de acum incolo...Ok vreau sa imi spun parerea legat de aceasta activitate, Autox, autocross.E adevarat ca aici unde sunt eu e total altceva ,din toate punctele de vedere.Nu de mult , de fapt dupa ce am luat STI-ul, am inceput sa tot intru pe diferite forumuri de specialitate si sa ma interesez din ce in ce mai mult despre autocross.Am inceput sa particip cu o Mazda Miata preparata de autocross, pe care o conduceam pe rand intre trei prieteni.Super tare experienta..Vreau sa spun cateva cuvinte despre organizare.Aici in State, aceste evenimente se organizeaza sub autoritatea SCCA ( sport club of america), cred ca un fel de ACR romanesc....In fiecare stat este cate o filiala, asadar eu sunt in Scca Florida Region.Sunt afiliat la aceasta organizatie si platesc pe an $100, iar la fiecare eveniment la care particip platesc $35.Fiind o organizatie mare am si anumite reduceri la inchirieri de masini, hoteluri , piese auto...La evenimente se aduna cam 100-150 de masini,cu cel putin 2 soferi.Cei din organizatie inchiriaza spatiul pt o zi , de obicei duminica, se ofera si ceva snack-uri si apa.Ei aranjeaza traseul , pun conurile.Se concureaza pe categorii, iar dupa participare fiecare are anumite atributii, de ex , sa aranjeze conurile cazute, etc. Daca doriti sa vedeti ceea ce facem aici , dati un search pe : PBIR Autocross, sau Scca Solo Florida Region.Cu siguranta si pe la Bucuresti sau in tara se face sau facea asa ceva.Trebe o buna organizare , multa seriozitate , bani colectati inainte de la participanti (ca sa poti inchiria un spatiu),conditii stricte de organizare, etc, etc....Cei care au participat la asa ceva stiu, e va spun ca e super tare.Cei de pe aici participa cu orice fel de masini, tineri , batrani, femei , barbati,...In functie de timpul pe care il am o sa pun niste poze si filmulete.

draculasti

Răspuns: Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #4 on: September 09, 2011, 02:36:05 AM »
AUTOCROSS PBIR 2011




draculasti

Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #5 on: September 09, 2011, 02:37:33 AM »



draculasti

Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #6 on: September 09, 2011, 02:40:23 AM »
1991 MIATA DE AUTOCROSS...



draculasti

Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #7 on: September 09, 2011, 02:41:29 AM »



draculasti

Auto X / CURSE DE INDEMANARE!!
« Reply #8 on: September 09, 2011, 20:33:33 PM »
STI-ul pe track cu cauciucuri de 2 lei..... ;D



&feature=youtube_gdata_player