Loc de dat cu capul - vol. II
Subaru club Romania

Loc de dat cu capul - vol. II

Xander

  • 1249
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #400 on: April 18, 2019, 17:29:59 PM »
Stie cineva ce e cu asta si daca se aplica si pe la noi?

https://www.subaru.com/vehicle-recalls/airbags.html?fbclid=IwAR3l6e3WZZDd5ejIlxmVYLaxnlDQ4XwPAp2hg_243QJ7uO0dWzNrbp7WPMo
La americani pare organizata treaba, in Europa e per producător. Toyota văd ca are in Europa. Subaru nu.
https://www.haddadsubaru.com/takata-airbag-recall-faqs.htm Ne cam incadram toți de pe aici.
Drumul este mai spectaculos decât destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20

Forester

  • 3068
  • The other right!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #401 on: April 18, 2019, 17:43:41 PM »
Eh, suntem destul de mulțișori cu Imprețe GC, bug, Forester SF, SG si o căruță de STi-uri (inteleg ca nu sunt amestecate cu restul Imprezelor). Deci care NU intra in recall.
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

Theophilus+Julsey

  • 838
  • 2004 Forester 2.0XT / 2009 Justy IV
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #402 on: April 18, 2019, 17:57:04 PM »
Păcat ca acel calculator automat in care introduci vin e doar pentru America...mie mi-a dat eroare cu seria mea, oricum nu e SG-îl in lista dar am fost curios.

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #403 on: April 18, 2019, 20:20:55 PM »
Răspuns: Subaru Tribeca 2006
« Reply #22 on: March 01, 2012, 15:39:15 PM »
Adi-Canada
Stai linistit , nu e o caracteristica`  pur romaneasca`.  Sa vezi pe aici ce nulitati sant pe sosele !!     Ca sa`  iti dau doar o idee  -  cam 50%  din soferii canadezi nu folosesc semnalizatorul ! Este o auto-ghicitoare continua`  sa` afli in ce directie  o va lua cel  din fata ta !   

KET
Răspuns: Subaru Tribeca 2006
« Reply #23 on: March 01, 2012, 16:35:27 PM »
Cred, probabil sunt peste tot d-astia. Dar eu tare m-as fi bucurat ca asta de m-a lovit pe mine sa nu semnalizeze, dar sa stie sa faca o parcare...

Adi-Canada
Răspuns: Subaru Tribeca 2006
« Reply #24 on: March 01, 2012, 16:50:32 PM »
Avem si de-aia care nu stiu sa parcheze !  Eu am doua`  zgarieturi urate pe bara din fata` ,  si cateva mai mici pe laterale.  C`est la vie

Salut Adi-Canada, no offense, ești destul de vechi pe forum și sunt sigur că ai ajutat mulți membri cu experientele tale.
Referitor la civilizație:    ,,.................................................

Salut Joker
Daca citesti cu atentie postarea mea,  vei observa ca ii  critic soferii canadezi  nu pe cei romani.  E adevarat ca fac o paralela/comparatie intre cele doua  categorii ,  dar tinta principala sant  somitatile canadeze de pe soselele patriei de aici.  Sa stii ca nu am nici o jena in a-i  critica pe canadieni,  asa cum nu am nici o frana in a-i  critica si pe cei din Romania. Eu consider critica  constructiva,  nu doar o pricina di galceava. :angel:
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

joker

  • 187
  • Ai n-ai mingea, dai la poartă!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #404 on: April 18, 2019, 22:08:01 PM »
Salut Joker
Daca citesti cu atentie postarea mea,  vei observa ca ii  critic soferii canadezi  nu pe cei romani.  E adevarat ca fac o paralela/comparatie intre cele doua  categorii ,  dar tinta principala sant  somitatile canadeze de pe soselele patriei de aici.  Sa stii ca nu am nici o jena in a-i  critica pe canadieni,  asa cum nu am nici o frana in a-i  critica si pe cei din Romania. Eu consider critica  constructiva,  nu doar o pricina di galceava. :angel:

Așa este, am citit cu atenție.
Ce voiam să zic sau ce mi-a plăcut că ai zis e ca uscăciuni se găsesc în mai toate pădurile.
 :angel:
Subaru Forester SF 2l aspirat -1999

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #405 on: April 18, 2019, 22:25:11 PM »
..................................................... uscăciuni se găsesc în mai toate pădurile.   :angel:

Asa este .  Doar proportia    difera   de la tara la tara .    :-\
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

joker

  • 187
  • Ai n-ai mingea, dai la poartă!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #406 on: April 19, 2019, 14:32:18 PM »
Văd ca nu va place in Cloud. Din păcate omenirea s-a înscris pe drumul asta de acum 2000ani. Doar nu credeați ca o sa ne oprim la bai si wc-uri...
......
Cum e la chinezi cu Ratingul pa persoana fizica? Într-acolo mergem.
Google își schimba numele in umbrela și îți oferă profilul comportamental ca sa mergi sa te angajezi. Fb îți da Ratingul social. Spotify îți spune ce muzica îți place and so on.
Omul nou e in Cloud.:) Cui nu ii place sa se mute.

Black Mirror: Season 3, Episode 1 :D
Subaru Forester SF 2l aspirat -1999

Serb

  • 881
  • Breathing for a living.
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #407 on: April 22, 2019, 14:26:14 PM »
Am rezolvat-o acuma.

joker

  • 187
  • Ai n-ai mingea, dai la poartă!
Subaru Forester SF 2l aspirat -1999

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #409 on: April 22, 2019, 18:32:50 PM »
Chiar daca articolul e de la americani, cand se discuta in topicul despre CVT am cautat si, in mare, daca vrei motor de ~200cp, nici in Europa nu ai decat cateva variante, dar sigur mai putin de 20% din total.
La modelele de clasa mica cutia automata ar urca pretul de baza prea mult, de'acolo nu cred sa dispara curand manualele ... dar ce folos ...

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #410 on: April 22, 2019, 18:46:17 PM »
Pai tu ai curaj sa mergi cu viteza aia?

Nu. Mi-e foarte  frica !  Dar  tot merg   >:D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #411 on: April 22, 2019, 18:51:40 PM »
Nu te cred....fa un live
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #412 on: April 22, 2019, 19:05:30 PM »
O sa fac. Promit   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #413 on: April 23, 2019, 15:55:03 PM »
 https://imgur.com/gallery/4poDoRp
Iaca ca m-am tinut de cuvant   ;D
Poti sa mai adaugi cativa cativa m/s  in plus deoarece  am cauciucuri putin mai mari decat scrie  in carte.   :-\
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #414 on: April 23, 2019, 16:12:42 PM »
Stii ca nu e bine sa dai goneta pe elevator ?
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #415 on: April 23, 2019, 16:14:41 PM »
https://imgur.com/gallery/4poDoRp

Photoshop >:D


In cacanada te executa aia daca circuli cu viteze din poza de mai sus(photoshop-ata evident)


ps poza este modificata in photoshop

Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #416 on: April 23, 2019, 16:29:22 PM »
Departe de adevar nu santeti nici unul nici altul.
Ce am facut eu  (si  spre rusinea mea cam fac asta  zilnic)   e mare golanie aici.  La viteza  asta iti confisca masina si stai 24  de ore la mititica.  Amenda si punctele  sant bonus. Dar  profit  de faptul ca stiu ca politia nu poate sta in zona aceea deoarece nu au loc ptr.  stationare. Si de obicei  in zona aceea ating  170 km/h,  dar azi era  aglomerata autostrada  si  lenesii care circula cu dacat 100 la ora  mi-au taiat avantul.   :(
                 Photoshop nu e,  dar  trageam  din spate acul vitezometrului cu un nylon de pescuit  ca sa nu iasa in poza , ca doar un Forester cu CVT si x-mode  nu e capabil sa atinga  viteza aceea  supersonica    ;D
« Last Edit: April 23, 2019, 16:51:53 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Celalalt

  • 1812
  • Mda...
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #417 on: April 23, 2019, 17:05:10 PM »
Lasand gluma la o parte , mi se pare interesant ca ai doar 3k de rpm la viteza aia.

p.s. Nu te umfla in pene ca nu laud ceveteu....
Aia e...


FXT '03 EJ207 STI 6MT
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

Xander

  • 1249
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #418 on: April 23, 2019, 19:07:43 PM »
https://imgur.com/gallery/4poDoRp
Iaca ca m-am tinut de cuvant   ;D
Poti sa mai adaugi cativa cativa m/s  in plus deoarece  am cauciucuri putin mai mari decat scrie  in carte.   :-\
E 2.5l aspirat ? Mama ce lejer trage!
Drumul este mai spectaculos decât destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #419 on: April 23, 2019, 19:25:34 PM »
In mod bizaroid  la 180   la ora are sub  3000  rpm  :-\.    De la  130  la 180  la ora  e la  plus/minus  3000  rpm.  Si consum enervant  de 7,4 L la suta
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !