Lista site-uri tuning
Subaru club Romania

Lista site-uri tuning

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Lista site-uri tuning
« on: December 01, 2010, 13:28:09 PM »
Hai sa incepem o lista de site-uri cu produse pentru tuning si nu numai. Cateva care imi vin in minte acum:

stishop.ro
rogerclarkmotorsport.co.uk
nengun.com
flat4online.co.uk
motorsportworld.co.uk
scoobyparts.com
rhdjapan.com
rallispec.com
importimageracing.com

Nu am inclus marcile de renume care ofera doar produse din propria ograda (ex: coswort, perrin, prodrive, SPT, cobb, toate firmele specializate pe suspensii si frane). Cele de mai sus vand produse de la toti producatorii.
« Last Edit: May 15, 2013, 14:19:30 PM by MihaiFlorescu »

Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #1 on: December 19, 2010, 18:59:49 PM »
Salut !

Stie cineva vreo posibilitate de tunnig la Forester Diesel ? Sau ma rog, ceva sa-i mareasca putin viteza.Nu ca as fi un vitezoman , dar orisicit !

Mersi !
Marcel
Forester Diesel 2010

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #2 on: December 19, 2010, 19:21:06 PM »
Salut! Uite aici o discutie care te-ar putea interesa: http://www.subarufanclub.ro/forum/index.php/topic,112.0.html

Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #3 on: March 01, 2011, 16:44:40 PM »
Eu am comandat de la japanparts.com niste arcuri si bari rigidizare si sunt foarte multumit. A ajuns marfa in tara in 4 zile.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #4 on: March 01, 2011, 16:52:48 PM »
Curiozitate: Cat a fost transportul?

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #5 on: March 01, 2011, 19:09:46 PM »
Cucirca vad ca investesti la greu in bolidul tau.
Iti propui sa decolezi? ;D ;D

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #6 on: March 01, 2011, 19:14:43 PM »
Eu am comandat de la japanparts.com niste arcuri si bari rigidizare si sunt foarte multumit. A ajuns marfa in tara in 4 zile.
Plata cum ai facuto? Pe card?
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #7 on: March 25, 2011, 13:44:13 PM »
Eu am comandat de la scoobyparts. Am introdus datele de plata si apoi am primit pe mail estimarea transportului pe care il puteam refuza sau accepta. In urma acceptarii in scris mi s-au luat banii de pe card si piesele au ajuns in 5 zile (luni mi s-au luat banii, azi, adica vineri la pranz am primit piesele). Nu au foarte multe piese, dar sunt printre putinii care trimit in Romania si au pentru modelul meu si cel mai vechi de Impreza. Transportul a fost 40 lire. Merita sa comande mai multi si sa se imparta transportul. Oricum am iesit cu muuult sub preturile de la noi (770 cu tot cu transport in loc de 1300 de la noi + ca la noi nu se gasesc prea multe si daca sunt sunt multe fake-uri).

Numai bine!

Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #8 on: March 25, 2011, 23:59:41 PM »
Eu am comandat de la japanparts.com niste arcuri si bari rigidizare si sunt foarte multumit. A ajuns marfa in tara in 4 zile.
Plata cum ai facuto? Pe card?

Am platit prin Paypal, dar cred ca se poate si prin card.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #9 on: April 13, 2011, 15:56:28 PM »
Vreau sa imi comand o piesa de pe rogerclarkmotorsport.co.uk si fac o strigare. Ideea e ca daca mai comanda cineva putem imparti costurile de transport. In momentul de fata ar trebui sa dau inca jumatate din pretul piesei pe care o vreau, dar daca suntem mai multi, costul scade considerabil.

Răspuns: Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #10 on: April 15, 2011, 08:31:03 AM »
Vreau sa imi comand o piesa de pe rogerclarkmotorsport.co.uk si fac o strigare. Ideea e ca daca mai comanda cineva putem imparti costurile de transport. In momentul de fata ar trebui sa dau inca jumatate din pretul piesei pe care o vreau, dar daca suntem mai multi, costul scade considerabil.

Mihai si eu vreau sa imi comand niste bielete de pe scoobyparts.com . Poate vrei si tu ceva de la ei si dam amandoi comanda.

Poti adauga la lista de siteuri si subarugenuineparts.com

Am primit de la ei cateva piese de tuning si o piesa pe original pompa de frana (la SMT 1500 lei la ei 146$).




« Last Edit: April 15, 2011, 10:10:15 AM by MihaiFlorescu »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #11 on: April 15, 2011, 10:17:16 AM »
Ultima strigare pentru rogerclarkmotorsport.

@cucirca: si eu vreau cate ceva de la scoobyparts, mai ales ca sunt seriosi si inca am toti banii pe card :D problema e ca eu vreau chestii mai mult de estetica (semnalizatoare, aparatori noroi, au si o oferta la un kit de ceasuri cu suport etc.) si nu sunt chiar o prioritate pentru mine acum. Daca mai poti astepta pana dupa 7 Mai ma bag si eu la comanda. Pana atunci am nevoie de altele pe dedesubt si o sa intre masina cateva zile in service dupa paste, ceea ce inseamna $$ In plus, in functie de ce gaseste pe acolo s-ar putea sa mai am nevoie si de alte piese si nu vreau sa dau mai multe comenzi.

Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #12 on: April 15, 2011, 11:22:32 AM »
Astept astept.. Eu am dat comanda de bielete si mi-au venit doar pe fata. Greseala mea. S-au miscat super repede tipii de la scoobyparts.

Dai un pm ceva cand te hotarasti.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #13 on: August 17, 2011, 13:49:23 PM »
scoobyworld OUT!

Motiv: "Im sorry we dont ship to romania"

draculasti

Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #14 on: October 05, 2011, 00:02:05 AM »
Salu baietii!! Eu am comandat pt suby de la : RALLYSPORTDIRECT.Mi-a placut comunicarea cu ei , a fost ok , si au un site generos in diferite produse , numai de calitate.Nu le fac reclama , dar eu am fost multumit de ei.Pt mine a fost usor pt ca sunt aici , poate merita de incercat ...eu am comunicat cu un tip de la ei , Tanner, a fost foarte de treaba.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #15 on: October 05, 2011, 09:23:10 AM »
Aveam si noi site-ul de mai sus in lista, dar l-am scos dupa ce pe o comanda de 1000$ mi s-a cerut transport de 1100$. Pana la urma tot pe ebay suunt oferte mai bune...

Pentru cei din state, sunt foarte multe site-uri cu piese ieftine si transport bun, dar peste ocean se complica treaba.

draculasti

Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #16 on: October 05, 2011, 17:47:31 PM »
Sorry man... Daca e asa ,atunci ai dreptate...

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #17 on: August 07, 2012, 23:40:17 PM »
As vrea sa stiu o parere despre acest site gasit de curang,site-ul este din bulgaria si au niste preturi ok nu se percepe taxe vamale!!!
termenul de livrare pentru bucuresti este de 24/H
www.tuning-parts.bg
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Lista site-uri tuning
« Reply #18 on: November 29, 2012, 15:52:56 PM »
Import Image Racing mai au preturi bune in perioada asta. Livreaza in Ro, dar totusi costurile de transport sunt destul de mari.

De exemplu o suspencie BC racing este 1000 USD in timp ce in Europa se gaseste pe la 770 GBP adica 3500 lei vs. 4300 lei.
Alt exemplu: Suspensie D2 e 3000 lei in timp ce in RO e 3500 parca
« Last Edit: November 29, 2012, 15:54:49 PM by MihaiFlorescu »