FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
Subaru club Romania

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #160 on: January 03, 2020, 19:55:17 PM »


De mare EXCEPTIE atat plimbarea cat si poza cu exemplarul semiacvatic si nocturn din cate mai retin de la biologie dar probabil ca cel din imagine nu isi incheiase de construit barajul, ma rog vizuina iar tu l-ai surprins cand se dedulcea din fondul forestier ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #161 on: January 03, 2020, 20:21:26 PM »
Da,  oameni  rai   ;D

Exemplaru ala nesimtit de blanos   , trezit din hibernare  de temperaturile neobisnuit de  pozitive pentru aceasta  perioada a anului,  fura din lemnele statului  si in plus   trecea strada  prin loc nemarcat.   ;D ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

dan_b

  • 1236
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #162 on: January 03, 2020, 20:35:33 PM »
Tare rezumatul :))
ex Subaru Forester 2009, 2.0 benzina.

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #163 on: January 04, 2020, 02:41:51 AM »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #164 on: January 04, 2020, 23:01:09 PM »
Nu mai baga muzica ce are copyright.....o sa iti scoata videoclipul la un moment dat....

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #165 on: January 04, 2020, 23:02:42 PM »
Cam asa arata orasul azi


Apropo , baga mah masina in garaj!!! >:( >:(

Xander

  • 1249
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #166 on: January 05, 2020, 09:31:47 AM »
Apropo , baga mah masina in garaj!!! >:( >:(

E zgārcit. Dacă se īncălzește mașina pe banii lui? Plus ca nu o tine mai mult de 3 ani. Sa se strice și la următorul proprietar.

Drumul este mai spectaculos decāt destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #167 on: January 05, 2020, 17:35:15 PM »
Nu mai baga muzica ce are copyright.....o sa iti scoata videoclipul la un moment dat....

Merde !  Am uitat  de chestia asta.  Si doar anul trecut mi-au sters  doua  videoclipuri  din cauza  asta.   
Pai si ce muzica  sa pun ?  Sa ma apuc de compus  muzica ?  Ca banuiesc ca toate  sant protejate  . ::)

Apropo , baga mah masina in garaj!!! >:( >:(

Mai merge omu`  si la munca,  nu sta numai acasa  cu masina in garaj    >:(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #168 on: January 06, 2020, 13:21:33 PM »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

kkennyy

  • 1763
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #169 on: January 06, 2020, 16:05:30 PM »
Fain si iarna pe forestiere inzapezite. Am fost si eu o data, singur ... nu pot sa zic ca m-am simtit foarte in largul meu, dar a fost o experienta interesanta :D
Forester XT SJ 2018

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #170 on: January 06, 2020, 16:59:17 PM »
Fain da'   putin stresant.  Trebuie sa tii  doar drumul principal,  nu ai curajul sa incerci ceva mai hard  caci daca ramai  blocat,  esti in kakao.  Pe la  minutul  12h37    am facut o iesire  din drumul principal,  dar nu am fost prea convins ca e bine ce fac.  Dar a fost  f. OK.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #171 on: January 19, 2020, 06:33:27 AM »












































O adunare  cu baieti de baieti ,..................  si cateva  fete   8)
Cu ocazia  acestui prilej  a venit timpul sa  dau o leaca  (sau mai multe leci)  de merde  lu`  Subaru.  Ninsoare viscolita,  -17 Gr.C.  cu vant=temp. resimtita   -25 .   Ninsoare  grea si apatoasa,  neaua cea nemernica se depune pe parbriz  si pe stergatoare  si nu se mai dezlipeste. Nici nu e de mirare  cu gurita  aia mica de ventilatie de sub parbriz  care acopera   max.  30-40%  din  latime,  Practic doar o fasie pe mijloc se dezgheata, stanga si dreapta  raman opace de mi-am sucit gatul  stand crucis  ca sa pot vedea clar inainte.  Am  incercat toate metodele posibile de degivrare dar rezultatul nu s-a schimbat. Ventilatie la maxim sau moderata, doar in sus la parbriz  sau  sus-jos,  pe reciclare  sau pe normal,   etc.etc. 
Alta surpriza  care  a aparut acum cateva  zile:  Android Auto  nu mai merge. Nu mai pot sa vad harta  pe ecranul de la masina. Telefonul si mesageria merg pe Bluetooth,  dar google maps ul  nu. Am dezinstalat si am reinstalat aplicatia de pe telefon de vreo 15 ori caci mi-am zis ca  obositul meu de telefon o fi de vina  dar  nada, nimic.  Deci am dedus ca e unitatea media a masinii. Vineri am fost la  dealer ca sa vada ce are dar am ajuns prea tarziu, era inchis la service  caci deh,  au program de gravide, inchid  la 17h00.  Dar totusi a venit un Dorel priceput si a zis ca o rezolva el in zvei timpi si drei miscari  dar dupa vreo 30 min. de lupte grele   s-a dat batut si nu a rezolvat nimic. Asa ca urmeaza sa imi fac programare  probabil sapt.  viitoare  ca sa vada doctorii  ce are.
Si sa o si laud putin,  ca poate se autorepara singura   ;D -  pe jos  gheata, zapada batatorita, zapada afanata,  vant,  viscol,  controlul tractiunii functioneaza impecabil,  Am vazut masini derapand, sau in imposibilitatea de a urca niste pante mai abrupte. Frs ul  a mers peste tot impecabil,  nici macar  nu ma lasa  sa driftez putin.

.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #172 on: January 19, 2020, 22:47:43 PM »
Misto masina, inspirat nume 8), parca mai vazusem pe undeva asta cu Cioara  :o
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #173 on: January 20, 2020, 02:36:38 AM »
Merci    :)
Nu am plagiat numele,  pur si simplu asa mi-a  trecut prin creieras  cand  am  primit-o.  Si asa i-a ramas  renumele   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #174 on: January 20, 2020, 02:53:39 AM »
Azi la joaca  la zapada impreuna cu un prieten si cu vechitura  lui   ;D


























.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #175 on: January 20, 2020, 03:00:54 AM »
Vechitura esti tu mah! ;D :D
Arata bine SG-ul.....merge la tzara si SK-ul...... >:D


Nu stiu daca unitatea ta e de vina, s-ar putea sa fie de vina aplicatia...mai verifica daca are update-uri Android Auto,in general google face updaturi dese si se rezolva problemele.Eventual cauta in aplicatie pe la setari unde poti raporta o problema.


Roaga-l pe prietenul tau daca poate sa iti dea poze cu montajul troliului si snorkel-ului.Si ce anvelope are?

Apropo: e manuala, automata, are Low-Range?
« Last Edit: January 20, 2020, 03:02:28 AM by Dragosh10 »

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #176 on: January 20, 2020, 03:23:41 AM »
 ;D  ;D  ;D ;D  ;D   ;D  ;D  ;D
Merge  SKul, merge,  mai bine  ca  SGul   :D

Eu zic ca  unitatea e de vina. Aplicatia am sters-o  si am reinstalat-o   de nenumarate ori,  problema ramane.  Daca  Google a facut  update uri  ar fi trebuit  ca sa fie Ok  dupa reinstalare. Dar nu e .
O sa il intreb pe pretinu`  meu  , cel cu vechitura , ;D  daca are poze cu montajul troliului si al snorke-ului.  O sa il intreb si despre  caucioace  si alte alea  ce mi-ai mai zis  tu acolo.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #177 on: January 20, 2020, 04:20:46 AM »
Mai incearca cu alt cablu, vezi daca merge asa


Quote
Merge  SKul, merge,  mai bine  ca  SGul   :D
Nu exista, nu se poate, n-are cum, imposibil! >:D ;D ;D ;D


Apropo, cu SJ-ul te bagai in chestii mai serioase, SK inca il menajezi?Bag-o la chestii mai serioase sa vedem daca se ridica la nivelul lu' SJ!

FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #178 on: January 20, 2020, 04:44:25 AM »
Am schimbat trei cabluri,  acelasi  merde. Nu merge

Cu SKul  nu m-am bagat inca  acolo unde am bagat  SJul  pentru ca inca nu am avut ocazia, Stai usor  ca vine vara   :D  Si ma mai gandeam ca o cumpar  dupa leasing  (dar asa m-am  gandit la toate, nu trebuie sa ma crezi pe cuvant) 

.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

dmp

  • *
  • 195
Re: FORESTER 2,5 , 2019 cu CVT si X-Mode - Cioara
« Reply #179 on: January 20, 2020, 07:54:00 AM »
Frumoasa vechitura!
Aveti ceva zapada pe acolo...
Outback 2.5 i MY2008
Legacy GT MY2010