Foresterul meu
Subaru club Romania

Foresterul meu

Foresterul meu
« on: December 19, 2010, 15:04:52 PM »
Sunt Mihai din Baia Mare. AM achizitionat masina din octombrie 2008 de la Timisoara si de atunci am facut vreo 30.000km prin toate conditiile. De la  autobahn la  traseul dakar-ului din Maramures. Incerc sa pun si poze dar inca nu reusesc :)
« Last Edit: December 20, 2010, 16:00:44 PM by mihaiPV »
Forester my09 4Q

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Foresterul meu
« Reply #1 on: December 19, 2010, 15:59:56 PM »
Bine ai venit! Pentru poze vezi ca este un tutorial in sectiunea feedback/administrare. Te-a lasat masina pana acum in una din situatiile mai sus mentionate?

Răspuns: Foresterul meu
« Reply #2 on: December 19, 2010, 20:28:37 PM »
Sint si eu fericitul posesor al unui Forester Diesel de anul asta , mai exact de pe 19 iulie...
Culoare gri metalizat, desi eu voiam albastru, dar daca asta aveau pe stoc..dupa vreo 4 ani de strins din ....umeri.Am reusit.
In 2 luni si deja am cu el vreo 11000 km.
Pacat ca in ultimile 3 luni nu s.a miscat...eu fiind plecat !
Partea misto a fost cu ala de la asigurari ca mi-a zis ca Subaristii toti pe care iiare in portofoliu, nu aveau in cap decit Sugaru, adica asta a fost si prima si ultima optiune...

Bafta la toata lumea, posesoare sau visatoare de Subaru...

Sarbatori Fericite la toti !
Forester Diesel 2010

Răspuns: Foresterul meu
« Reply #3 on: December 20, 2010, 08:24:59 AM »
Nu am patit nimic pana acuma, doar ca am de inlocuit un amortizor spate si bucsele de la bara stabilizatoare, PE GARANTIE, la tubman cluj. La revizie in 10 dec mi-au spus ca trimit raportul pt piese la SMT si in 2 saptamani le au, deci dupa Sf.ION pt ca suntem in Romania si unii nu lucreaza intre sarbatori-SMT ???
Pentru poze le pun sa am un pic de timp, le am puse o parte pe forumul subaru de pe masini.ro
« Last Edit: December 20, 2010, 15:57:23 PM by mihaiPV »
Forester my09 4Q