Inaltare Subaru Forester
Subaru club Romania

Inaltare Subaru Forester

Razvanos

  • 40
  • Subaru Forester 2L Diesel - 2009
    • Tu ce mananci?
Inaltare Subaru Forester
« on: September 28, 2020, 09:34:33 AM »
Salutare!
De ceva vreme ma tot gandesc sa modific cate ceva pe la al meu Forester (model SH, diesel, 2008, 200k km).

In primul rand as vrea sa merg pe niste jante mai mici, la care sa pot pune un cauciuc cu balon mai mare, eventual MT/AT sau ceva in aceasta directie (inca nu m-am hotarat la model, daca aveti experiente cu asa ceva sunt deschis la sugestii). Stiu ca sunt multe controverse pe acest subiect.

Apoi, ideal ar fi ca masina sa fie "putin mai sus". Ma gandeam ca o solutie ar putea fi asta: https://www.spaccer.com/ro_RO/marci-si-modele/subaru/forester/

A folosit cineva vreun kit de inaltare de acest tip? Din nou, net-ul este plin de pro si contra, poate a folosit cineva pe aici.

Have fun.

Xander

  • 1258
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: Inaltare Subaru Forester
« Reply #1 on: September 28, 2020, 10:56:41 AM »
Citește postul lu’ Kenny chiar dacă e benzina a lui.
Drumul este mai spectaculos decât destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20

Serb

  • 881
  • Breathing for a living.

kkennyy

  • 1763
Re: Inaltare Subaru Forester
« Reply #3 on: September 28, 2020, 20:16:58 PM »
Foloseste cu incredere kit-urile de inaltare de la rusi (tema4x4 pe ebay, cauti subaru forester lift kit). Recomand 2cm pe fata, 3 pe spate, dar depinde si de starea suspensiei pe care o ai acum si de cat de incarcat mergi de obicei, altfel 2 cu 2 e ok.
Forester XT SJ 2018

Razvanos

  • 40
  • Subaru Forester 2L Diesel - 2009
    • Tu ce mananci?
Re: Inaltare Subaru Forester
« Reply #4 on: September 29, 2020, 12:20:10 PM »
Multumesc.

Rezolv intai problema casetei de directie si apoi ma orientez pe partea de "add-on-uri" :).