Forum Subaru (Forester) Whatsapp
Subaru club Romania

Forum Subaru (Forester) Whatsapp

Forum Subaru (Forester) Whatsapp
« on: December 04, 2022, 18:40:43 PM »
Buna! Sunt si eu un membru al acestui forum de cativa ani insa nu am reusit sa fiu si activ  :(.
As vrea sa va intreb daca nu exista cumva un grup, similar cu acest forum, insa pe Whataspp si care e concentrat mai mult pe subiecte legate de varianta Forester. Multumesc!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Forum Subaru (Forester) Whatsapp
« Reply #1 on: December 04, 2022, 19:39:11 PM »
Care ar fi scopul și utilitatea cānd există forumul?

Re: Forum Subaru (Forester) Whatsapp
« Reply #2 on: December 05, 2022, 14:02:50 PM »
Care ar fi scopul și utilitatea cānd există forumul?

Este mult mai usor de urmarit, esti atentionat de cate ori apare un mesaj, transferul de poze, documente e mai facil, ....
Avand si o a doua masina fac parte dintr-un astfel de grup si e mult mai fezabil.

A fost oricum o intrebare, daca nu exista asta e.

Muttley

  • 4923
Re: Forum Subaru (Forester) Whatsapp
« Reply #3 on: December 05, 2022, 14:48:08 PM »
Exista, dar e mai mult cu BDSM si bancuri.
WRX SW 2002

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Forum Subaru (Forester) Whatsapp
« Reply #4 on: December 05, 2022, 14:50:48 PM »
Si dupa un timp se ajunge la silent notifications si leave group pentru ca tot creste, apar aceleasi intrebari, aceleasi dezbateri, 5 oameni care scriu in acelasi timp fiecare despre altceva si asa mai departe. Se fac grupulete si discutiile sunt mutate in privat in alte grupuri mai mici si tot asa.

Conceptul de forum este de a purta conversatii, a pastra jurnale, a dezvolta o baza de informatii utila acum si in viitor, intr-o structura cat mai clar organizata si moderata. Uneori si eu mai uit cum am facut anumite lucrari in urma cu ani de zile, vin aici, caut, citesc ce am scris si imi aduc aminte.

Avertizare pentru mesaje noi exista si pe forum. Transfer de poze se face, desi recunosc ca nu este la fel de facil.
« Last Edit: December 05, 2022, 14:53:28 PM by MihaiFlorescu »

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Re: Forum Subaru (Forester) Whatsapp
« Reply #5 on: December 05, 2022, 16:16:31 PM »
Forumul este o aplicaţie serioasă, cu servere īn spate, cu administratori, moderatori şi cu istorie.
WA aparţine unei firme străine, care oferă un serviciu gratuit pentru tineret şi pentru cei comozi, fără a oferi prea multe garanţii.

De pe forum mulţi au posibilitatea de a īnţelege domeniul şi de a citi evoluţia lui īn timp. WA seamănă cu un un bazar oriental īn care toată lumea vrea să rezolve ceva "repede".
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.