Subaru XV 2.0D 2012
Subaru club Romania

Subaru XV 2.0D 2012

Subaru XV 2.0D 2012
« on: March 18, 2023, 21:59:10 PM »
Buna ziua, sunt din Sibiu si detin un Subaru XV 2.0 diesel fabricatie 11/2012 de aproximativ 1 an. Este primul meu Subaru. L-am achizitionat de pe site-ul de licitatii Adesa la 127.000 km, proveniență Belgia, servisat ca la carte şi după 12.000km rulați în țară mă declar mulțumit. Plusuri: compartiment motor complet uscat,, tinuta de drum, acceleratia rapidă si confortul. Minusuri: pedala de ambreiaj f tare si volumul mic al portbagajului. Plasticele si simplitatea interiorului nu mă deranjează, sunt convins ca toate sunt trainice.
Dupa aceasta scurta prezentare am şi o întrebare. Husa din material textil negru de pe spătarul scaunului şoferului dă semne de uzură şi vreau să vă întreb dacă ştiți de unde as putea cumpara o astfel de husă? Multumesc anticipat pentru orice sfat. Toate cele bune, Adrian.
« Last Edit: March 19, 2023, 16:43:11 PM by Adilson »

Re: Subaru XV 2.0D 2012
« Reply #1 on: April 17, 2023, 13:42:56 PM »
Salut!
Și eu sunt interesat de achiziția unui XV, disel din 2013. Poți oferi mai multe detalii, privind revizia, consum, alte costuri și ținută de drum? Mulțumesc anticipat!

marr

  • 2205
Re: Subaru XV 2.0D 2012
« Reply #2 on: April 19, 2023, 16:53:07 PM »
....am şi o întrebare. Husa din material textil negru de pe spătarul scaunului şoferului dă semne de uzură şi vreau să vă întreb dacă ştiți de unde as putea cumpara o astfel de husă? Multumesc anticipat pentru orice sfat. Toate cele bune, Adrian.

Salut !
Cu regret, dar doar acum am vazut postul tau !
In primul rand, bine ai venit in club !

Referitor la intrebarea ta - intamplarea face ca si eu am o problema cu tapiteria scaunului de la sofer si, prin bunavointa coleilor, am aflat ca elementele de tapiterie exista ca reper OEM si pot fi comandate la reprezentanta.
In zone forumului ”Tehnic  / Reprezentante si ateliere pentru Subaru”, in zona dedicata Auto Kino ( https://www.subarufanclub.ro/forum/index.php/topic,245.520.html ), gasesti postul lui @Sese cu lista de preturi actualizata pentru piese originale Subaru (este postul din 31 martie 2023, iar lista este atasata acestuia), precum si discounturile acordate membrilor clubului.

Succes !

ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020