Subaru Forester XT 2007
Subaru club Romania

Subaru Forester XT 2007

Subaru Forester XT 2007
« on: September 10, 2023, 17:44:24 PM »
Motor 2.5 turbo benzina, cutie manuală
Aproximativ 230-245 cai
261.000 km reali
Interior bej piele
Scaune fata încălzite
Downpipe
Intermediara și finala sport pe 76mm sunet plăcut, tipic Subaru(dețin și catalizatorul original intact)
Cd player cu magazie 6 cd
Încălzire parbriz
Clima funcțională
2 chei
Oglinzi cu rabatare electrica
S-au schimbat recent frane fata/spate, distribuție, bujii și bobine, anvelope M+S noi, și multe altele. S-au investit peste 2000 euro în ultimii 10.000km.

Mașina a fost achiziționată inițial ca proiect(am vrut sa fie mașina de show, dar n-am avut timp pentru că m-am tot plimbat cu ea), iar acum am ceva probleme de sănătate și nu îmi mai permit sa o țin sau sa mă folosesc de ea.
Prețul mașinii este 4000€ negociabil, se vinde cu fiscal, toate actele la zi valabile. Accept orice fel de test/test drive. Vă aștept în Timișoara pentru vizionare.

Xander

  • 1249
  • Forester 2.0d ; Xv 2.0ie
    • Forester '09/ XV ‘20
Re: Subaru Forester XT 2007
« Reply #1 on: September 10, 2023, 22:04:26 PM »
Pasare rara 2.5l.
Scârțâie scaunul sau cotiera când schimbi treptele. Are o vârstă. Evacuarea e chestie de gust.

Spor la vânzare !
Drumul este mai spectaculos decât destinația.
Forester Boxer Diesel MY09
XV e-Boxer MY20

Re: Subaru Forester XT 2007
« Reply #2 on: September 10, 2023, 22:11:25 PM »
Pasare rara 2.5l.
Scârțâie scaunul sau cotiera când schimbi treptele. Are o vârstă. Evacuarea e chestie de gust.

Spor la vânzare !

Mulțumesc frumos!
Scârțâitul era de la pedala de ambreiaj, i-am schimbat pedalierul și nu mai are nimic. Mașina beneficiază și de toba sport Apexi(intermediara+finala) și downpipe.(dețin și cea stock cu catalizatorul original intact)