noul impreza
Subaru club Romania

noul impreza

bob

noul impreza
« on: February 08, 2011, 19:20:42 PM »
Salut. in ultma vreme ma gandesc sa-mi iau un impreza diesel. Am fost sa intreb de pret si am vazut ca acum nu mai adcu decat varianta xv pt diesel, care mie mi se pare naspa. parca e golf plus. mmi-au spus ca din oct apare noul impreza. stiti ceva de asta?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: noul impreza
« Reply #1 on: February 08, 2011, 19:58:20 PM »
La noi nici nu au lansat inca STi-ul 2011 sedan. Abia au adus cateva sedanuri aspirate. Cat despre un nou model, o sa il vezi in Romania cel mai devreme in 2012 cand este anuntata lansarea oficiala a noului Impreza  (dar nu mi-as face sperante prea mari). In Octombrie e posibil sa apara primele poze cu varianta finala sau sa fie prezentata pe la un salon auto sau in Japonia.

Viitoarea Impreza este inca in stadiul de concept. Poti citi mai multe aici: http://www.subarufanclub.ro/forum/index.php/topic,158.msg734.html#msg734 (spre sfarsitul paginii 1 si pagina 2)

Răspuns: noul impreza
« Reply #2 on: July 18, 2011, 16:44:43 PM »
Salut. in ultma vreme ma gandesc sa-mi iau un impreza diesel. Am fost sa intreb de pret si am vazut ca acum nu mai adcu decat varianta xv pt diesel, care mie mi se pare naspa. parca e golf plus. mmi-au spus ca din oct apare noul impreza. stiti ceva de asta?

Am luat eu Impreza XV-ul..cea din semnatura.Si pot sa-ti spun ca nu este deloc naspa.Iar asemanarea cu Golf Plus.....este chiar nefericita si neavenita.Este aceeasi masina ca Impreza hatch....cu diferenta ca are protectiile la pasajele rotilor,spoiler fata si spate in culoarea negru (care nu este culoare) - plastic nevopsit.Si sa nu uitam daca vrei sa-ti tragi o bicla si sa pleci la munte...suportul portbagaj este deja pregatit.Acum..daca ma intrebi de ce am optat pentru XV...o parte din raspuns il gasesti mai sus.Dar pot sa mai adaug si faptul ca protectiile la pasajele rotilor sunt mai usor de curatat...de bitum asfaltic.....nu-ti sare vopseaua..de la pietrele gasite pe carosabil...Oricum....la o garda la sol de numai 150 mm...este clar ca nu te apuci sa escaladezi muntii cu ea.Pentru "jungla continua si perpetua " a asfaltarilor pe drumurile scumpei noastre tarisoare este mai mult decat ideala.
P.S.Concurentul de la grupul VAG este Golf Cross.....un fel de struto-camila.Am oprit langa unul la semafor...si nu mi-a trezit nici un sentiment.Nici macar de mila.Daca stau bine sa ma gandesc...chiar l-am compatimit pe nefericitul care era la volan.O masina ca a lui...(langa care am oprit) tot sa coste in jur de vreo 32000 euro cu TVA.Sa dai atatia bani pe un lucru asa anost....si fara personalitate...Dar ma rog....pentru anumiti oameni conteaza sa ai patru cercuri....sau un W pe capota.
Impreza XV 2011 - boxer diesel 2.0 - 110kW - 150 hp/350nM.