Toyobaru project (subaru BRZ)
Subaru club Romania

Toyobaru project (subaru BRZ)

celalalt

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #120 on: April 27, 2012, 16:38:41 PM »
zuberb...preluam legatura de la trimisul nostru in Canada  ;D

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #121 on: April 27, 2012, 16:39:24 PM »
Da,  am apucat sa ma joc cu mai toate  butoanele de la bord,  insa`  din cauza` ca`  eram in trafic, uneori cu viteza`  f.  mica`,  nu am putut sa  fructific  toate posibilitatile masinii + timpul relativ limitat ,..............................   :-[  :-[
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #122 on: April 27, 2012, 16:40:19 PM »
zuberb...preluam legatura de la trimisul nostru in Canada  ;D

Nu mai raspund  la provocari    8)  :P
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #123 on: April 27, 2012, 16:52:13 PM »
cand mai treci pe acolo fa si tu 1-2 76197318963149621976 poze :D...si cu interioru daca se poate:D ma tenteaza unu cand termin leasingu la a mea:D
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #124 on: April 27, 2012, 16:54:00 PM »
Norocosule! Multumim de review! ;) Ai apucat sa te joci cu VDC-ul sa il treci pe sport sau off ce are el acolo?

VDC-ul l-am trecut in toate  pozitiile,  dar nu am simtit o diferenta`  colosala`.   Probabil e mai evidenta`  eficienta  lui pe suprafete  alunecoase,  ude  sau pe zapada`/gheatza` . Cum  eu am mers numai pe  asfalt sau beton , si BRZ-ul  are oricum o stabilitate  nativa`  f.  buna` ,   nu am simtit prea bine o  diferenta`.  Totusi am simtit  o diferenta`  palpabila`  cand acceleram puternic  in curbe.  Cu VDC-ul pe  off  spatele derapa  mai tare si ma`  arunca afara`.   Cu el pe on  avea la inceput o tendinta` de a arunca  fundu`  spre exterior,  dar imediat se stabiliza si acceleratia se tempera, chiar daca`  eu apasam mai tare acceleratia. La drum intins  nu se simtea deloc diferenta.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

George

  • 757
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #125 on: April 27, 2012, 17:16:00 PM »
drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift drift

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #126 on: April 27, 2012, 17:19:59 PM »
drift drift drift ..................................................

Doar  doua`  ,mici,  de vreo  90-100gr.  la niste intersectii  pustii si fara`  martori    :-[    poate data  viitoare o sa`  ma`  destrabalez  mai mult  ;)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

George

  • 757
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #127 on: April 27, 2012, 17:21:54 PM »
adica ai condus cu 1.5h mai mult decat oricare dintre noi un BRZ si faci figuri acum ?  :D

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #128 on: April 27, 2012, 17:25:32 PM »
1,5  h !   O fi mult,  o fi putin ??  ???  :D  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

draculasti

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #129 on: April 27, 2012, 18:16:07 PM »
Faina descriere ! Ce noroc ai avut tu sa incerci BRZ-ul...inaintea mea.. ::) ;D :D ;)
Poate prin Mai o sa apara si in zona mea..

draculasti

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #130 on: April 27, 2012, 18:18:41 PM »
Da poze sau video ????!!! ??? ::)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #131 on: April 27, 2012, 19:00:46 PM »
Ce preturi sunt la voi?
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #132 on: April 27, 2012, 20:46:38 PM »
Ce preturi sunt la voi?

Zice  ca`  incepand de la  27.295 $  CAD .  La asta se mai aduaga`  TVA,  taxe, transport, alte optiuni .............  .  Probabil ca`  o iei cu 33-35.000 $ CAD.  Nu am insistat  pe subiectul pret deoarece  oricum nu sant interesat sa`  o cumpar. 
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #133 on: April 27, 2012, 20:51:10 PM »
Da poze sau video ????!!! ??? ::)

Sorry,  nu am poze sau video,  nu aveam aparatul la mine  :( . M-am dus acolo ca sa`  cumpar de la magazinul lor un covor de cauciuc ptr  port-bagage-ul  unui prieten,  si am nimerit exact cand descarcau  BRZ-urile si inca` cateva Impreze si Foresteruri.  Si  in frenezia momentului  (cand mi-au zis ca`  pot face  test-drive-ul) ,  am uitat complet ca`  pot face poze cu telefonul mobil  (care din nefericire s-a aflat  tot timpul  la incarcat in wagonul meu care a ramas in parcarea lor)   >:(  >:(
« Last Edit: April 27, 2012, 21:03:23 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

George

  • 757
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #134 on: April 27, 2012, 21:49:16 PM »
care 40 000 euro o sa fie in romania ... hai , facem pariuri ?

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #135 on: April 27, 2012, 21:56:30 PM »
io zic ca o sa fie pretul in USD transformat direct in EUR la paritate 1:1, la care se va adauga TVA si taxe vamale.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

draculasti

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #136 on: April 27, 2012, 22:26:10 PM »
No puneti-va pe lista sa comand BRZ-urile... ;D :D ;)

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #137 on: April 28, 2012, 00:24:23 AM »
mie poti sa imi comanzi 2....una albastra si una gri...ma decid eu dupaia cu care raman:)))
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

draculasti

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #138 on: April 28, 2012, 00:51:58 AM »
...automata si/sau manuala?? ::) :D ;)

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #139 on: April 28, 2012, 09:08:37 AM »
atunci mai bine 4 bucati ca la asta nu m-am gandit.....una din fiecare.....si la fiecare vreau pe locu din dreapta un fotomodel......blonda....minim 170....maxim 180....la fotomodel nu conteaza extrasele....si standard are necesarul:)))
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)