Toyobaru project (subaru BRZ)
Subaru club Romania

Toyobaru project (subaru BRZ)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13906
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #180 on: June 26, 2012, 09:45:30 AM »
A scos si Mazda o versiune revizuita a modelului MX-5 cu 205 cai. Tinand cont de faptul ca masina este mai usoara decat un BRZ si mereu a avut o manevrabilitate de invidiat, cred ca si-o fura BRZ-ul si de la Mazda :D

celalalt

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #181 on: June 26, 2012, 10:17:52 AM »
Hai ma ca pana la urma ramanem doar cu pasiunea....

rzw75

  • *
  • 1669
  • ex
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #182 on: June 27, 2012, 14:14:30 PM »
de ce ma? e misto BRZul, e ok la 200 cp... este adevarat ca nu e super car, dar e o masina sport cu care sigur poti sa te distrezi...
si nu e scumpa deloc... e la pret de GTI... iar eu zic ca e mult mai spectaculoasa...

mazda mx5 e masina de femeie... chiar si cu 205 cp... nu e deloc barbateasca...

ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #183 on: June 28, 2012, 04:31:33 AM »
Astazi , in fata` la dealerul de unde mi-am cumparat eu masina .











Daca` mai asteptam o ora` ,  puteam sa mai fac un drive test,  dar nu am avut timp.  Sorry ptr   calitatea pozelor, dar sant facute cu telefonul.
« Last Edit: June 28, 2012, 04:43:18 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #184 on: June 28, 2012, 06:06:45 AM »
Faina masina! Dar cum pana mea sa-ti iei BRZ gri ?? Ce pret are in CND?
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #185 on: June 28, 2012, 06:35:36 AM »
In privinta culorii   ,  esti cusurgiu !   ;D
Pret de strigare  33.300  $ CAD.  La cumparare pe 5 ani - 627/luna`,  in leasing pe 4 ani - 467/luna`  (la varianta de baza`)
« Last Edit: June 28, 2012, 06:41:30 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #186 on: June 28, 2012, 08:06:16 AM »
Frumoasa!
Nu arata rau pe gri

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #187 on: June 28, 2012, 09:10:39 AM »
super masinuta,si la un pret accesibil fata de alte masini japoneze si ca un + de design arata bestial,sunt 2 masini care imi plac la ora actuala la japonezi lexus lfa si BRZ  ;D
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

rzw75

  • *
  • 1669
  • ex
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #188 on: June 28, 2012, 09:22:38 AM »
totusi o masina ca si BRZul ar trebui sa fie o culoare mai speciala... gri e prea banal... nu e pentru o astfel de masina...

interesante rotile... dar discurile par mult prea mici... discurile si etrierii sunt prea mici...
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #189 on: June 28, 2012, 09:34:06 AM »
o fi masina de test drive!
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

celalalt

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #190 on: June 28, 2012, 10:17:41 AM »
Franele au fost mereu la Subaru ca cele de tico....exceptie cele de WRX 4pot si celel  de STI...

MihaiFlorescu

  • *
  • 13906
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #191 on: June 28, 2012, 10:23:43 AM »
Nu marimea conteaza totdeauna. :D La cat de usoara e puteau sa ii puna si tamburi pe spate.

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #192 on: June 28, 2012, 11:36:28 AM »
Franele au fost mereu la Subaru ca cele de tico....exceptie cele de WRX 4pot si celel  de STI...
aprob,cand merg cu a mea si pun frana zici ca pune un tren frana:)))))))
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #193 on: June 28, 2012, 15:32:02 PM »
o fi masina de test drive!

Da, este masina`  de test drive,  dar e masina` de serie, nu difera`  cu nimic fata` de celelalte. Este la vanzare ca orice alta` masina`,  dar o folosesc ptr.  teste, apoi cand are vreo 5000  km  o scot la vanzare cu vreo 2-3000 $ mai putin.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #194 on: June 28, 2012, 15:50:44 PM »
totusi o masina ca si BRZul ar trebui sa fie o culoare mai speciala... gri e prea banal... nu e pentru o astfel de masina...

Asta era acum acolo,  era singura, si era deja vanduta`. Saptamanile trecute au fost mai multe. Am vazut albastre, visinii, rosii , si negre. De obicei au 3-4  in permanenta`  in show-room. Daca` vrei sa`  cumperi, cand comanzi iti alegi culoarea,  dar trebuie sa`  astepti 2-4 luni pana` iti vine.
 
interesante rotile... dar discurile par mult prea mici... discurile si etrierii sunt prea mici...

Banuiesc ca`  sant calculate ca sa` se incadreze in cerinte.  Nu cred ca`  au conceput japonezii o masina` care merge repede,  dar nu se poate opri pe o distanta` ceruta`  de norme.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

rzw75

  • *
  • 1669
  • ex
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #195 on: June 28, 2012, 16:00:44 PM »
uite ca se poate! iti dau un singur exemplu asa la repezeala: Forester 2,5 XT MY2006 (230 cp) cu frane evident subdimensionate.
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Răspuns: Toyobaru project
« Reply #196 on: June 28, 2012, 17:49:22 PM »
Stiu eu ,................... poate nu sant subdimensionate, poate avem noi pretentii prea mari , ...... ......... parerea mea.  Si eu mi-as dori ca Legy al meu sa` se opreasca` mai repede , dar cu franele pe care le are , atata poate.    Nu zic ca` nu se poate mai mult si mai bine,  dar probabil ca`  o masina` pentru a fi securitara`  , atata trebuie sa` aibe atunci cand iasa` de pe poarta fabricii, altel nu ar trece testele de omologare si nu ar potea iesi pe piata` . Iar in America de Nord testele sant al dracului de severe, in special ptr.  masinile din import.
« Last Edit: June 28, 2012, 18:02:00 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !


MihaiFlorescu

  • *
  • 13906
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Toyobaru project
« Reply #198 on: July 09, 2012, 15:37:32 PM »
Am vazut in Paris versiunea de la Toyota, adica aproape identica. In mers am vazut una putin pentru ca mergea repede, dar sunetul nu e chiar rau. Nu e clasicul sunet de boxer, dar iti dai seama ca e o masina sportiva.

In showroom am avut timp sa o vad mai clar si impactul cel mai mare este la capitolul dimensiuni. Nu este chiar atat de mica precum pare in filme. Nu este nici un Corvette sau Viper, dar eu zic ca este bine proportionata. Sa vedem si cum e la condus...