Kit distributie la Impreza - Schimbat cu sau fara pompa de apa ??
Subaru club Romania

Kit distributie la Impreza - Schimbat cu sau fara pompa de apa ??

clauedit

  • 294
  • impreza 06R
Va salut. Pentru cei care au schimbat pana acum kitul de distributie, ati schimbat si pompa de apa sau nu ?. Ati schimbat si cu piese de aftermarket, putem sa avem incredere in piesele de aftermarket si daca da ca marca.
Va cer parerea voastra pentru ca costul la distributie este destul de ridicat la service-ul SMT si la dealer.

George

  • 757
eu am schimbat la ani nu la km. si am schimbat si pompa de apa. toate piesele le-am comandat din state si au fost cam 2500 ron cu tot cu vama.

celalalt

Eu am schimbat la forester,si cu pompa de apa.Am luat ceva aftermarket,nu mai stiu de care.Ideea e ca am garantie 60k de la service.m-a costat cu tot cu manopera cam 25 de meleoane.

clauedit

  • 294
  • impreza 06R
Eu am schimbat la forester,si cu pompa de apa.Am luat ceva aftermarket,nu mai stiu de care.Ideea e ca am garantie 60k de la service.m-a costat cu tot cu manopera cam 25 de meleoane.

Cati km ai rulat de cand ai schimbat, se simte vreo diferenta fata de distributia diainte ? La ce service ?

George

  • 757
asta cu vreo diferenta fata de distributia dinainte nu o inteleg. ia explica, cam ce diferenta ar putea sa fie  :o ???

clauedit

  • 294
  • impreza 06R
asta cu vreo diferenta fata de distributia dinainte nu o inteleg. ia explica, cam ce diferenta ar putea sa fie  :o ???

... in ideea daca putem avea incredere in piesele aftermarket

celalalt

Nu esti nicio diferenta.Poate sa te sperie la inceput,ca merge ca porcu o vreme.Mi-a explicat mecanicul,dar am uitat.Ideea e sa te duci la un service care sa-ti dea si garantie.Ti-am zis,mie mi-a dat 60k.S-a notat in carte revizia s-a stampilat,s-a semnat.Meseria e aceeasi.In rest conteaza mecanicul si brandul  ;)

clauedit

  • 294
  • impreza 06R
Răspuns: Kit distributie la Impreza - Schimbat cu sau fara pompa de apa ??
« Reply #7 on: September 22, 2011, 18:16:55 PM »
Pana la urma am schimbat kitul cu piese originale + pompa de apa la SMT. M-a costat aprox 3800. Piesele uzate inca arata destul de bine.
« Last Edit: January 26, 2012, 00:47:23 AM by clauedit »

celalalt

Răspuns: Kit distributie la Impreza - Schimbat cu sau fara pompa de apa ??
« Reply #8 on: September 23, 2011, 15:31:44 PM »
fffffffffff scump............

naiman

  • 307
Răspuns: Kit distributie la Impreza - Schimbat cu sau fara pompa de apa ??
« Reply #9 on: December 14, 2011, 11:55:43 AM »
cand am facut distributia ma ajuns 20 de mil la un service din ct si am pun piese originale si am schimbat si filtru de benzina