De ce subaristii nu se mai saluta ?
Subaru club Romania

De ce subaristii nu se mai saluta ?

draculasti

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #20 on: November 03, 2011, 15:29:13 PM »
++1 Adi...

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #21 on: November 03, 2011, 16:01:27 PM »
Alta intamplare : de ce NU ma mai salut cu un subarist ! : Un vecin de-al meu cand a vazut ca mi-am luat legacy, s-a dus sa isi ia si el forester, ca sa nu ramana` mai prejos (asa a zis el) . Apoi , dupa` o bucata` de timp ma` intreaba daca` stiu cum poate sa isi transporte foresterul in Ro, cat costa inchirierea unui conteiner, cat e transportul, taxe, alte de-astea ! I-am zis ca nu am habar, si l-am intrebat de ce vrea sa stie toate astea, daca` vrea sa se reintoarca` in Romania ......?!?  Mi-a zis ca` nu , vrea doar sa mearga` in concediu in Ro, si vrea sa ii sparga` pe toti prietenii lui cu ce masina` bengoasa` are, ptr ca` in Ro. nu a avut nici macar o Dacie, si radeau toti de el, si acuma are cea mai tare masina`din cartier ! De atunci mai mult de Salut  nu ii mai zic (pacat ca` ne face firma de ras   :-[ )
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

George

  • 757
Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #22 on: November 03, 2011, 16:03:25 PM »
a seees ? clima bizonica ... moooama ce tare e tipul  :'( e trist !

celalalt

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #23 on: November 03, 2011, 16:14:04 PM »
Tractiune integrata si pompa la cric....dar vai...dar vai ale cuie masina acest?...A MEU A MEU A MEU A MEU A MEU....

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #24 on: November 03, 2011, 16:15:43 PM »
 :D   :D   :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #25 on: November 03, 2011, 22:32:52 PM »
M-au relaxat ultimele posturi :)), va multumesc!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #26 on: November 03, 2011, 22:40:48 PM »
M-au relaxat ultimele posturi :)), va multumesc!
Dar ce? Erai incordat? Aha... m-am prins! Iar ai iesit cu masina prin ” traficul ” bucurestean... ;D ;D ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #27 on: November 03, 2011, 22:50:06 PM »
dap! :D mai ales ca tre' sa schimb distributia si ma indoaie :((
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #28 on: November 03, 2011, 22:59:30 PM »
dap! :D mai ales ca tre' sa schimb distributia si ma indoaie :((
Ce chestie... si eu trebuie sa o schimb! Hai sa o schimbam intre noi!  ;D ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #29 on: November 04, 2011, 14:47:58 PM »
M-au relaxat ultimele posturi :)), va multumesc!

Hai sa va mai zic una, sa` va` amuzati !
 Acum vreo 3 ani, ma intorceam acasa` seara tarziu pe autostrada` cu Suby care la vremea aceea era nou-nout, avea doar vreo 6000 km (deabea iesise din rodaj). Singur pe drum, undeva departe in afara orasului,  rulam bland cu 100-110/h in primul rand ptr ca nu ma` grabeam, in al doilea rand de frica radarelor !  ;D  . Autostrada libera`, 2 benzi pe sens + banda` de ajutor. La un moment dat ma` depasete incet un Chevrolet Malibu, cam de prin anul 2000-2002,  cu doua` blonde in el, blondele se uita` la mine (pareau ori pilite, ori drogate, oricum prea normale nu aratau), apoi vireaza` brusc dreapta si imi taie fata la mai putin de 3 cm de bara mea( daca` nu franam, ma` loveau)! Apoi ia un mic avans, imi mai pune vreo 2-3 frane puternice  si fara` rost,  apoi accelereaza` in draci, razand si uitandu-se in spate sa vada` ce isprava` au facut. OK, ma` dezmeticesc si accelerez, le ajung din urma`  si ma` lipesc de bara lor din spate , dar nu le depasesc. Accelereaza si ele, accelerez si eu , si ajungem sa ne alergam unul pe altul pana` pe la vreo 180/h, unde am vazut ca Chevroletul lor nu mergea mai repede oricat se straduiau ele. Am stat asa in spatele lor vreo 15 km, pana cand am auzit un  bum-poc-trosc la masina lor, apoi un nor negru de fum care iesea din motorul lor ca dintr-un avion lovit de gloante, si pierde din viteza` pana`  se opresc complet pe marginea drumului. Le depasesc incet, ele ma` intreaba prin semne daca` nu am un celular ca sa` sune undeva (probabil ca sa cheme pe cineva in ajutor) ,eu le arat semnul international al soferului , si plec mai departe in treaba mea, fericit ca` suby a trecut prima lui proba` de foc !!!   8)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

draculasti

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #30 on: November 05, 2011, 03:18:47 AM »
Mai bine te opreai ,..sa le ajuti..poate primeai plata in "natura".. ;) ;D :D

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #31 on: November 05, 2011, 03:41:53 AM »
Nu,  ca`  erau urate cu draci !!    :o
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #32 on: November 05, 2011, 19:09:09 PM »
Trebuia sa stingi becu  :D

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Rspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #33 on: November 05, 2011, 19:52:53 PM »
punga de hartie pe fata :))
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #34 on: November 05, 2011, 22:05:43 PM »
Sant foarte scumpe pungile in Canada !!   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

George

  • 757
Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #35 on: November 06, 2011, 22:31:13 PM »
bine, nici tu nu esti pe felia ta :) :D

Răspuns: De ce subaristii nu se mai saluta ?
« Reply #36 on: November 07, 2011, 02:18:29 AM »
bine, nici tu nu esti pe felia ta :) :D

Mda, si nevasta-mea zice mereu chestia asta,  cred ca ar trebui sa incep sa cred   >:(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !