impreza gx 2006
Subaru club Romania

impreza gx 2006

impreza gx 2006
« on: October 06, 2011, 18:47:54 PM »
va salut, Nicolae sunt, propietar de impreza 2.0 gx wagon.. culoare neagra, evacuare schimbata si cam atat, in rest foarte multumit.

o intrebare am la voi subaristi..  la motor de 2 L aspirat ii pot face ceva sa reduc consumul?  am mai cautat dar am aflat ca nu se poate nici resoftare, nimic.. voi ce spuneti?

in oras 13, la drum lung 7 daca merg legal :d.. dar cum merg in oras cel mai mult..

nu ma indur sa o dau.. :(

multumesc mult.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: impreza gx 2006
« Reply #1 on: October 06, 2011, 18:50:13 PM »
Salut Nicolae si bine ai venit! Din pacate singura solutie sa-ti scazi semnificativ costurile cu combustibilul este... GPL-ul!  :(
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: impreza gx 2006
« Reply #2 on: October 06, 2011, 19:32:43 PM »
Da. Dai45 de meleoane ca sa faci un fas de economie.Din ce stiu se poate pune alt soft dar clar va fi mai puturoasa.Eu am un consum de 11 urban.

draculasti

Răspuns: impreza gx 2006
« Reply #3 on: October 06, 2011, 21:21:37 PM »
Salut Nicolae ! Bine ai venit pe forum.
....eu zic sa s mergi cu bicicleta in timpul saptamanii si in weekend sa mergi cu suby-ul  ;) ;)..faci si economie , si te mentii in forma.. ;)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: impreza gx 2006
« Reply #4 on: October 06, 2011, 21:24:23 PM »
In Bucuresti te intoxici mai rau pe bicileta! Plus ca ai toate sasele sa-ti rupa piciorele!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: impreza gx 2006
« Reply #5 on: October 06, 2011, 21:30:08 PM »
Facem schimb de masini 2 saptamani si cand o sa mergi iar cu a ta o sa apreciezi altfel consumul;)
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: impreza gx 2006
« Reply #6 on: October 06, 2011, 22:41:43 PM »
Bun venit! Ca sa mai reduci consumul mareste presiune in pneuri pe la un 2.4 si scoate tot ce ai in portbagaj si bancheta din spate. Incearca sa accelerezi cat mai lin si cand prinzi o linie dreapta mentine constant treapta cea mai mare posibila pe la 2000 de ture si cand te apropii de semafoare foloseste cat mai mult frana de motor.

Zilele astea eu numai 15-17 am vazut... deci stai bine.

draculasti

Răspuns: impreza gx 2006
« Reply #7 on: October 06, 2011, 23:26:05 PM »
Pe langa ceea ce a adaugat Mihai ,mai foloseste si "pilotul automat" ;) ...poate faci o combinatie cu el sa te scoata mai ieftin  ;) ;)

Rspuns: impreza gx 2006
« Reply #8 on: October 07, 2011, 11:09:54 AM »
va multumesc pentru urari si pentru sfaturi.. so desu.

oo multumesc pentru oferta cu sti, macar am stiut ca nu am finante pentru.. ;)
cu gaz daca nu merg multi km nu e nici o sfaraiala. in plus stiam ca pentru instalatie de gpl trebuie sa ai supapele ranforsate sau asa ceva (din auzite se pare ca a mea ar avea asa pt ca are dual range)

multumesc mihai pentru tehnici, le aplic cat pot de mult avand in vedere traficul :)

mi-ar fi placut berlina, sunt inebunit dupa modelele acelea.. le recunosti imediat. Personal cred ca rotunjirea formelor la modelele mai noi nu au fost chiar cu +. ma uitam la vechiul forester il recunosteai imediat. acum te uiti lung o fi subaru o fi mitsubishi o fi.. am vazut ca mercedes au copiat cumva pentru un model de glk, formele foresterului vechi si arata bine. (ptiu drace vorbesc de alte masini ptiu ptiu)

am fost foarte multumit de consumul de 7 pe autostrada.. in schimb la munte 9 e treaba.. ma mai laud? :) ca nu am rama la portiere? eeee