Intalnirea de 2 ani - Neamt (20-22 Ian)
Subaru club Romania

Poll

Voteaza locatia

Drobeta-Turnu Severin
1 (2.2%)
Sibiu
8 (17.8%)
Poiana Brasov
5 (11.1%)
Constanta/ litoral
12 (26.7%)
Piatra Neamt/ Cheile Bicazului
19 (42.2%)

Total Members Voted: 43

Voting closed: November 07, 2011, 08:42:33 AM

Intalnirea de 2 ani - Neamt (20-22 Ian)

Stefan

  • 620
Merci pentru efort Claudiu! Prima locatie mi se pare super mai ales ca nu vom avea probleme cu sala de mese, cum a fost la Ranca. Pentru forestierieste excelent campul iar cei cu copiii sigur se vor bucura de curtea mare.

+1
Si eu sunt tot pt Eulor.

2xRal

Hello! Ma bucur ca si voi ati fost incantati de Eulor. E locatia APROAPE perfecta pt ce are SubaruFanClub nevoie.... Locatie superba, priveliste minunata. spatiu pt joaca (atat pt cei mici <pici> cat si pt cei mari <Forestere>), camere curate, gratar la discretie, cu ajutor de la bucatar la bucatarie, etc... (avand experienta de la Ranca la prima plimbare a clubului pe Transalpina am pus tot felul de intrebari sa acoperim tot ce se poate din nemultumirile noastre de acolo). Buun...pana aici numai plusuri...... dar .... ca tot spuneam sus ca e Aproape perfecta..... vorbim de 12 camere si un apartament....  cu posibilitate de suplimentare acolo unde e nevoie cu 4 paturi.

Apartamentul insemnand 4 locuri, cu pat matrimonial si canapea, cele 2 camere fiind "despartite" printr-o usa (nu prin aracade, cum am mai vazut in alte locatii...

Chiar pe lac, se vede si in pozele de pe site, si in filmarea de la 2Xiubi al meu  :), ar mai fi 3 camere(1 mai mica, 2 mari) ..... nu sunt in mod normal pt oaspeti, dar daca le dorim musai le-am putea avea...... doar ca acolo ar trebui sa fii ori "f beat" (vb lui 2xiubi al meu) ori deloc pretentios ....  sunt cam rustice :D cu muuulte bibelouri, cu soba cu plita in fiecare camera, cu lambriu si ......cu baia "la comun" afara (cu boiler din ala pe lemne, deci cu dus si tot ce trebuie).  Pretul lor va fi oricum ffff mic.... daca tot ocupam toata pensiunea..

Mai e si varianta ca o parte sa se cazeze la cea mai apropiata pensiune,dar masa si tot "tacamul" sa fie tot la Eulor... ne-ar ajuta chiar patronul sa ne gaseasca pret bun cat mai aproape...

Ca si distante intre "ce ne intereeseaza" ..... aici totul e aproape:D.... pana la Bicaz se face cam o ora, mers regulamentar.  La Cetatea neamtului - 20 min cu tot cu parcare, la Casa Ion Creanga 15 min...

Voi reveni, dar maiprin decebmrie, cand stim exact unde ne cazam, si cu propunere de "program de vizitare" :D

O zi 2Xfaina all

MihaiFlorescu

  • *
  • 13906
  • Life is too short to drive a boring car!
Eu sper ca vom avea nevoie de mai mult de 12 camere, deci ar trebui sa avem in vedere si alte locatii. O sa fie frig si cei care ar urma sa stea intr-un centru de cazare alaturat, nu stiu cat de incantati ar fi sa o ia noaptea la drum si cu ceva pahare la bord, ca o sa ne cinstim :)
A doua zi ati mai vazut ceva?

Ceva asemanator am gasit si eu (pensiunea Troian) pe pagina anterioara. Lac, parcare mare, camere destule...

Daca ramanem la numarul actual de participanti cred ca Eulor e clar castigator.

2xRal

Da...... dar nu ne-au incantat mai deloc......deci nu merita mentionate. Si duminica am vizitat mai multe locatii, dar le-am mentionat/filmat doar pe cele ce meritau cu adevarat. ;D
« Last Edit: November 15, 2011, 10:45:21 AM by 2xRal »

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Macar sa fie peeste 13-14 camere dorite si vorbim dar, nu ash paria dupa cum se vad doritorii
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Sa tragem linie pe 10 - 15 decembrie ca sa stim pe cate persoane ne bazam... si apoi se ia hotararea de cazare!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Dar nr de votanti este destul de mare.Unde o fi diferenta?  ???

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
nu sunt hotarati daca mergu si asteapta mai sunt totusi 2 luni .... 
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Pe Transalpina au fost mai multi?!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

celalalt

Noroc cu aia de la mitsu ca ne bateau si aia de la gradinita.Pana si ei se strang mai multi in tabara. ;D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13906
  • Life is too short to drive a boring car!
Pe Transalpina adunati sau pe bucati? :D

Din veteranii care mereu ne-au onorat cu prezenta eu sunt aproape sigur ca tar0M si Marceluta merg, dar inca nu au confirmat. Foreste zicea la ultima intalnire ca ar merge si el si poate il trage dupa el si pe yoyo, poate il convingem si pe Tom, Scooby (cu legacy care a fost si anul trecut la intalnirea aniversara) s-ar putea sa vrea si el, caldea (a fost anul trecut), macar un Justy sa avem printre noi cum am avut de fiecare data, si ii asetptam si pe cei noi care nu au mai fost pana acum, de ce nu?

Eu sper la cat mai multi.

PS: Din pacate nu am apucat sa fac posterul cu intalnirea si sa dau un mail oficial catre toti membrii. Atunci cred ca se vor mai adauga pe lista.
« Last Edit: November 15, 2011, 16:41:25 PM by MihaiFlorescu »

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - Judetul Neamt (20-22 Ian)
« Reply #131 on: November 16, 2011, 12:35:08 PM »
buna ziua,baieti...lui marcelutza ii expira contractul pe 26-28 ianuarie asa ca la noi e o mica problema.daca apare mai devreme vom fi cu siguranta prezenti.pastram legatura,vom anunta cat de repede vom sti,dar la el nu  e sigur nimic,stim aproximativ cand pleaca/vine.......mai sigur esti ca vei castiga la 6/49....data viitoare ca acum se duse premiul. ;D

nu sunt hotarati daca mergu si asteapta mai sunt totusi 2 luni .... 

+1
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
nu sunt hotarati daca mergu si asteapta mai sunt totusi 2 luni .... 

+1
Tu deja te-ai trecut pe lista!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Asa este...insa sunt de acord cu partea cu 2 luni. Nu inteleg de ce trebuie sa spun acum 163% sigur ca voi venii atat timp cat timeframe-ul este urias totusi.

Daca vin voi venii de placere pentru a ma intalnii cu un numar de oameni care din pmdv sunt super ok si nicidecum de a bifa nu stiu ce catalog.

Daca nu ma aflu printre cei care frecventeaza mereu intalnirile este pentru ca ...DE AIA.. si nu trebuie sa dau X explicatii.

Prefer sa vin rar, cand pot si sa am ce vorbii la nivel de  continut fara a plictisii excesiv. PERIOD.

Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - Judetul Neamt (20-22 Ian)
« Reply #135 on: November 16, 2011, 16:07:38 PM »
Momentan sunt intentii...In doua luni se pot intampla multe!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - Judetul Neamt (20-22 Ian)
« Reply #136 on: November 16, 2011, 19:12:51 PM »
Ba este chiar foarte important de trecut pe lista, ca in functie de cati suntem ne orientam de cazare :) daca suntem sub 15 ne putem caza la Eulor , daca suntem peste 15(camere) nu ne mai cazam la Eulor si cautam in alta parte. Intotdeauna este important sa stim cati suntem si sa ne organizam inainte sa plecam la un drum de 400 de km iarna :)
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - Judetul Neamt (20-22 Ian)
« Reply #137 on: November 16, 2011, 19:42:07 PM »
Asa este, dar daca te uiti pe lista facuta anul trecut o sa vezi ca din inscrierile initiale nu au mai venit 5 persoane!!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - Judetul Neamt (20-22 Ian)
« Reply #138 on: November 16, 2011, 20:22:56 PM »
si intotdeauna o sa fie asa. In ultimul moment se va razgandi cel putin unul!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - Judetul Neamt (20-22 Ian)
« Reply #139 on: November 16, 2011, 21:50:05 PM »
Cand se va trage linie se va stii pe ce ne bazam...
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX