Sedita foto cu Politia
Subaru club Romania

Sedita foto cu Politia

Sedita foto cu Politia
« on: December 04, 2011, 13:38:57 PM »
Astazi Ora 14 sunteti asteptati in fata la Udriste pt o sedinta foto cu garda... Doritorii pot sa-si anunte prezenta la nr 0757216793 Dan va multumedc si sper sa venitzi cat mai multi...

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #1 on: December 04, 2011, 13:44:53 PM »
Ai anuntat prea in scurt...Nu cred ca va veni careva. Dar sa pui poze de la intalnirea cu politistii.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #2 on: December 04, 2011, 16:09:46 PM »
Din pacate intalnirea s-a dovedit un fiasco, Politia inca nu foarte hotarta in Vera ce vrea sa faca, Asa ca n-am rezumat sa facem niste poze cu fotograful politiei... Oricum a ramas pe alta data sper sa alta data,de data asta poate aflam cu cel putin o zi inainte,sa putem veni mai multi...

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #3 on: December 04, 2011, 16:13:00 PM »
Cum primesc pozele o sa le atasez promit.. Pana atunci am facut eu cateva nu foarte profi dar ok zic eu... Cred ca maine o sa le pun ,azi nu am timp

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #4 on: December 10, 2011, 08:32:38 AM »
Cred ca a vrut sa-si consolideza baza de date cu privire la subaristi.

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #5 on: December 10, 2011, 09:09:45 AM »
Cred ca a vrut sa-si consolideza baza de date cu privire la subaristi.

Cu siguranta ;D
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

celalalt

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #6 on: December 10, 2011, 23:31:40 PM »
Si intamplator e plin de militie pe la toate colturile.Probabil ca trebuie sa-si faca banii de craciun.....tii lor de militieni.Auzi,control de rutina.Sa moara m...a da eu ma inrept catre undeva cu treaba si legal si tu ma opresti fiindca ti se pare suspecta orice masina care nu e logan ca al vostru.Daca m-as prezenta la sedinta foto,le-as arata numai m.....
Ma intorc la spritz... ;D

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #7 on: December 10, 2011, 23:32:44 PM »
Ciocneste unul si-n sanatatea lor!

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #8 on: December 11, 2011, 01:46:09 AM »
Si intamplator e plin de militie pe la toate colturile.Probabil ca trebuie sa-si faca banii de craciun.....tii lor de militieni.Auzi,control de rutina.Sa moara m...a da eu ma inrept catre undeva cu treaba si legal si tu ma opresti fiindca ti se pare suspecta orice masina care nu e logan ca al vostru.Daca m-as prezenta la sedinta foto,le-as arata numai m.....
Ma intorc la spritz... ;D
Acum vreo 2-3  ani am vazut o stire la un TV  romanesc care m-a umplut de groaza` :o  si mi-a intarit convingerea ca`  eu nu mai am ce sa` caut acolo :  militia a oprit undeva pe langa Constanta un Dodge Charger cu doi tipi inauntru . Nu facusera nimica, circulau regulamentar, dar li s-a parut suspect deoarece  AVEAU NUMERE  AMERICANE  !!!!!!!!!!  :o  :o  :o  Auzi tu acolo !!!!!!!  I-au oprit , iar tipii (cu filme americane in cap  8) )  au refuzat sa` le arate actele deoarece politistii nu le-au putut da nici un motiv ca sa` le poata` justifica oprirea lor ! Atunci politistii au chemat mascatii , i-au luat pe sus , i-au dus la sectie  si le-au perchezitionat masina,  apoi i-au plasat in stare de retinere (arest)  deoarece le-au gasit in masina` niste acte de firma`  in engleza` si cum nici unul dintre ei nestiind engleza`  au presupus ca`  e ceva necurat la mijloc .Apoi i-au bagat intr-o celula` pentru cateva ore pana`  au adus pe cineva ca sa` le citeasca` hartzogariile si sa` se lamureasca` garcioii ca`  de fapt tipii erau patronii unor firme de import-export si vroiau sa` isi deschida`  niste afaceri pe acolo, si atat . Dupa aceea le-au dat drumul ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat  !!! Cand tipii au cerut explicatii la iesire,  au fost amenintati ca`  vor fi amenndati sau retinuti pentru tulburarea linistii publice daca` mai fac galagie !! M-am intrebat atunci :  la ce bun au murit atatia oameni la revolutie ?? :'(
Aici daca`  esti arestat si politia nu poate justifica retinerea ta, primesti pentru fiecare zi de detentie ilegala` 5000 $. Sa nu mai vorbin ca daca` politistul nu iti poate justifica motivul pentru care te intreaba` de sanatate legea spune clar ca` ii poti  intoarce spatele si sa faci ureche surda` !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #9 on: December 11, 2011, 05:52:00 AM »
La Constanta este un tandem sau era nenorocit rau de tot in acceptiunea mea Dancu si Dogaru despre care legendele spun ca invart bani multi, foarte multi.
Chiar cand le-au arestat mai mult de jumate din oameni astia au ramas in picioare unul e sef de rutiera la municiciu si altul pe judet.
Sunt un fel de stat in stat, pacat ca nu au dat de Chuck Norris in Orasul fantoma si de Stalone in Rambo 1 sa le intoarca orasul cu curul in sus.

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #10 on: December 11, 2011, 06:17:29 AM »
La Constanta este un tandem sau era nenorocit rau de tot in acceptiunea mea Dancu si Dogaru despre care legendele spun ca invart bani multi, foarte multi.
Chiar cand le-au arestat mai mult de jumate din oameni astia au ramas in picioare unul e sef de rutiera la municiciu si altul pe judet.
Sunt un fel de stat in stat, pacat ca nu au dat de Chuck Norris in Orasul fantoma si de Stalone in Rambo 1 sa le intoarca orasul cu curul in sus.
Nu numai in Constanta e asa, in toata` tara sant persoane, tandeme si echipe puse pe facut legea lor proprie si pe capatuiala`si ce e mai trist e ca`  ei sant ori politisti, ori acoperiti de politie .  >:(  Probabil ca` Chuck Noris si Stallone ori nu le-au dat viza` sa` intre in Romania pentru ca` le era frica`  de ei,  ori sant ocupati cu alte treburi pe la ei  pe acasa` . Iar de-ai nostri autohtoni nu avem, inca` nu s-au nascut   :'(  :-X
« Last Edit: December 11, 2011, 06:19:25 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #11 on: December 11, 2011, 09:05:30 AM »
In anumite zone chiar daca vorbim de omani tineri, noi mentalitatea veche dainuie insa sa sti ca am intalnit si discutat si cu persoane deschise la minte din zona lor.
Poate ca nu o sa-ti vina sa crezi insa sa sti ca exista si cred ca procesul de trasformare chiar daca e lent nu poate fi oprit.
Totul tine de intelect, cultura si bun simt.
Le urez succes celor care au forta si inteligenta necesara sa schimbe ceva in bine.

celalalt

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #12 on: December 11, 2011, 10:35:17 AM »
Problema generala la noi in Ro ramane intelectul.La cate schimbari s-au facut in programele scolare,acum incep sa se vada roadele.Deci ne schimbam incet,dar in ceva mai rau.Depinde si cat de mult colinzi orasul si tara,ca sa vezi cat prostime e.Vb aia, nici prostii nu mai sunt ce au fost.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #13 on: December 11, 2011, 14:11:28 PM »
Problema generala la noi in Ro ramane intelectul.La cate schimbari s-au facut in programele scolare,acum incep sa se vada roadele.Deci ne schimbam incet,dar in ceva mai rau.Depinde si cat de mult colinzi orasul si tara,ca sa vezi cat prostime e.Vb aia, nici prostii nu mai sunt ce au fost.
Normal... au avut o evolutie ” negativa ” ! ::)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #14 on: December 11, 2011, 16:49:51 PM »
In anumite zone chiar daca vorbim de omani tineri, noi mentalitatea veche dainuie insa sa sti ca am intalnit si discutat si cu persoane deschise la minte din zona lor.
Poate ca nu o sa-ti vina sa crezi insa sa sti ca exista si cred ca procesul de trasformare chiar daca e lent nu poate fi oprit.
Totul tine de intelect, cultura si bun simt.
Le urez succes celor care au forta si inteligenta necesara sa schimbe ceva in bine.
In mod sigur sant oameni cinstiti si cu intentii bune , tineri sau nu,  dar prinsi in marea masa`  de "manjiti" , nu prea au sanse sa`  schimbe ceva prea curand. Daca`  incearca` sa` schimbe ceva , sant striviti sau eliminati de sistem, si au numai de pierdut . Si in ziua de azi in Romania nu prea iti permiti sa iti pierzi job-ul , deoarece e foarte greu de gasit altul, mai ales unul cu salariul si avantajele sociale pe care le au cei din in politie. Eu stiu foarte bine asta , deoarece si eu am lucrat intr-o structura`  asemanatoare si nu puteam face nimic  deoarece imediat ce deschideam gura  se coalizau toti impotriva mea si ma` trageau pe linie moarta` . Deci probabil un vant al schimbarii exista`, mai ales din partea celor tineri si mai  open-mind si cu o cultura` a occidentului , dar e mai mult o adiere slabuta`  si pana`  sa` se schimbe ceva semnificativ in Ro.  va mai dura  multi, multi  ani, prea multi pentru viata noastra`  mult prea scurta` .
Problema generala la noi in Ro ramane intelectul.La cate schimbari s-au facut in programele scolare,acum incep sa se vada roadele.Deci ne schimbam incet,dar in ceva mai rau.Depinde si cat de mult colinzi orasul si tara,ca sa vezi cat prostime e.Vb aia, nici prostii nu mai sunt ce au fost.
E adevarat ca`  intelectul joaca` un rol important in acceptarea regulilor impuse de societate,  dar nu cred ca`  este cel mai important  (zic eu) . Ca sa`  dau un exemplu :  in Canada peste 60 %  din populatie nu termina` un liceu , si asta nu e de ieri de azi,  e din totdeauna, Si aici sant oameni prosti cu duiumul, mai ales la tara` , si cred ca` peste 80% nu stiu sa` scrie si sa` citeasca`  corect.  In Romania daca`  ai zis  succesuri asa cum au zis unii  , esti stigmatizat pe viata` . Aici astia fac niste greseli monumentale, in scis mai ales, de nu intelegi absolut nimic ce vrea sa zica`  in fraza aceea, de ma`  mir si eu  , emigrant habar-nist cum de pot gresi atata,  dar cu toate astea , desi sant prosti de duduie, si n-au nici un fel de cultura` generala`  (habar nu au unde e Parisul sau Londra, iar de Bucuresti nu au auzit in viata lor) , accepta` regulile care trebuie sa le accepte deoarece le e FRICA` !!! Frica e ceea ce ii face sa` fie civilizati, sa` nu accepte sa` ia mita`, sa`  nu dea mita` , sa` respecte legea, sa` respecte programul, sa` respecte viteza limita`, sa` nu fure din bugetul statului sau al patronului,  samd. Bineinteles ca` nici aici cinstea si corectitudinea nu e 100%  , dar fata` de Ro.  ,nici exista` termen de comparatie. Deci cred ca` cel mai important factor de impunere a legii si ordinii normale in societate e fermitatea politiei si a justitiei, care in Ro.  nu prea e. Am vazut o gramada`  de cocalari la TV care dupa` ce au omorat 2-3 oameni cu masina ruland cu 220/h , se dadeau balene ca`  lor nu le pasa`  si ca`  ei vor scapa cu ajutorul pilelor taticului sus-pus,  si culmea e ca`  mai tarziu chiar asa se si intampla ! Apoi altii se luau dupa`  el, si si le tinea si lor ! Aici o asemenea beizadea nu mai vedea lumina zilei vreo 50 de ani, chiar daca`  era fiul primului-ministru.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

celalalt

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #15 on: December 11, 2011, 17:19:41 PM »
Ai dreptate Adi,dar repet....nici prostii nu mai sunt ce au fost.Acum toti e jmecheri si cu valoare.

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #16 on: December 11, 2011, 17:46:24 PM »
Ai dreptate Adi,dar repet....nici prostii nu mai sunt ce au fost.Acum toti e jmecheri si cu valoare.
Asa  e , din pacate    :(   :(   :(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #17 on: December 18, 2011, 22:42:26 PM »
Stiti care e paradoxul? Tipul care mi-a lucrat cu fibra la masina mea e politist la rutiera... ;D ;D ;D Deci intr-un fel politia mi-a tunat masina ;D ;D ;D. Sa nu mori de ras nu alta... El m-a rugat daca pot veni sa-i ajut si nu am putut refuza... Am stat de vorba cu mai multi politisti, toti baieti tineri si pot spune(spre surprinderea mea) ca au devenit ceva ma receptivi la tuning si ca nu se mai leaga chiar pt orice cum era acum ceva timp cand te opreau si pt niste pleaope... Nu intelegeti gresit nu vreau sa le tin apararea, mai ales ca am de-a face cu ei zilnic, eu lucrand ca sofer, dar e o mica schimbare, cel putin la cei din Buc. In schimb la cei in orasul meu natal Slatina-Olt e totul vraiste... Cand mi-au blocat odata roata ca parcasem cica aiurea(intr-o parcare amenajata dar prevazuta cu un taxometru, pe care nu l-am vazut ca era bine pitit, iar inainte plata se facea la un om al primariei...), pe procesul verbal la marca scria Subaru(ca au citit pe spate), iar la model era trasa linie senm ca nu au mai vazut impreza pe acolo ;D ;D ;D In rest am procedat ca un roman adevarat, am desumflat roata, am scos blocajul si am mers pe janta 30m pana la prima vulcanizare unde am umflat-o si mi-am continuat drumul linistit. Traiasca numerele de Bulgaria ,sa-i trimita bulgarului cate amenzi or vrea ;D ;D ;D

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Sedita foto cu Politia
« Reply #18 on: December 18, 2011, 22:57:50 PM »
O sa-i suga moțul de la basca lu` bulgaru`... :D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX