Al meu forester!
Subaru club Romania

Al meu forester!

Al meu forester!
« on: April 17, 2010, 18:23:16 PM »
Voi fi fericitul posesor al unui forester in cateva zile, sper ca alegerea mea sa fie buna!

A tractat cineva o rulota cu forester?

Aici poate cel mai nou membru:) padurarul!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Al meu forester!
« Reply #1 on: April 17, 2010, 21:54:56 PM »
Felicitari pentru echizitie si bine ai venit pe forum, cel mai nou membru! :P Ce motorizare ai ales? Daca e diesel sau turbo benzina nu ar trebui sa ai probleme cu tractarea. Numai bine si asteptam sa vii cu detalii cat mai curand.

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #2 on: April 17, 2010, 22:03:35 PM »
Bine ai venit pe forum! Desfacem sampania cand vine masinuta :) Si asteptam poze cu ea. Da-ne mai multe detalii.. suntem curiosi din fire pe aici... Andi poate sa-ti ofere mai multe informatii despre "capacitatile" Foresterului

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #3 on: April 17, 2010, 22:40:56 PM »
mai am 3 zile zi gata, am ales mdelul de 2 diesel si sper sa fie bine! pana acum am auzit numai de bine
despre subaru forester si cred ca nu voi fi dezamagit! daca sta bine si la capitolul tractare e perfect:) de acum o sa mai aveti un membru!:)

Rspuns: Al meu forester!
« Reply #4 on: April 18, 2010, 09:17:57 AM »
buna alegere in privinta motorului! si pe forum la sectiunea "outback" a fost laudat pe modelul testat. Asteptam si parerea ta. Una este sa il testezi cateva ore, o zi si alta este cand il conduci zilnic.

Bine ai venit!

PS: mai ai 2 zile :D

celalalt

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #5 on: April 19, 2010, 13:46:42 PM »
Felicitari!!!
Dupa parerea mea nu ar trebui sa ai probleme cu niciun tip de motorizare la tractare.Toate pot.Eu am 2.0 aspirat si a tras si tractorul.
Te asteptam cu pareri.....sper numai bune.
Succesuri

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #6 on: April 19, 2010, 21:46:03 PM »
multumesc pt urari!

este o un model cu referinte destul de bune in general si asta ma mai linisteste.

am citit despre service ca nu prea este stralucit si ca exista probleme cu termenul de reparatie, cu aducerea pieselor...si asta ma nelinisteste!


MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Al meu forester!
« Reply #7 on: April 21, 2010, 21:59:49 PM »
sa inteleg ca inca nu te-ai dat jos din masina daca nu ai scris nimic?  :D ;D

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #8 on: April 21, 2010, 22:11:12 PM »
din pacate am fost amanat pana maine cu livrarea ei!:( abia astept sa revin cu o parere despre ea!

in weekend vreau sa fac o tura mai lunga si am sa pot sa emit o parere dupa:)

pana maine nu-mi mai ramane decat sa suspin!

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #9 on: April 22, 2010, 09:54:03 AM »
Tic tac tic tac.. nu ne uita cu parerile despre masinuta...asta daca nu o sa dormi in ea  ;D

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #10 on: April 23, 2010, 11:47:17 AM »
la prima vedere nu pot sa spun decat ca e super din toate punctele de vedere, maine sper sa ies la sosea lunga si la drumuri forestiere!:) abia dupa aceea cred ca voi putea sa spun ce simt cu adevarat!

deocamdata e super!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Al meu forester!
« Reply #11 on: April 23, 2010, 11:51:04 AM »
felicitari! sa te bucuri de ea! oricum trebuie sa mai treci de rodaj si abia dupa cateva mii de km bune vezi ce poate de fapt... mai ales ca e diesel. Ma bucur pentru tine! ;) poate faci si niste poze "artistice" pe unde te duci cu ea si le pui pe forum daca ai timp :) O sa incep si eu ca femeile..."Ce culoare e?" :D :D :D

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #12 on: April 23, 2010, 12:31:21 PM »
e neagra, dar nu a fost o alegere a mea, asta am gasit in stoc cu tapiteria neagra! o sa fac poze maine si am sa le incarc!:)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Al meu forester!
« Reply #13 on: April 29, 2010, 15:46:20 PM »
cum a fost pe "drumuri forestiere'. sper ca nu ne-ai uitat. :)

Răspuns: Al meu forester!
« Reply #14 on: April 29, 2010, 22:19:10 PM »
a fost foarte frumos, inca nu am facut poze dar sper ca de 1 mai sa mai ies si poate reusesc sa fac cateva!

sunt foarte multumit de felul in care se comporta la sosea, imi place!