Salvare pentru SMURD
Subaru club Romania

Salvare pentru SMURD

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Salvare pentru SMURD
« on: January 12, 2012, 03:44:52 AM »
Salvatorii noștri de la SMURD au nevoie de salvarea noastră!

Astazi, 12 decembrie, în Parlamentul României, e programată o intervenție de urgență pe corpul deschis al actualului proiect de lege sanitară.

Împreună putem opri schilodirea sistemului de urgențe. Împreună putem salva funcționarea celui mai performant serviciu de ambulanță al României: SMURD.

Să dăm câte un Like pe Facebook și, cu o sută de mii de participări, putem impune salvarea regimului de funcționare al SMURD-ului.

Cu un mic „Like”, participă și tu la un mare „Save”.

http://www.facebook.com/SalvarepentruSMURD


Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #1 on: January 12, 2012, 04:34:18 AM »
Am dat un   LIKE,  desi nu prea stiu daca`  ajuta` la ceva. !  Sper sa` fie de bun augur.
Intrucat tot ce e bun in Ro.  este furat si desfiintat,  SMURD-ul fiind un lucru foarte bun va fi si el furat bucata` cu bucata` si va disparea in buzunarele  "baietilor destepti"  de care s-a umplut tara !
Sper din toata` inima ca de aceasta` data`  sa` nu le mearga` !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Stefan

  • 620
Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #2 on: January 12, 2012, 09:37:26 AM »
Din pacate suntem prea putini cei care vrem sa schimbam ceva si sa scapam odata de "capuse".

celalalt

Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #3 on: January 12, 2012, 13:23:39 PM »
Ce mi se pare un pic trist dar in acelasi timp amuzant,e ca sunttem invatati sa rezolvam probleme grave cu un click la calculator.I LIKE dis en zat en mazar facar isi vad de treaba lor...D'aia nu mai pot ei de laicurile voastre ale noastre ale lor.Astia pe afara fac ravagii pentru un c@c@tel si noi dansam pinguinu sau dam laicuri...
Pana cand nu o sa iasa lumea gramada din nou in strada,cu scandal si cu tot circu , nu se schimba nimic.Vreti schimbare?HAI CU TOTI AFARA SA LE RUPEM CAPU...

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #4 on: January 12, 2012, 13:26:42 PM »
Nu te contrazic deloc, dar pana atunci, e bine ca se mobilizeze lumea si asa. Sa speram ca vor avea succes in demersurile pe care le fac pentru a obtine validitatea juridica a listelor de sustinatori.

Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #5 on: January 12, 2012, 13:49:58 PM »
Ce mi se pare un pic trist dar in acelasi timp amuzant,e ca sunttem invatati sa rezolvam probleme grave cu un click la calculator.I LIKE dis en zat en mazar facar isi vad de treaba lor...D'aia nu mai pot ei de laicurile voastre ale noastre ale lor.Astia pe afara fac ravagii pentru un c@c@tel si noi dansam pinguinu sau dam laicuri...
Pana cand nu o sa iasa lumea gramada din nou in strada,cu scandal si cu tot circu , nu se schimba nimic.Vreti schimbare?HAI CU TOTI AFARA SA LE RUPEM CAPU...

+1

In Anglia au iesit in strada cand s-a decis majorarea taxelor pt invatamant. La noi, cand se majoreaza pretul carburantului, lumea se inghesuie la coada pana la 12 noaptea ca sa ia mai ieftin...

Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #6 on: January 12, 2012, 15:32:22 PM »
In Anglia au iesit in strada cand s-a decis majorarea taxelor pt invatamant. La noi, cand se majoreaza pretul carburantului, lumea se inghesuie la coada pana la 12 noaptea ca sa ia mai ieftin...
Aici au arestat trei benzinari si le-au dat vreo 5 ani de parnaie pentru ca`  se intelegeau sa` ridice pretul benzinei cu  3-5 centi/litru.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Salvare pentru SMURD
« Reply #7 on: January 12, 2012, 15:35:33 PM »
Ce mi se pare un pic trist dar in acelasi timp amuzant,e ca sunttem invatati sa rezolvam probleme grave cu un click la calculator.I LIKE dis en zat en mazar facar isi vad de treaba lor...D'aia nu mai pot ei de laicurile voastre ale noastre ale lor.Astia pe afara fac ravagii pentru un c@c@tel si noi dansam pinguinu sau dam laicuri...
Pana cand nu o sa iasa lumea gramada din nou in strada,cu scandal si cu tot circu , nu se schimba nimic.Vreti schimbare?HAI CU TOTI AFARA SA LE RUPEM CAPU...
Eu vad doar doua` metode :  sa le rupem capu`  sau sa`  plecam cu totii de acolo si sa` ii lasam singuri ca sa` nu mai munceasca` nimeni pentru ei.  Eu am ales a doua metoda`  si nu imi pare deloc rau .
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !