Detinator de Padurar nou.
Subaru club Romania

Detinator de Padurar nou.

celalalt

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #40 on: October 23, 2013, 15:10:53 PM »
Vezi ca s ar putea sa nu fie trapa,ci chederul de la parbriz.La mine a scazut viteza de tiuit la 130...

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #41 on: October 23, 2013, 16:21:13 PM »
Sa ne anunti cand scade sub 0
;D ;D ;D

celalalt

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #42 on: October 23, 2013, 17:06:43 PM »
Asta vara spre mare,eu depaseam si Andrei(rux) tinea tras de retrovizoare....

moguai

  • 2814
Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #43 on: October 23, 2013, 19:31:04 PM »
mi`ar fi placut sa filmez/fotografiez asta, ati fi ajuns vedete pe 9gag  ;D
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #44 on: October 24, 2013, 16:21:36 PM »
daca deschid trapa dispare sunetul, deci aia e sursa zgomotului.

Quote
tinea tras de retrovizoare.
am auzit eu ca la viteza pasagerii sa se tina de bord, de scaun, de sase, dar de retrovizoare e prima data.

celalalt

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #45 on: October 24, 2013, 18:05:21 PM »
sa nu se faca o redifuzare a curentilor prin aparatoarea de la trapa.Si practic sa ti dispara sunetul.Incearca sa apesi in parbriz in zona oglinzii si vezi daca isi schimba tonalitatea.trapa nu prea are de ce sa tiuie.
si scuze. ...shiftu meu doarme.puneti voi majuscula ochiometric.

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #46 on: February 03, 2014, 11:10:24 AM »
"vezi ca ti s-a ars becul stanga"...Am deschis capota si am inchis-o la loc. s-a aprins becul stanga.
Am padurar romanesc :D



Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #47 on: January 20, 2016, 09:59:45 AM »
zapada de anu asta nu a fost buna pentru foresterul meu. O craca a cazut pe plafon, mi-a indoit barile de porbagaj + suportul de bicicleta de pe masina. Evident, totul s-a dus si in sina stanga si in plafon. Sunt curios daca stiti cumva cam cat ar costa indreptarea, sa vad daca are rost sa ma chinui cu primaria de sector sau nu

poze cu distractia


UXE

  • 1731
Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #48 on: January 20, 2016, 10:37:56 AM »
Depinde la ce sector esti..  La sect 4 am inteles ca poti face o solicitare, dar trebuie sa te duci la sa declari la politie si sa iti iei adeverinta, dupa care ceri evaluarea pagubelor.  La celelalte sectoare reusesti doar prin proces.

Bafta
« Last Edit: January 20, 2016, 12:05:07 PM by UXE »

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #49 on: January 20, 2016, 11:16:08 AM »
norocul este sa fiu chiar in 4. Sunt curios sa vad ce o sa iasa.
Macar nu mi-a spart trapa.

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #50 on: January 20, 2016, 12:23:23 PM »
Greu de inteles din poza ezac care e dauna.
Sinele probabil vor trebui inlocuite cu altele (fie si din dezmembrari - ai putea avea noroc sa le gasesti la pret ok, nu cred ca au mare cautare), iar ptr indreptat fa'le o intrebare celor de aici sau de aici sau la altii care se ocupa cu PDR in Buc, mai ales daca vopseaua nu e crapata

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #51 on: January 20, 2016, 12:57:11 PM »
mda. Noapte + telefon.
Sina e indoita unde a fost prinsa bara.
Plafonu a fost indoit de bara, intrat cam 2cm in interior. vopseaua e sarita putin.

Trapa n-am incercat sa o deschid, dar nu prea cred ca se deschide

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #52 on: January 20, 2016, 13:00:14 PM »
oricum, multumesc pentru cele doua service-uri. O sa le fac o vizita sa vad ce se intampla

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #53 on: January 20, 2016, 14:55:49 PM »
Mergi la SMT sa iti faca constatare pe original si un deviz. Te duci la Primarie si le spui ma costa atat. Te duci apoi la ce service si ce dezmembrari vrei tu si iti repari cu 100 euro plafonul si cat or mai fi barele si restul de bani ii pastrezi.

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #54 on: January 20, 2016, 15:15:43 PM »
Nu cred ca Primaria va despagubi fara factura, fie prin decont direct sau ulterior. Macar sa despagubeasca si cu factura!

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #55 on: January 21, 2016, 08:59:02 AM »
cel mai inportant ai 24H ssa delari la politie, apoi restu e optional.
Forester 2.5XT 5spd
Vectra c 1.9

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #56 on: January 21, 2016, 10:15:23 AM »
am fost ieri la politie. Intre timp am aflat si ce lemn mi-a cazut in cap si aparent am avut noroc ca imi lasasem suportul de bicicleta pe masina.
inca nu stiu cum se va termina tot, daca nu imi da primaria nimic...o sa am plafonul stramb ceva timp :)

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #57 on: January 22, 2016, 09:27:06 AM »
Am vazut si eu din intamplare un Forester aseara, in drum spre casa ( eram pe jos dinspre metrou ) si dupa indoitura de la sina de pe plafon mi-am dat seama ca e a ta ( aveai si un biletel la stergator, cred ca nu era ceva prietenos ;) ) .
Sper sa o rezolvi elegant pana la urma
Vezi totusi ca sunt si cateva Forestere la dezmembrari ( unul in Chitila, il sunasem pt ceva maruntisuri, dar nu le mai avea ), in caz ca te coafeaza varianta asta.

Bafta
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #58 on: March 09, 2016, 14:38:58 PM »
Am vazut si eu din intamplare un Forester aseara, in drum spre casa ( eram pe jos dinspre metrou ) si dupa indoitura de la sina de pe plafon mi-am dat seama ca e a ta ( aveai si un biletel la stergator, cred ca nu era ceva prietenos ;) )

*cu intarziere. Probabil era al meu. Biletul nu era chiar neprietenos, era de la asociata de locatari de acolo. Cred ca voiau sa imi spuna care copac a cazut :)
Momentan astept informatii de la primarie. Nota de plata ar fi in jur de 5300 lei (sau 12000 la smt)

Răspuns: Detinator de Padurar nou.
« Reply #59 on: December 14, 2016, 12:21:11 PM »
revin cu dileme, a se citi "comportament neprietenos". Pe care nu prea stiu daca sa il duc sau nu la service, avand in vedere ca nu sunt in Romania si aici la nemti costurile sunt destul de serioase

Pe scurt. La rece motorul scartaie si servodirectia nu imi mai merge unitar. Ba mai mult, daca incerc sa intorc rotile pe loc, se aude un scartait din zona asta https://motogurumag.com/i/2005-subaru-forester-ac-belt-tensioner-hdbHdIW.jpg si rotita din fata nu se invarte in mod constant si mai sare.

Cureaua pare ok pe interior (de fapt cam toate din zona par), ulei de servo este, deci cam care ar fi cauza? Este prea putin/mult tensionata cureaua?

sunt curios daca pot sa o mai las vreo mie si ceva de km asa (km pe autostrada) inainte sa o vada un mecanic sau ar cam trebui sa o bag intr-un service sa nu cumva sa patesc ceva care sa coste mai mult decat mecanicul neamt

Multam.