Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
Subaru club Romania

Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL

KET

  • 3921
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #20 on: October 18, 2013, 22:22:38 PM »
Tare numărul. Dar ca sa se potriveasca perfect, trebuie sa scapi de motorul de 1.6l. Succes cu tot ce ți-ai propus!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #21 on: October 18, 2013, 22:35:17 PM »
Trage cat mai mult de aspirat. Cum dai de turbo, cum dai si de belele.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #22 on: October 19, 2013, 00:09:20 AM »
Trage cat mai mult de aspirat. Cum dai de turbo, cum dai si de belele.
+1

Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

celalalt

Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #23 on: October 19, 2013, 00:57:36 AM »
Nu are legatura cu turbo...e doar de la subaru beleaua...;)

KET

  • 3921
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #24 on: October 19, 2013, 07:07:49 AM »
Dacă vom continua tot asa, in curând va trebui schimbat numele forumului in anti-subarufanclub.ro.  :D

daniel.gugu

  • 1384
  • Forester & Impreza
    • http://www.gg-dc.ro/
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #25 on: October 19, 2013, 09:41:15 AM »
Bine ai venit! Multi km fara probleme... atat pe aspirat cat si pe turbo!
Subaru Impreza WRX STI '07 - alias "Galeata Albastra"
Subaru Forester 2.0 XT - daily car
Subaru Impreza 2.0 GT 4WD - PLUTO
Subaru Impreza Type R - GOOFY

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #26 on: October 19, 2013, 10:02:56 AM »
Mersi de incurajari! dar presimt ca 2014 o sa fie tot "aspirat".... o sa lucrez mai mult la interior si pe sub ea... app stie cineva care ma poate ajuta cu un interior de STI?
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #27 on: November 14, 2013, 18:41:21 PM »
Dupa indelungi amanari din lipsa de timp am reusit si eu sa fac cateva poze "decente" la OZN-ul meu.... De cand am scris ultima data a primit o asa-zisa "toba sport"(se aude totusi binisor :o) dar e provizorie... si schimbul tuturor uleiurilor si filtrelor...si azi am dat comanda de burdufe la planetare si caseta de directie.... sper sa le rezolv si pe astea pana saptamana viitoare.. ::) Sa va dati cu parerea de poze...oricum, nu-mi fac sperante de fotografia lunii ;)





« Last Edit: November 14, 2013, 19:07:29 PM by uleau88 »
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

KET

  • 3921
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #28 on: November 15, 2013, 07:05:49 AM »
A doua e de fotografia lunii. Dar nu o baga pentru Noiembrie ca e luna hatch-urilor...  ;D
Foarte frumoasa!

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #29 on: December 09, 2013, 18:38:10 PM »
salutam pe toata lumea! weekendul acesta am fost putin la munte cu farfuria mea si inevitabil am dat de zapada...mare....chiar si de 50-60 cm....dupa un drum de 15 km prin munte m-am relaxat... sper sa va placa putinele poze ce le-am facut....o sa apara filmuletul cat de curand pe youtube(il mai prelucram putin).. ::)



« Last Edit: December 09, 2013, 18:43:20 PM by uleau88 »
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #30 on: December 09, 2013, 19:11:05 PM »
superb
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #31 on: December 09, 2013, 19:14:22 PM »
Va fac o invitatie, sa veniti care vreti/care puteti....ca sus la munte se mai asteapta zapezi.... numai lanturi sa aveti la voi.. 8)
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #32 on: December 09, 2013, 19:18:53 PM »
prin ce zona ai fost ?
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #33 on: December 09, 2013, 19:19:51 PM »
Eu sunt din Cugir si am urcat spre cabana Prislop... se gaseste pe harta...  ::) am verificat acum
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #34 on: February 26, 2014, 12:41:20 PM »
Salutare din nou! HELP! AJUTOR! etc.... A venit timpul sa schmb placutele de frana, discurile si sabotii la masina(deocamdata nu am cascaval pentru upgade)....si sunt in cea mai mare dilema... nu am vazut niciunde pe masina sau pe internet ce sistem de franare am pe masina: AKEBONO sau SUMITOMO. Ma poate ajuta cineva? placutele si discurile sunt livrate in functie de tipul sistemului de franare si... recunosc aici sunt in copac. Asa ca, daca are cineva masina ca a mea sau a avut....sau stie, va rog sa ma ajutati... Danke!
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #35 on: February 27, 2014, 01:29:45 AM »
e foarte simplu te duci la magazinul de piese auto  cu seria de sasiu si iti comanda exact ce iti trebuie pt masina ta !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #36 on: September 04, 2014, 23:28:43 PM »
Salutare din nou! In primul rand imi cer scuze de absenta de aici(lipsa de timp si internet) >:( dar acum am revenit..... 8) si am revenit cu o problema....
 In urma concediului am descoperit ca trebuie sa schimb ambreiajul. Si din simpla incapatanare vreau sa il scimb eu la un prieten in garaj.
Ce vreau eu sa va intreb....

1. Am gasit un kit de la Valeo la 590 lei, ar fi bun?
2. Ati mai schimat, sa imi dati niste sfaturi, scheme, video, ma puteti ajuta cumva? As fi tentat sa-mi cumpar si un dispozitiv de centrare...

Ceva pareri...... ???
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #37 on: September 05, 2014, 23:37:43 PM »
se poate face si pe strada .. daca ai sculele necesare ... vezi sa comanzi ce trebuie ...
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #38 on: September 11, 2014, 16:29:34 PM »
Am comandat un kit de ambreiaj EXEDY FJK 2018 am primit confirmare de la toate magazinele ca se potriveste cu seria mea de sasiu. ieri am luat-o incet cu lucrarile si am desfacut esapamentul si scutul de caldura de sub cardan. Si daca tot am fost sub masina m-am hotarat sa razolv si problema cu jocul din schimbator...care era fantastic de mare :o am dat comanda de bucsi pentru acea articulatie. termen de livrare este de 2 saptamani...oricum pana atunci am improvizat ceva ce am vazut ca functioneaza foarte bine. Astazi o sa merg sa mai ''dezmembrez'' ce pot....planetare, cardan, si fire/senzori de pe cutie.... si daca ne miscam cu talent spor sa dau si cutia jos, ca maine sa instalez noul kit. inca astept sispozitivul de centrare(43 lei), care ar trebui sa ajunga maine.
O sa fac si poze si o sa le pun sa vedeti ce si cum....daca o sa fiti interesati, bineinteles...  ;) Tineti pumnii... ;D
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !

uleau88

  • 79
  • Relaxed Subaru driver
Răspuns: Subaru Impreza GF 1.6 4wd GL
« Reply #39 on: September 13, 2014, 23:32:48 PM »
Am terminat cu ambreiajul...functioneaza perfect, am schimbat si uleiul in cutie si in diferential....deci e totul ok in afara de o mica-mare problema....:( aseara...dupa ce am terminat tot facand proba la ambreiaj observ ca masina se hotaraste brusc sa mearga in 3 cilindri. Am scos-o la o tura de oras in speranta ca imi voi da seama ce are... Si in mers face asa.....cand merge perfect cand in 3, sau cand dau peste denivelari... Sa va zic ca am lucrat la ambreiaj cu bornele jos de pe baterie....are vreo influenta? Bujiile sunt noi, fisele si bobina functioneaza normal, si totusi face figuri... Ma puteti ajuta cumva? Sa fie vreun senzor de pe langa clapeta de acceleratie? :(
Don't drink and drive, smoke and fly ! ! !