Subaru Levorg - conceptul
Subaru club Romania

Subaru Levorg - conceptul



moguai

  • 2814
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #322 on: July 11, 2016, 17:47:15 PM »
blasfemie, simbolul STI pe 1.6+CVT
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #323 on: July 11, 2016, 17:49:26 PM »
De ce? Pisicute M-tech nu ai vazut? ;D

Răspuns: Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #324 on: July 11, 2016, 18:46:58 PM »
De ce? Pisicute M-tech nu ai vazut? ;D
Alea nu sunt blasfemie decât dacă și-a pus proprietarul de dragul de a avea M pe mașină și ea nu este echipata M-Technik
blasfemie, simbolul STI pe 1.6+CVT
+10

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #325 on: July 11, 2016, 20:28:29 PM »
E superb! Sunt curios de modificari.

Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #326 on: July 11, 2016, 21:02:07 PM »
Banuiesc ca un kit aerodinamic, suspensii si eventual un interior diferit. Oricum ar fi Levorg-ul , mie nu-mi displace ca masina peste vreo 2 ani, cand ma gandesc sa schimb acareturile din ograda cu touring-ul japonez.

Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #327 on: September 09, 2016, 23:47:00 PM »
Seara Buna Fani Subaru,

Astazi am avut okazia sa vad noul levorg echipat cu eyesight si lane assis
Este o masina exceptionala , functia de lane assist este dea dreptul magnifica tine banda precum un sofer profesionist.
se pare ca marca noastra de suflet progreseaza mai repede decat ne asteptam si va avea un cuvand mai greu de spus in vechea si draga noastra europa

Răspuns:
« Reply #328 on: September 10, 2016, 07:29:37 AM »
E super ultra mega fenomenal de mișto sistemul dar......când un șofer se bazează prea mult pe aceste sisteme e timpul sa dai foc la permisul de conducere....
Le văd utilitatea în momentele când ele reacționează mai repede ca soferul si cam atât.
Are si funcții foarte bune, un mic exemplu ar fi ca oprește mașina când ieși cu spatele dintr-un loc fără vizibilitate când vin alte mașini.Partea proastă e că dacă un pieton vede ca vrei să ieși,  se oprește să ieși tu si sistemul îl detectează....Masina nu se va mișca până nu dispare ce a detectat, în cazul asta pietonul....
Sunt bune sistemele dar nu trebuie să ne bazăm prea mult pe ele.....

rexkroki

  • 93
  • 2016 Outback 2.5i Tungsten Metallic
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #329 on: September 10, 2016, 10:10:22 AM »

 functia de lane assist este dea dreptul magnifica tine banda precum un sofer profesionist.


Au perfectionat sistemul de pe Outback.  :) La acesta doar te avertizeaza sonor si vizual ca ai depasit marcajul dar nu intervine. La noul Levorg intervine si cu o corectie usoara in volan daca viteza e mai mare de 65 km/h.

Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #330 on: September 11, 2016, 14:20:20 PM »
Salutare ,

Mi-as dorii si eu noile updaturi de pe levorg pe outback dar trebuie sa mai astept cel putin un an ca sa o pot vinde ai apoi sa imi iau noul model.
Partea proasta pentru mine este ca din martie 2016 au modificat optiunile modelului premium adaugand boxe harman kardon , oglinda retrovizoare heliomata si senzor de unghi mort in oglinzi deci pretul pe care il voi obtine va fi mai mic , dar infine sunt foarte multumit de el pana acum.
Revenind la oile noastre , sistemele noi sunt conecpute pentru o parte din conducatori care folosesc foarte mult telefonul in timpul condusului si asa constructorul incearca sa reduca semnificativ numarul de accidente .
Infiferent ca e vorba de romania sau belgia pe fiecare zi vad foarte multi conducatori cu ochii in telefon in trafic .... mama lui de watts up sau facebook .
Usor usor subaru va deveni un model de referinta in siguranta auto alaturi de volvo , dar vis a vis de noul xc 90 am numai experiente neplacute

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #331 on: January 12, 2017, 09:20:59 AM »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #332 on: January 25, 2017, 14:31:54 PM »
De asta ziceai Dani ca ai vrea? ;D


Forester

  • 3068
  • The other right!
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #333 on: January 25, 2017, 14:45:15 PM »
Eu tot sunt nedumerit, dupa ce m-am urcat luni intr-un levorg la SMT: Levorg este ceva separat, este un fel de Legacy break, sau este un fel de Impreza break?
Dupa spatiu inclin catre varianta 3.
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #334 on: January 25, 2017, 14:52:52 PM »
Scrie pe la inceput cred. Este urmasul lui Legacy break cum am eu pentru ca vanzarile acestui model au fost cele mai mari din istoria Legacy. Apoi australienii + japonezii nu au fost fericiti cand s-a lansat varianta explodata pentru americani. Iar europenii nici nu mai aduc asa ceva.

Numai ca la dimensiunile date nu puteau sa-i puna faruri de Legacy, asa ca au pus de Impreza.

Bonus, au bagat si hood scoop si motor turbo pentru ca cele doua culturi apreciaza Subaru turbo mai mult decat capacitatea cilindrica generoasa.
« Last Edit: January 25, 2017, 14:58:12 PM by MihaiFlorescu »

Forester

  • 3068
  • The other right!
Răspuns: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #335 on: January 25, 2017, 14:57:33 PM »
aha... deci e o strutzo-camila cu cap de urangutan. Doar ceva mai frumos.  ;D
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #336 on: September 12, 2017, 15:06:58 PM »
A aparut si modelul 2017. Nu sunt schimbari majore. Doar jante usor altfel, dar apropiate ca design.

In schimb, Levorg vad ca este terenul de incercare pentru Subaru si noile sale tehnologii. Dupa ce a fost primul care a inglobat Eye-Sight pe toate echiparile, acum a aparut si o oglinda retrovizoare inteligenta care comuta intre vederea normala si un "zoom in" cand se va afisa imaginile unei a 2-a camere montata in eleron (din ce am inteles dintr-un video japonez).
Alaturi de asta, pe display-ul central de sus mai apar imagini de la inca o camera laterala si ati ghicit.. inca o camera frontala care vede in lateral mai devreme si mai larg decat ar putea orice om.
Am vazut ca sunt disponibile in lista de dotari pentru Europa.

Deja au pus mai multe camere ca in magazinele de bijuterii.

https://youtu.be/4kECJHoCWrU?t=9m49s
« Last Edit: September 12, 2017, 15:09:09 PM by MihaiFlorescu »

Re: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #337 on: November 03, 2018, 08:24:49 AM »
Baietii testeaza modelul 2020...



MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #338 on: March 21, 2019, 12:02:21 PM »

marr

  • 2208
Re: Subaru Levorg - conceptul
« Reply #339 on: March 21, 2019, 12:30:03 PM »
Pacat ca nu o sa-l vedem in Europa !
Mai mult decat atat, pe versiunea de Europa au renuntat la 1.6 turbo in favoarea unui ... 2.0 NA !
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020