Primul meu Subaru Hawk STI
Subaru club Romania

Primul meu Subaru Hawk STI

Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #300 on: June 15, 2017, 10:38:16 AM »
 8) Merci de ajutor bo$$ule

UXE

  • 1731
Re: Răspuns: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #301 on: June 15, 2017, 13:12:29 PM »
M-am invatat ca roata sa stea pe asfalt, nu in aer. E greu cand te obisnuiesti cu binele.

Apropo de asta,  eu am fost pe la vulcanii noroiosi pe drumul acela care serpuieste printre dealuri si e cam invalurit (pentru cine il stie)  si am saltat un pic foresterul  de la asfalt la o denivelare mai accentuata luata cam pe la vreo 80 km/h  :o  .

Mihai, nu  e asa de rau in aer  ;D


BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #302 on: June 15, 2017, 19:59:51 PM »
Nu s-a stricat nimic la impactul cu solul ?
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Forester

  • 3067
  • The other right!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #303 on: June 15, 2017, 20:29:11 PM »
Ba da, solul.

 ;D :laugh:
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

UXE

  • 1731
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #304 on: June 16, 2017, 12:12:01 PM »
Inca astept sa se strice ceva  ;D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #305 on: July 21, 2017, 09:43:11 AM »
Trage cateaua si pe caldura. Imi pare rau ca nu am facut niste poze ieri. Felicitari Dan pentru prima eliberare a uleiului uzat din motor :D Cum e sa iti murdaresti mainile? ;D Te simti dirty? E misto sa bagi degetele in ceva cald si ud?

Tare faza ca Jack (cainele lui 2xGhe) era asa obisnuit cu masina asta incat s-a urcat pe bancheta din spate. Nu i-a spus stapanul ca nu mai este a lui :D ;D
Mamah Dan, cum ar fi fost sa plecam cu el si acasa la parcare sa ii vezi capul in oglinda :D :D :D :D :o ;D :laugh:
« Last Edit: July 21, 2017, 09:47:12 AM by MihaiFlorescu »

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #306 on: July 21, 2017, 10:10:15 AM »
ce incins esti miez :)) apropo cine e 2xGhe? e de pe forum? :))))
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #307 on: July 21, 2017, 17:32:02 PM »
hahaha! ce sa zic, n-am ce sa zic, un pic de dyi, de bonding. merge cateaua :)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #308 on: August 03, 2017, 10:35:51 AM »
Hai cu update-ul :)

Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #309 on: August 04, 2017, 11:41:22 AM »
Salutare,

Au fost 2 saptamani pline in care m-am bucurat de masina la maxim. Am schimbat uleiul si am trecut si eu, in sfarsit, pe anvelopele de vara.

25 Iulie:
Dupa cum unii dintre voi ati vazut, am participat la Motul day out pe circuitul ATA.
Multi ar zice ca nu este un circuit pentru turbo, mai ales 300HP plus insa a fost fun. Nu m-am dus pentru timp ci mai mult pentru fun.
Dintre toate, ma bucur ca am avut ocazia sa ma intalnesc cu tom, moguai, mihai stan si lorian.

@Lorian: Sper ca ti-ai revenit dupa tura :)

Cateaua a tras bine de tot unde s-a putut mai ales ca afara erau peste 35 de grade.
Din punct de vedere tehnic acul de apa nu s-a clintit iar pe frane ma amuzam cand auzeam lumea ca a ramas fara frane pe cand eu nu am simtit nici cea mai mica ezitare  >:D









Weekendul urmator, 28 Iulie - 31 Iulie a fost timpul sa scot masina la o plimbare serioasa
Bucuresti - Transfagarasan - Sibiu - Brasov - Bucuresti.
In total, in jur de 1000 de km.

Senzatie majora pe serpentine, inca rad cand imi amintesc cat de usor este sa faci depasiri care in alte masini ar fi considerate la limita.
In ciuda stereotipului ca sti urile consuma mult, pot sa va spun ca masina a luat juma de rezervor pana la Lacul balea iar in astia 1000 km estimez undeva pe la 2 plinuri. Se pare ca treaba "amatoriceasca" merge bine rau :)
Desi este o masina veche de 11 ani, inca atrage privirle tuturor... barbatilor  ;D ;D ;D





Urmatoarea intalnire cu masina va fi in septembrie... pana atunci sta cuminte... in caldura  :'(





Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #310 on: August 04, 2017, 17:52:49 PM »
Desi este o masina veche de 11 ani, inca atrage privirle tuturor... barbatilor  ;D ;D ;D

Reafirm faptul ca am simtit o aceleratie gravitationala bruta, mai mult sau mai putin egala cu acceleratia propriului meu corp la patrat cazand liber si dezordonat in campul energetic al Universului.

Nu stiu ce succesiune de manevre a aplicat Dan masinii insa eu am vazut viraje cu acceleratie de 9 g, tonouri si raport tractiune-greutate supraunitar.

Pe toata etapa de pista (cred ca asa se numeste timpul in care am fost supus traumelor psiho-viscerale) am incercat sa surprind cateva cifre indicate de vitezometru, altimetru, giroorizont, indicatorul de viraj si glisada, variometru, girocompas etc. insa succesiunea cu care se "miscau" copacii, cladirile, bolta cereasca, electronii si protonii din cauza modului de pilotare al comandorului mi-a diminuat capacitatea de a gestiona problemele cu care ma confruntam provocandu-mi rupturi de perceptie la nivelul psihicului.  ;D

De asemenea, daca l-am suparat pe Dan cu ceva anume va marturisesc ca mi-am primit pedeapsa cu varf si indesat... :D

Referitor la citatul tau, cred ca s-ar impune o reformulare intrucat o persoana "ratacita" ar putea simboliza o cu totul alta semnificatie literara... ;)
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #311 on: August 04, 2017, 19:22:13 PM »
O masina mai veche de... 18 ani :D ?

andea79

  • *
  • 4007
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #312 on: August 04, 2017, 20:05:13 PM »
mda .. hmmm..sunt surprins ca inca rezista  :P

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #313 on: August 04, 2017, 20:44:38 PM »
mda .. hmmm..sunt surprins ca inca rezista  :P
adica ....:D
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

andea79

  • *
  • 4007
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #314 on: August 04, 2017, 21:44:08 PM »
adica...nimic :) ... doar creeam suspans :)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #315 on: August 04, 2017, 22:12:30 PM »
Recunosc, m-am dezobisnuit si eu de astfel de senzatii, astfel incat atunci cand am mers sa schimbam uleiul am cautat cam des pedala de frana de pe locul din dreapta.

Misto consumul. Aproape ca la outback :D

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #316 on: September 24, 2017, 15:56:12 PM »
Cam tine la bataie :))
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #317 on: December 04, 2017, 19:14:14 PM »
Azi am schimbat bateria  ;D ;D ;D hai cu ninsoarea!

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #318 on: December 07, 2017, 01:36:35 AM »
ai grija miez! ;D ;D
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Re: Primul meu Subaru Hawk STI
« Reply #319 on: December 16, 2017, 19:03:30 PM »
setiul a primit azi radiator nou pentru ca cel vechi era fisurat si urca temperatura la motor mai ceva ca alcoolul pe stomacul gol.

Cu ocazia am mai facut niste bonding, toata operatiunea desfasuranadu-se in fata blocului.

Merci Mihai Florescu pentru ajutor si service mobil iar wrangler pentru radiator.

Masina o sa stea iar pe bara o luna :(