Intalnirea de 2 ani - Neamt (20-22 Ian)
Subaru club Romania

Poll

Voteaza locatia

Drobeta-Turnu Severin
1 (2.2%)
Sibiu
8 (17.8%)
Poiana Brasov
5 (11.1%)
Constanta/ litoral
12 (26.7%)
Piatra Neamt/ Cheile Bicazului
19 (42.2%)

Total Members Voted: 43

Voting closed: November 07, 2011, 08:42:33 AM

Intalnirea de 2 ani - Neamt (20-22 Ian)

NVG8

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #40 on: October 17, 2011, 12:01:05 PM »
CONSTANTAAAAA!


Forester 2.0 x

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #41 on: October 17, 2011, 12:11:25 PM »
Mi-am schimbat optiunea pentru Constanta.
Asta in cazul in care o sa ajung !
Daca nu , o sa-mi trimit reprezentatul  !
Forester Diesel 2010

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #42 on: October 17, 2011, 12:12:00 PM »
O sa fie o batalie stransa vad :) Eu inca nu m-am putut hotara care locatie imi place mai mult... mai ales ca le-am propus pe toate :D

Pentru cei care doresc sa isi schimbe votul, functia este activata. De preferat este sa nu va schimbati prea mult dorintele, pentru a putea decide locatia.
« Last Edit: October 17, 2011, 12:14:41 PM by MihaiFlorescu »

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #43 on: October 17, 2011, 17:08:17 PM »
Am votat si eu pentru Constanta !
Sper ca nu e nici o problema daca vin fara Marcelutza  in cazul in care nu ajunge, nu ?

Daca ai Subaru si tricou cu Fansubaru... cine ar putea sa te opreasca?  :)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Am adaugat sondajul cu optiunile propuse pana acum. Se va putea vota locatia timp de 3 saptamani. In aceasta perioada puteti veni si cu pareri pro si contra.

Am modificat primul mesaj, care acum include toate variantele propuse cu plusurile si minusurile mentionate pana acum. Suntem nevoiti sa impunem si o regula, de bun simt as zice, pentru o calatorie cat mai placuta si pentru ca nu vreau sa aparem la stiri. Oricat de mult ne-am dori reclama, nu vrem acel gen de reclama.

Regula, o mai scriu si aici, este: TOATE MASINILE PARTICIPANTE SUNT OBLIGATE SA FIE ECHIPATE CORESPUNZATOR PENTRU IARNA! Plecam de la presupunerea ca avem numai membri maturi si toti au capul pe umeri, asa ca nu vom incepe discutiile pe aceasta tema. De asemenea, ne asteptam la un comportament rutier exemplar, asa cum s-a intamplat si anul trecut la Bran.

Si ca o ultima adaugire, se poate participa cu orice masina, regula de bun simt de pe Transalpina ramanand valabila. Si domnul Marian poate confirma ca nu a fost marginalizat in nici un fel si ca a fost inclus in toate activitatile, desi nu a venit cu un Subaru pe Transalpina. Mai mult decat atat, eu cred ca s-a simtit si bine.
Cred ca se face prea mult caz de ” echiparea ” de iarna! Pana acum cativa ani nici 5 % nu aveau anvelope de iarna! Important este sa stii sa strunesti masina! Reversul medaliei este ca multi cred ca daca au cauciucuri de iarna pot merge ca vara!
Scuze de off topic!
P.S. Am anvelope de iarna!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #45 on: October 17, 2011, 17:18:48 PM »
Cred ca la Constanta este cam naspa iarna! Ce poti sa faci? Beutura si haleala!  ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #46 on: October 17, 2011, 18:13:25 PM »
normal ca e naspa iarna,iti spune asta cineva care a locuit acolo 9 ani.pe de alta parte marea e frumoasa si iarna ....pt cine poseda o fire mai romantica.
revenind.....bre,nea Stefanbv,beutura si haleala au fost principalele distractii.....intotdeauna.ce am facut si la intalnirile precedente vom face si la Cta.se poate lauda ca a iesit din normalitate doar Tarom(salutari,prietene,te-ai reparat?),in rest socializare langa gratar.

nu au pus si baietii astia aici un maimutoi din ala care se tavaleste de ras..... :) :) :) :) :) am murit cand am citit faza cu Buzaul in Moldova,e o controversa de familie pe care nu am rezolvat-o in ultimii 21 ani,si eu zic ca Bz e in Moldova,mai ales cand vreau sa-l enervez  pe huzbandul meu.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #47 on: October 17, 2011, 18:24:35 PM »
normal ca e naspa iarna,iti spune asta cineva care a locuit acolo 9 ani.pe de alta parte marea e frumoasa si iarna ....pt cine poseda o fire mai romantica.
revenind.....bre,nea Stefanbv,beutura si haleala au fost principalele distractii.....intotdeauna.ce am facut si la intalnirile precedente vom face si la Cta.se poate lauda ca a iesit din normalitate doar Tarom(salutari,prietene,te-ai reparat?),in rest socializare langa gratar.

nu au pus si baietii astia aici un maimutoi din ala care se tavaleste de ras..... :) :) :) :) :) am murit cand am citit faza cu Buzaul in Moldova,e o controversa de familie pe care nu am rezolvat-o in ultimii 21 ani,si eu zic ca Bz e in Moldova,mai ales cand vreau sa-l enervez  pe huzbandul meu.
;D Stiu ca se enerveaza buzoienii cand ii faci moldoveni!  :D :D Asta a fost si ideea... sa-mi confirme si Marcelutza!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #48 on: October 17, 2011, 20:09:33 PM »
Piatra....nu am fost niciodata cu toate ca pe 7 noiembrie tare mi-e teama ca numai subaru vor ajunge la cum a inceput treaba anul asta :D...

Iarna la mare nu-i mare chestie...dar aceasta-i doar parerea mea. Insa stiu la Mangalia un loc pentru reumatism, bai cu namol...oldies but goldies stuff daca va intereseaza.

Din cate am inteles este chiar de mega fitze asa ca se pot satisface si cele mai exigente dorinte eventual.. :-P...

« Last Edit: October 17, 2011, 20:11:32 PM by amidamaru »
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #49 on: October 19, 2011, 10:07:54 AM »
eu stiu din experienta k litoralul iarna e pustiu , ceea ce e OK deoarece pot sa faci drift pe gheata (daka e) la Mamaia sub gondola, sau prin statiuni sunt pustii , e chiar extraodinar!!!!, dupaia un club , papica bautura si femei...si mai vdm
« Last Edit: October 19, 2011, 10:09:34 AM by sabalsis72 »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #50 on: October 19, 2011, 14:40:47 PM »
Mda.. mai asteptam voturi. Sunt placut surprins sa vad atat de multe deja, dar egalitatea dintre doua locatii ma ingrijoreaza si sper ca pana la urma cat mai multi sa vina, indiferent de loc.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #51 on: October 19, 2011, 18:06:27 PM »
Cine nu vine... anulam votul! Apropo, se poate maslui votul?  :D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #52 on: October 20, 2011, 09:12:24 AM »
Noi venim oriunde.Daca e cineva interesat  imi vand votul.Oferte pe PM  ;D

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #53 on: October 20, 2011, 09:43:16 AM »
Cine nu vine... anulam votul! Apropo, se poate maslui votul?  :D

adevarul e dincolo de noi

celalalt

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #54 on: October 20, 2011, 11:54:49 AM »
XXX Files. Cu sculer si mulder...

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #55 on: October 20, 2011, 12:10:43 PM »
Am urmatoarea propunere: Decat la Constanta, mai bine la Balcic!
Argumente: Mai frumos, servire mai buna si preturi mult mai bune!
Watch this: www.balcic.net si www.hotelmistralbg.com
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #56 on: October 20, 2011, 13:01:55 PM »
In RO ne mai ramane un dram de speranta ca putem face ceva cu un delaer Subaru sau alte activitati in afara de baut/mancat/dormit. In BG se duce si speranta aia si e posibil sa se duca si masinile. Si drumul e si el mai lung.

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #57 on: October 20, 2011, 13:45:01 PM »
Eu sint mai patriot , vreau tot undeva in Romania, ca de-aia se zice intilnire nationala !
La Balcic mergem la vara....
Forester Diesel 2010

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
In RO ne mai ramane un dram de speranta ca putem face ceva cu un delaer Subaru sau alte activitati in afara de baut/mancat/dormit. In BG se duce si speranta aia si e posibil sa se duca si masinile. Si drumul e si el mai lung.
;D Drumul nu este prea lung : 250 km prin Calarasi si 300 prin Giurgiu. Masinile sigur nu se duc! Este doar o propunere, dupa ” buna ” primire de la Ranca, incerc sa evit cat mai mult turismul in RO!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Rspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #59 on: October 20, 2011, 13:55:13 PM »
e frumos la balcic am fost anul trecut dar eu nu merg in bulgaria cu al meu scooby .....
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae