Reparare ceas bord
Subaru club Romania

Reparare ceas bord

celalalt

Reparare ceas bord
« on: February 18, 2012, 23:44:09 PM »
Pentru cei care au problema asta.Eu am rezolvat exact cum spune aici. http://subarudiymodifications.blogspot.com/2009/10/subaru-impreza-bugeye-dashboard-clock.html

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #1 on: February 25, 2012, 11:01:58 AM »
Super tare mersi colegu,ceasul meu nu merge ma duc sa incerc sa il repar!!!revin cu pareri!
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

celalalt

Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #2 on: February 25, 2012, 11:08:47 AM »
Citeste cu atentie ce scrie acolo.Cand il desfaci trebuie sa ai rabdare sa nu rupi ceva.Sunt foarte fine clemele de fixare.rezistenta respectiva trebuie doar incalzita.Recomandat ar fi sa te duci la un electronist sau macar la un priceput multifunctional.

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #3 on: February 25, 2012, 12:04:49 PM »
Am desfacut relativ repede capacul, am scos mufa dar mi-am rupt degetele in clemele acelea imi vine sa le sparg!!!!sti cumva o modalitate sa scot ceasul cum sa dau clemele intr-o parte?????
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #4 on: February 25, 2012, 13:34:23 PM »
gata l-am reparat :Dla mine era dezlipit rezistorul 300 cel de jos,iam facut contactele si a mers ms ink o data!!!!
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

celalalt

Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #5 on: February 25, 2012, 13:35:51 PM »
ti-am zis...caaalm  caaaaaaaaaaalm caaaaaaaaaaalm!!!!!!!

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #6 on: February 25, 2012, 15:54:33 PM »
ti-am zis...caaalm  caaaaaaaaaaalm caaaaaaaaaaalm!!!!!!!
pana la urma nu era problema acel contact imperfect,dar am facut toate contactele.......daca cineva mai intampina o problema sa imi dea un PM si il voi ajuta ca mie mi-a scos par alb!!!!
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

marius555

  • 2
  • Ex Audi S6/Forester SG/A4 2.0 tfsiQ/ Laguna 2.0
Iluminare ceas de bord
« Reply #7 on: September 20, 2013, 01:30:44 AM »
Salutare tuturor,

Desi am SG'ul de mai bine de 2 ani si app. 120.000 de km parcursi in care am schimbat decat consumabilele si amortizoarele spate ( cu unele de kko mi-am dat seama )  am ajuns la capatul rabdarii cu un amarat de bec... Imi poate spune cineva cum se poate verifica / schimba led-ul de la ceasul din bord ? Astazi l-am vazut mergand pentru prima data si am ramas uimit ! Bineanteles ca am uitat de el, am oprit motorul si am observat ca nu mai merge si este bezna totala.

Stima !
Ex Audi S6-AAN / Forester SG 2.0X /A4 2.0 tfsiQ stage 2 / Laguna 2.0 family car

MihaiFlorescu

  • *
  • 13935
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Reparare ceas bord
« Reply #8 on: September 20, 2013, 10:11:59 AM »
Am lipit subiectul lui marius555 cu altul deschis acum mult timo. marius555, fii atent unde deschizi subiecte noi si inainte de a face asta foloseste functia cauta. Este posibil ca si altii sa se fi intalnit cu aceasta problema.

Acum poti sa citesti mai sus si sa vezi ce se scrie.