Autokino Brasov
Subaru club Romania

Autokino Brasov

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #220 on: December 21, 2015, 15:57:32 PM »
Dacia are cota de piata mare doar prin prisma pretului, daca Subaru ar fi avut modele noi la 10k euro ar fi fost pe toate drumurile.
...
Exact.  Daca nu ar fi factorul pret,  toata lumea ar avea Lamborghini, Bugati , Mercedesuri si Ferrari-uri noi.  Dar din pacate pretul unei masini selecteaza clientela.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #221 on: December 21, 2015, 16:21:55 PM »
Sese, ce faci tu aici e un fel de "Dacă ai fi dealer pentru o zi?.." Tu stii mai bine ce si cum.  Nu vei gasi raspunsul potrivit pentru ca fiecare are alt domeniu de activitate, iar cel care are acelasi business ca si tine ma indoiesc ca o sa iti puna pe tava formula lui de a atrage clienti.

Munca ta, banul tau, aduci ce vrei, ceri cat crezi, castigi cat poti. La urma urmei daca iesi pe profit sau pierdere nu o sa fie niciodata meritul sau vina noastra.

In final, rolul forumului este altul decat acela de a formula solutii de marketing. Ne cunoastam, ne imprietenim, ne cunoastem mai bine masinile si pasiunile, ne ajutam intre noi si castigam experienta.

De aici trebuie sa culegi doar ce iti este necesar si sa te folosesti de feedbackul dat de clientii tai pentru serviciile oferite. Cum iti faci ordine in casa, e treaba ta. Tu stai acolo, nu noi.


Ca altfel incep sa scriu si eu balarii si incep sa intreb lumea cum pot sa fac un plan de crestere a echipei de servicii IT in Romania in detrimentul echipei de IT la fel de competenta din India dar la 1/3 din cost. O sa aud 1.000 de teorii dar pana la urma tot curul meu zboara din firma daca nu ofer calitatea necesara cu bugetul alocat.

Craciun fericit! Ne auzim dupa revelion. Posibil sa raman fara Subaru fix la intalnirea aniversara de 6 ani si poate punem in practica ideea aia cu masina la testat 2-3 zile cat dureaza evenimentul nostru. Si uite asa trecem Autokino pe bannerul intalnirii si apare in poze ca partener oficial al intalnirii aniversare. Clienti noi nu iti garanteaza nimeni, dar prezenta inseamna existenta, care poate fi si in mintea consumatorului atunci cand va avea nevoie de ceva ce voi oferiti.
« Last Edit: December 21, 2015, 16:25:17 PM by MihaiFlorescu »

UXE

  • 1731
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #222 on: January 30, 2016, 17:13:03 PM »
Stie cineva daca service-ul este deschis in general si sambata? Daca da, pana la ce ora?

Site-ul este in constructie momentan.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #223 on: January 31, 2016, 17:09:42 PM »
Din cate stiu, era deschis pana pe la 12-1 pm.
Da-le un telefon. Pe mine m-au primit sambata cu un telefon in prealabil pe la 9 dimineata.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #224 on: February 01, 2016, 09:45:33 AM »
Programul de lucru showroom / service e luni-vineri 8-17.30, sambata 8-13.

Tel receptie 0268 337788
Service mecanica 0745 030490 Ovidiu Munteanu
Tinichigerie-vopsitorie 0745 043175 Robert Lutu


moguai

  • 2814
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #225 on: February 01, 2016, 10:42:29 AM »
as veni si eu pt revizie la voi, chit ca trebuie sa plec din buc. de cand am aflat ca SMT pune apa in antigel, nu mai am incredere in ei :(
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #226 on: February 01, 2016, 11:51:31 AM »
Cel mai rau este ca toti producatorii pun apa in antigel. :)
Orice antigel este o solutie apoasa de alcool + alte substante.
In functie de concentratie se modifica atat punctul de inghet cat si cel de fierbere.
« Last Edit: February 24, 2016, 17:26:22 PM by Wrangler »
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #227 on: February 01, 2016, 12:21:52 PM »
@moguai - daca ne vedem in weekwnd la Sibiu, poate te intorci prin Bv spre Bucuresti, si facem si revizia - sau in ordine inversa.

Anunta-ne din timp daca e cazul.

moguai

  • 2814
Autokino Brasov
« Reply #228 on: February 01, 2016, 12:40:50 PM »
Cel mai rau este ca toti producatorii pun apa in antigel. :)
Orice antigel este o solutie apoasa de alcol + alte substante.
In functie de concentratie se modifica atat punctul de inghet cat si cel de fierbere.

De acord, dar cand vezi aici ca unui subarist i a inghetat antigelul in sistem, te pune pe ganduri.

Auto-kino: in martie va fi operatiunea, probabil intr o sambata. Sun din timp oricum.

Sent from my iPhone using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Impreza 2016
« Reply #229 on: February 24, 2016, 15:13:59 PM »
Impreza a ajuns, asa cum am promis. Adica impreza au ajuns..doar ca una din ele e pe comanda, adusa direct pentru vanzare.

Asta e stirea la cald si niste imagini la fel. Voi reveni curand cu preturi si/sau raspunsuri, daca e cazul.

Enjoy! 
https://www.facebook.com/AutoKinoBv/posts/521680778010671

celalalt

Răspuns: Impreza 2016
« Reply #230 on: February 24, 2016, 15:16:36 PM »
Cum ar fi spus Clarkson... c e e - apostrof D.Seamana a altceva.

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza 2016
« Reply #231 on: February 24, 2016, 15:48:33 PM »
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #232 on: February 24, 2016, 16:13:34 PM »
Mutat in topicul Autokino. Rog orice referire la vanzare sau servicii oferite sa se faca in acest loc.

Multumesc.

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #233 on: February 29, 2016, 15:42:37 PM »
In ultimele 2 saptamani, am fost de 2 ori la Autokino, o data cu WRX-ul, pentru o schimbare lichid de frana + placute si prins ornamente de langa usa spate -  am platit cu voucher-ul primit de la Alex, totul a fost in regula.
A doua oara am fost cu SG-ul, pentru revizia de 60.000 si-am schimbat filtre, lichide si curea alternator.
In ambele dati s-a respectat ora la care am avut programarea, s-au inspectat masinile in amanunt, mai ales la bucsaraie. Totul a fost in regula, placutele au trebuit comandate dupa ce s-a inspectat masina, au venit in aceeasi zi si au fost montate rapid, oamenii faini, preturi ok pentru o reprezentanta auto, impresia generala este una pozitiva si cu siguranta voi reveni acolo.
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #234 on: February 29, 2016, 17:04:36 PM »
Mersi bocu, musiu!

Mai e un forumist cu masina la noi in perioada asta, cu care nu pot spune ca ne-am sincronizat tocmai perfect in ce priveste programarea; privitor insa la motivul pentru care a venit la noi si calitatea reparatiei, sper ca nu ii vom insela asteptarile si increderea.

Elvi

Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #235 on: March 21, 2016, 22:48:01 PM »
Buna seara,

Va solicit o programare pentru revizia de 15k la un Forester cumparat de sotul meu in anul 2015 si care are seria de motor: JF1SJGL85FG196305.

Fiind din Bucuresti as prefera sa ajung la Dvs sambata pe 26 la prima ora.

Astept sa imi confirmati solicitarea.
Multumesc.

Sese

  • 468
Răspuns: Fiabilitate Boxer Diesel
« Reply #236 on: March 23, 2016, 09:18:53 AM »

Tot la autokino au fost rectificate toate probleme depistate la cumparare , in ideea ca voi avea suportul lor in caz ca pateste ceva motorul. Si suport a existat in spiritul romanesc de actualitate.



Pana la un punct nici noi n-am stiut de regula cu 6 ani si 200.000 km. Aflasem insa la momentul la care ti s-a defectat tie motorul.
Nu aveam posibilitatea de a solicita importatorului o garantie atata timp cat primisem aceasta notificare. Cred ca intelegi asta, nu? Cu siguranta nu ne puteam transforma in avocatul tau, s-ar fi putut interpreta ca avem vreun interes financiar in chestiune.

Cu toate acestea, cand ni s-a cerut sa trimitem claim-ul am facut acest lucru personal, in aceeasi zi!

Daca blocarea unei sume importante de bani vreme de trei luni, coroborate cu decontarea unei sume de 580 de lei pentru o operatiune de amploarea aceea ti se pare un ajutor "romanesc" atunci am sa-ti spun ca in Germania problemele de motor ale dieselului au fost tratate in regim de culanta, toti clientii achitand, in functie de anul de fabricatie si numarul de kilometrii, sume intre 500 si 4000 de euro.

Daca nici atunci nu ma crezi atunci iti sugerez sa faci o cautare Subaru pe mobile.de selectand "beschaedigte Fahrzeuge"".
Toate masinile de acolo cu mentiunea Motorschaden au primit Ajutorul German.

Un sut in dos!

Sese

  • 468
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #237 on: March 24, 2016, 14:56:56 PM »
Am redeschis astazi pagina subarubrasov.ro. Inca nu e varianta definitiva, mai muncim la ea.

Stiu ca a fost criticata, as aprecia niste pareri cu privire la noul format.

Multumesc.

moguai

  • 2814
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #238 on: March 24, 2016, 15:16:12 PM »
Sese, am mai zis dar o repet, de ce nu luati legatura cu diversi bloggeri, reviste auto etc si sa le dati cate o masina sa faca un review? aveti cam toate modelele pe stock...
chiar printre noi avem un blogger subarist urmarit si apreciat de multa lume.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Sese

  • 468
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #239 on: March 24, 2016, 16:38:48 PM »
Urmeaza sa facem si asta, da.
Avem un Outback nou si vom inmatricula si un Forester facelift.

Va fi si a treia masina, prin mai, nu stiu daca un XT sau ul Levorg. O benzina, oricum.