Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
Subaru club Romania

Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran

celalalt

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub
« Reply #20 on: November 11, 2010, 15:48:23 PM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan
7. Celalalt(pai nu?)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub
« Reply #21 on: November 11, 2010, 16:07:52 PM »
Hai ca ne strangem incet incet. Ar fi bine ca pana la sfarsitul lunii sa avem lista completa.

Va mai rog ceva:
- sa va ganditi la un program. Cand sunt mai multe idei este mai bine si trebuie sa placa tuturor, mai ales acum cand suntem putini.
- sa incepem propunerile de locatie desi vad ca majoritatea au zis Rucar-Bran
- sa ne spuneti daca aveti relatii pe la primarii/politie careva

Si acum am sa argumentez de ce va rog ultimul punct. Exemplul cel mai bun pe care il am in minte este legat de Sinaia (aflata in drumul nostru daca ramanem la Rucar-Bran-Moeciu). Jumatate din drumul catre cota era inchis (la modul semn de accesul interzis si atat, nu gard sau bariera). Suntem subaristi (unii in devenire) si drumul vazut din telecabina (cel inchis) era curatat dar acoperit de un strat mic de zapada  ::). Asta se traduce in distractie maxima. Eu am vorbit cu un salvamontist si mi-a spus ca au pus semnul de interzis la misto, ca sa se duca lumea la telegondola sa mai dea un ban la primarie si ca pe drumul respectiv nu ma opreste nimeni daca o iau cu masina. Acum e ok o masina strecurata pe acolo, dar cand avem deja 10 masini e posibil sa se sesizeze politia + ca nu este sigur (mai pot veni masini de pe contrasens - desi o rezolvam si pe asta cu niste walkie talkie).

Acesta era doar un exemplu si voi intreba si eu rude/prieteni daca au cunostinte in zona la primarii/politie. Daca stiti drumuri inchise pe timp de iarna (si cat de cat curatate) ce pot fi accesate fara probleme, dati de stire.

celalalt

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub
« Reply #22 on: November 11, 2010, 21:21:27 PM »
pai de ce sa mergem prin sinaia spre rucar?e mai misto drumul pe partea cealalta....

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub
« Reply #23 on: November 11, 2010, 21:51:02 PM »
Era doar un exemplu :) Am mers si eu pe partea cealalta anul trecut din greseala pot spune si am fost surprins de cat de frumos e. Oricum, trebuie sa ne gandim cu ce sa umplem cele 2 zile. Am in minte ceva dar vreau sa aud si ideile voastre.

Seara buna!

celalalt

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub
« Reply #24 on: November 11, 2010, 22:49:05 PM »
pai putem umple serile simplu si romanesc....gratare........bere.......si multe manele ;D ;D ;D...
glumesc.ar mai fi o varianta sa mergem la zarnesti.acolo e un circuit de motocross,pe care l-am parcurs de vreo 5 ori si mi se pare foarte tare.Dar trebuie sa ma interesez de omul cu pensiunea,daca se poate in perioada respectiva.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #25 on: December 03, 2010, 17:43:47 PM »
Am o sugetie! La Fundata este un hotel fain la ferma de struti daca stiti! Veniti cu propuneri sa alegem locatia.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #26 on: December 04, 2010, 10:44:12 AM »
O sa ne uitam in weekend dupa locatii, dar in principiu eu sunt de acord cu zona respectiva. O sa dam luni un mail tuturor membrilor sa finalizam lista participantilor si sa incepem o lista cu locatii.

Sper sa ne strangem destui.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #27 on: December 07, 2010, 14:00:42 PM »
M-am uitat la oferta de cazare in zona Bran-Moeciu-Fundata-Rasnov si preturile pentru vile/pensiuni sunt undeva la 80-120/camera dubla, iar pentru hoteluri.moteluri urca pana pe la 150-160/camera dubla. Sunt multe centre de cazare frumoase si cu imprejurimi la fel de frumoase si nu cred ca vom avea probleme in a gasi un loc frumos.

Va rog sa mai updatati lista cu participanti pentru ca in functie de numar alegem si cazarea (unele vile sunt micute 4-5 camere, altele mai mari) sau daca nu ne strangem destui poate facem ceva scurt, fara sa stam peste noapte. O sa dam un mail tuturor membrilor ca poate se mai trezesc si cei adormiti de frig.

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #28 on: December 07, 2010, 14:30:14 PM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #29 on: December 07, 2010, 16:47:28 PM »
salut

sunt nou pe aici dar vreau sa vin si eu, sper ca pana atunci sa rezolv  micile probleme cu masina.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #30 on: December 07, 2010, 16:50:56 PM »
Bun venit! Cand te hotarasti copiezi lista de mai sus, te adaugi si pe tine cu cate persoane vrei si postezi mesajul ;)

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #31 on: December 07, 2010, 16:54:48 PM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #32 on: December 07, 2010, 22:43:53 PM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. Rebacus

Gata, esti si tu pe lista participantilor ;)

Cei care vor sa participe sunt rugati sa copieze lista si sa se adauge la sfarsit (daca nu sunteti deja trecuti pe ea).
« Last Edit: December 07, 2010, 22:46:14 PM by MihaiFlorescu »

gorady

  • 203
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #33 on: December 07, 2010, 23:11:57 PM »
Salutare
Sigur o sa ma alatur si eu grupului.


PS Sper sa ma tin de voi :)
Glumele mele sunt ca mersul la pescuit: s-ar putea să nu prinzi nimic.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #34 on: December 08, 2010, 09:46:07 AM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. Rebacus
11. gorady

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #35 on: December 08, 2010, 14:51:51 PM »
Felicit aceasta initiativa!
Mai doresc sa va aduc aminte faptul ca pentru testul dyno oferit de noi nu s-a prezentat nimeni in urma nominalizarii ce putea fi facuta.
Inca este de actualitate si cel care a fost nonimalizat poate sa se prezinte la test cu rugamintea de a fi informat despre asta de un admin al acestui forum.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #36 on: December 08, 2010, 21:17:27 PM »
Felicit aceasta initiativa!
Mai doresc sa va aduc aminte faptul ca pentru testul dyno oferit de noi nu s-a prezentat nimeni in urma nominalizarii ce putea fi facuta.
Inca este de actualitate si cel care a fost nonimalizat poate sa se prezinte la test cu rugamintea de a fi informat despre asta de un admin al acestui forum.


Sal. Ca ”profan” ce sunt, spune-mi te rog ce este testul dyno?
Merci
« Last Edit: June 17, 2011, 15:39:37 PM by stefanbv »
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #37 on: December 08, 2010, 21:21:54 PM »
M-am uitat la oferta de cazare in zona Bran-Moeciu-Fundata-Rasnov si preturile pentru vile/pensiuni sunt undeva la 80-120/camera dubla, iar pentru hoteluri.moteluri urca pana pe la 150-160/camera dubla. Sunt multe centre de cazare frumoase si cu imprejurimi la fel de frumoase si nu cred ca vom avea probleme in a gasi un loc frumos.

Va rog sa mai updatati lista cu participanti pentru ca in functie de numar alegem si cazarea (unele vile sunt micute 4-5 camere, altele mai mari) sau daca nu ne strangem destui poate facem ceva scurt, fara sa stam peste noapte. O sa dam un mail tuturor membrilor ca poate se mai trezesc si cei adormiti de frig.
Poate ai niste propuneri concrete ca sa demaram efectiv aceasta intalnire. Cred ca este mai fain la vila/pensiune, este mai intim decat un hotel. In functie de cati se inscriu ar fi ok sa inchiriem o vila completa.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #38 on: December 08, 2010, 22:26:59 PM »
@stefanbv: Pai tocmai de asta am zis sa facem lista cu participanti ca sa vedem daca suntem destui pentru o vila sau nu. Promit ca pana la sfarsitul saptamanii sa ma uit la cazare si o sa incerc sa vin cu cateva propuneri. Sunt foarte foarte multe locuri de cazare peste tot si este greu sa aleg un loc.

@celalalt: Serban, ziceai ca stii pe cineva cu o vila pe la Moeciu. Poate vorbesti sa vezi ce si cum. Am fi 12-15. Mai sunt cativa care inca nu au confirmat, dar ar vrea sa mearga.


Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #39 on: December 09, 2010, 11:30:00 AM »
He-He! Abia astept "drumetia" asta. Sper sa ma tin dupa voi, ca din cate stiu forester diesel este cel mai "puturos" subaru.... :P
Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)