Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
Subaru club Romania

Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #40 on: December 09, 2010, 19:43:35 PM »
He-He! Abia astept "drumetia" asta. Sper sa ma tin dupa voi, ca din cate stiu forester diesel este cel mai "puturos" subaru.... :P
Salut,
Aici gresesti... am vazut un test comparativ si diselul l-a depasit la toate capitolele pe ”benzinarul” 2.0.
Asa ca nu dispera ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #41 on: December 09, 2010, 21:14:30 PM »
@sebastian: Multumim pentru oferta. Cred ca vom face o tragere la sorti cu ocazia acestei intalniri

@Silviu: Stai linistit ca in lista sunt numai aspirate si diesel din cate stiu eu ;)

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #42 on: December 10, 2010, 14:42:02 PM »
eee... Atunci e bine... Ma gandeam ca or sa fie predominant sti-uri... Oricum o sa fie foarte frumos... :)
Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)

celalalt

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #43 on: December 10, 2010, 19:00:03 PM »
crezi ca fan club subaru e dupa marimea ..... motorului?oricum nu face nimeni liniute pana acolo

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #44 on: December 10, 2010, 19:18:54 PM »
mai sunt si suflatoare b-)
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #45 on: December 11, 2010, 15:46:45 PM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. Rebacus
11. gorady
12. Albert Sper sa ajung nu sunt inca 100% sigur, oricum vin singur
Am încercat să încarc poze de pe Foresterul meu, dar nu prea mi-a reușit. Poate cineva să mă ajute?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #46 on: December 11, 2010, 15:54:47 PM »
Albert, ai mp de la mine. Hai ca ne strangem ceva ;D

bakero

  • 29
  • SUBARU.FRIENDS INCLUDED
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #47 on: December 11, 2010, 19:46:13 PM »
salutare!
Ma bucur foarte tare c-ati facut o gasca misto!
S-ar putea,sa ajung si eu... 3 zile de relax n-ar strica.depind de "programul meu artistic" care ma seaca  >:(

astept sa hotarati o locatie...eu vin oriunde  ;D

SUBARU.FRIENDS INCLUDED

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #48 on: December 12, 2010, 13:04:10 PM »
Dimineata asta am cautat cazare pe internet. M-am uitat dupa cazare pentru 12-16 persoane estimativ si ce se vede mai jos am gasit. Am cautat sa existe si camere mari (living, sala de jocuri) unde sa ne putem strange seara la un vin fiert ;D Cititi si veniti cu pareri.


1. Moeciu - Complex Cheile Gradistei. Sunt multe vile in complex si ca exemplu pot da Casa Dorina cu 16 locuri de cazare (60 lei persoana/fara mic dejun/camera dubla). Singura posibila problema este ca au majoritatea camerelor cu pat matrimonial, dar asa este peste tot.

2. Moeciu - Hotel Cheia (61 locuri de cazare) - pret 70 lei persoana/fara mic dejun/camera dubla. Au si camere cu paturi separate si multe spatii unde ne putem strange.

3. Bran - Club Vila Bran (111 camere in multe vile si mai mici si mai mari, loc pentru foc de tabara, si tot ce trebuie. Pret 40 lei/persoana/camera dubla/fara mic dejun. Este un complex destul de mare. Trebuie sa ne grabim daca vrem sa prindem o vila mai mica doar pentru noi. Altfel, va trebui sa impartim una mai mare cu altii.

4. Bran - Hotel Vila Transylvanian Inn. 60 lei/persoana/camera dubla/ mic dejun inclus. Vedere asupra Branului, terase, living etc. foarte frumos dar nu am gasit nicaieri capacitatea de cazare.

Majoritatea centrelor de cazare au restaurant si loc pentru gratar.
La Fundata si Rasnov preturile erau destul de mari (90-120 lei de persoana) si nu m-am uitat atent. La Balea Lac este foarte frumos dar pretul este pe masura si s-ar putea sa ramanem inzapeziti desi avem Subaru. Ar mai fi multe locuri de cazare la Cheia, dar cum nu s-a propus nu m-am interesat. Toate cazarile le-am gasit pe infoturism. Puteti intra si voi pentru poze.


Ce ramane de facut? Trebuie sa stabilim numarul final de participanti saptamana viitoare si apoi sa incepem sa sunam, sa ne interesam de pret pentru ca pe site erau ofertele decat pe luna Decembrie si in final sa rezervam pentru ca nu se stie daca vom mai prinde locuri bune.

Astept si propunerile voastre. Poate aveti cunostinte in zona sau mai stiti alte locuri frumoase.

Duminica placuta!
« Last Edit: December 12, 2010, 13:07:29 PM by MihaiFlorescu »

celalalt

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #49 on: December 13, 2010, 09:27:54 AM »
N-am avut timp sa ma interesez de moieciu,dar suna bine vila bran.Nu neaparta de bani,cat faptul ca e misto acolo....Au un bors de gaina care merita

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #50 on: December 13, 2010, 16:31:29 PM »
Bran suna bina  :) Abia astept

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #51 on: December 14, 2010, 21:30:13 PM »
Haideti sa finalizam lista pana la sfarsitul saptamanii sa stim ce fel de vila cautam. Dupa intalnirea de asta seara se pare ca m-am uitat gresit pentru 12-15 persoane si ca de fapt batem spre 20. Va rog sa updatati lista pe rand.

Dupa ce terminam cu locatia trecem si la programul artistic. Unii dintre voi ati aflat deja cam ce idei am si ramane sa mai discutam pe tema asta. Cum a zis si stefanbv (care nu e din Brasov, ci il cheama Brasov ;D scuze de confuzie) o sa facem o intalnire cu ceva timp inainte sa punem banii de avans si sa stabilim detaliile.

Sunt sigur ca va fi ceva frumos. Daca mai doreste cineva sa se bage la organizare, un ajutor ar prinde bine. Momentan nu este nevoie, dar nu se stie niciodata.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #52 on: December 14, 2010, 22:56:03 PM »
Mihai, stai linistit asa, cum ti-am spus m-am obisniut cu confuzia ;D... da un dead line pentru 20 dec. sa vedem cati ne strangem sa vedem ce vila se incadreaza cu cerintele noastre. Daca ai nevoie de ajutor, te poti baza pe mine.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #53 on: December 14, 2010, 22:59:17 PM »
am uitat... sa precizeze fiecare daca vrea o camera sau se cupleaza cu altcineva pe o camera. E bine de stiut cate camere sa rezervam.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #54 on: December 15, 2010, 09:49:48 AM »
Scrieti cate persoane mai bine ca sunt si camere de cate 3. Multe din vile au chiar si un mic apartament unde incap 3-4 persoane. Aranjamentul il facem noi dupa.

Stefan

  • 620
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #55 on: December 17, 2010, 20:21:27 PM »
Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv
6. Stefan + 1
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. Rebacus
11. gorady
12. Albert
Sal, nu voi veni singur deci count me in +1. Daca e sa ne vedem pe undeva sapt viitoare da-ti un semn din timp si ne vedem. Spor.

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #56 on: December 18, 2010, 11:00:56 AM »
Salut

As vrea sa vin si eu  dar nu m-am inscris pana acum deoarece abia ieri (mai exact aseara la 7:00 :-) ) am luat masinuta , un 2.0XS T-D.

Cand se face rezervarea camerelor? Abia in ianuarie o sa stiu daca am liber acel weekend.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #57 on: December 18, 2010, 11:33:15 AM »
Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea mult timp de acum inainte! Am vrea sa avem lista gata pana luni ca sa incepem sa cautam cazare. altfel riscam sa ramanem fara. In functie de ce gasim e posibil sa ramana o camera goala sau 1-2 locuri in plus, mai bagam un pat, vedem noi cum facem. Sa gasim o cazare sigura si apoi vorbim. weekend placut in continuare!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #58 on: December 19, 2010, 16:40:44 PM »
Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe
4. Scuby
5. stefanbv + 1 ( o camera )
6. Stefan + 1
7. Celalalt(pai nu?)
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. Rebacus
11. gorady
12. Albert
 

No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #59 on: December 20, 2010, 01:13:42 AM »
sal eu sunt nou la voi aici dar as vrea sa vin la intlnire...mai ales ca e prima masina japoneza care am luato si sunt forte entuziasmat si as vrea sa pot primi sfaturi de la voi ..bft