Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
Subaru club Romania

Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #60 on: December 20, 2010, 01:28:02 AM »
aaa si la mine 2 pers vin si cu pretena :P

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #61 on: December 20, 2010, 10:14:24 AM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe + 1
4. Scuby
5. stefanbv + 1 ( o camera )
6. Stefan + 1
7. Celalalt + 1.5
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. Rebacus
11. gorady
12. Albert
13. Alyuta + 1

Daca matematica mea este buna, suntem 19 sigur + 2 incerti. Hai pana la sfarsitul zilei sa incercam sa facem tragem linie.

2xGhe, am pus eu +1 la tine. Ziceai la intalnire ca sigur mai vii cu cineva.
« Last Edit: December 20, 2010, 15:50:03 PM by MihaiFlorescu »

celalalt

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #62 on: December 20, 2010, 15:44:12 PM »
Mai pune si la mine +1 si 1/2.Daca vremea permite cat de cat,vin cu tot familionu  ;D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #63 on: December 20, 2010, 16:07:26 PM »
Ok! Cautam vila de 20 +/- 1 persoane

Am o rugaminte la majoritatea dintre voi. Astept un mesaj privat cu numarul de telefon. Scuby, Claudiu, Serban, am numerele voastre. Restul va rog sa mi le trimiteti mie sau lui Dan. Comunicam mai usor si daca apar modificari ne gasim mai repede. In plus vreau sa am si confirmarea telefonica din partea voastra inainte de a rezerva ceva.

PS: pentru cei cu nume de utilizator mai ciudat: astept si numele complet sau macar prenumele in mesaj. Multam!
PS2: numerele noastre de telefon le gasiti in sectiunea feedback
« Last Edit: December 20, 2010, 22:00:42 PM by MihaiFlorescu »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #64 on: December 21, 2010, 16:50:55 PM »
Update vila Bran:

1. "Va multumim pentru interesul manifestat fata de Club Vila Bran!
 Va putem pune la dispozitie 10 camere duble pentru perioada 21 - 23.01.2011 (2 nopti), la tariful de 60 lei/cam/noapte. Fiecare camera are grup sanitar propriu, TV si balcon! In mod normal tariful unei camere este de 140 lei/noapte.
Fiind cazati la noi aveti acces gratuit la urmatoarele facilitati din baza de agrement:
                        - tir cu arcul,panou de alpinism, tiroliana, minigolf, biliard;
                        - teren de tenis, tenis de picior, volei pe nisip, darts;
                        - complex cu piscina incalzita, sauna, sala de fitness, sah si mese de ping-pong (necesita echipament adecvat).
                        - echitatie (plimbare cu calul si poneiul); etc."

2. "In weekend avem sejur de minim 2 nopti obligatoriu!!! In conditiile in care nu puteti rezerva 2 nopti, va rugam reveniti cu un
e-mail sau telefon dupa data de 10 ianuarie 2011, pentru a reverifica disponibilitatea si a va comunica tarifele."

Vestea buna e ca avem multe incluse si la un pret fooooarte bun. Vestea proasta este ca trebuie sa stam 2  nopti si nu cred ca poate nimeni :( trebuie sa mai cautam in alta parte.
Va tin la curent. Sunteti liberi sa cautati si voi oferte si sa le postati pe forum. Le asteptam cu interes!

Si un mic update la lista. Crestem putin numarul incertilor si scadem numarul celor confirmati:
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe + 1
4. Scuby
5. stefanbv + 1 ( o camera )
6. Stefan + 2
7. Celalalt + 1.5
8. Silviu Nistor   (2 persoane)
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur)
10. gorady
11. Albert
12. Alyuta + 1
« Last Edit: December 23, 2010, 09:56:18 AM by MihaiFlorescu »

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #65 on: December 23, 2010, 13:27:16 PM »
Hai sa mergem doua nopti. Vineri si Sambata! Sa auzim pareri. Eu pot sa stau doua nopti.
Va urez la toti un Craciun Fericit!
P.S. Aveti gija la carnati! ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #66 on: December 23, 2010, 15:38:59 PM »
Eu nu pot de vineri si cred ca sunt mai multi in situatia asta. Mai astept o oferta de cazare de la o vila cu multe locuri. Pana vine, ce ziceti de asta: http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/pensiunea_ego___pensiunea_bunului_simt-c40592.html ?

Multumesc Stefan Cotarta pentru ajutor ;)

In alta ordine de idei inca nu am primit un numar de telefon de la Vlad Onioi, Gorady si Silviu Nistor desi am trimis si mesaje private. Silviu zicea la ultima intalnire ca e hotarat si mai vine cu o persoana dar de ceilalti doi nu stiu nimic..

1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe + 1
4. Scuby
5. stefanbv + 1 ( o camera )
6. Stefan + 2
7. Celalalt + 1.5
8. Silviu Nistor   (2 persoane) ???
9. Vlad Onioi (posibil 1, dar nu e sigur) ???
10. gorady ???
11. Albert
12. Alyuta + 1

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #67 on: December 23, 2010, 16:13:19 PM »
Abia astept  ;D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #68 on: December 23, 2010, 17:00:46 PM »
Am gasit (adica Stefan Cotarta a gasit si mi-a dat link) ceva ce cred ca ni s-ar potrivi, si anume o vila cu multe locuri de cazare unde avem sanse sa gasim camere pentru cei care se hotarasc mai tarziu si in acelasi timp o vila care sa accepte cazare o singura noapte (majoritatea la care am intrebat au spus ca accepta minim 2 nopti). Avem loc pentru gratar, restaurant propriu, locuri de parcare suficiente etc.: Detalii aici: http://www.turistinfo.ro/bran/cazare-bran/vila_alisa-c71.html

Oferta: Urmare solicitarii dvs., in perioada 22-23.01.2010  (1 noapte) va putem oferi cazare in 8 camere DBL  la tariful de 100 Ron/ noapte/camera DBL.
 
Tariful de cazare include micul dejun, taxa de statiune si TVA.
 
Masa se poate servi in restaurantul situat la parterul vilei intr-o ambianta eleganta si rustica.
Va transmit in attach. variantele de mese pentru grupuri organizate, Dvs. aveti posibilitatea de a alege in functie de preferinte.


Stiu ca pretul este mai mare dar cam asa se gaseste peste tot pentru o singura noapte de cazare in weekend, in sezon si in plus aici avem inclus micul dejun si taxa de statiune platita, deci si la cele cu 40lei fara mic dejun si taxa de statiune tot la 50lei/persoana ajungeam. Ce spuneti? Daca nu gaasim ceva mai bun pana luni rezervam la asta?
« Last Edit: December 23, 2010, 17:06:57 PM by MihaiFlorescu »

Stefan

  • 620
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #69 on: December 23, 2010, 17:24:02 PM »
Eu zic ca este mai mult decat OK. Dam o data de inghet a "echipei"? Ar trebui sa dam si ceva avans sa fim siguri ca nu avem surprize, parerea vostra?


MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #70 on: December 23, 2010, 17:32:21 PM »
Update la lista:

1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe + 1
4. Scuby
5. stefanbv + 1 ( o camera )
6. Stefan + 2
7. Celalalt + 1.5
8. Silviu Nistor   (posibil +1)
9. gorady
10. Albert
11. Alyuta + 1

Eu as vrea ca saptamana viitoare pana miercuri sa avem rezervarea facuta si avansul strans. Nu stiu acum cati sunt plecati din tara. Pot sa pun eu pentru cativa care vin sigur. De obicei se percepe un avans de 50%.
« Last Edit: December 24, 2010, 17:50:31 PM by MihaiFlorescu »

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #71 on: December 24, 2010, 17:16:20 PM »
Da, eu vin 100%. Nu stiu inca ce sa zic de a2a persoana dak mai poate veni sau nu, o sa-ti dau un raspuns pt ea dupa craciun.
Imediat iti dau PM cu nr meu.
Craciun fericit tuturor!
Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)

Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #72 on: December 26, 2010, 21:55:11 PM »
Abia acum am reusit si eu sa citesc tot ce ati scris in ultima vreme despre acest subiect.
Eu nu pot sa vin decat sambata seara (am vazut ca erau si idei de vineri pana duminica).
Mi se par toate vilele ok, numai sa aiba locuri. Parerea mea este ca dupa revelion ar trebui facuta o rezervare cu un eventual avans de minim 25-50% ca sa fim siguri de locuri.
Subaru Forester Boxer Diesel 2009 :X:)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #73 on: December 27, 2010, 16:34:28 PM »
Mihai, cand tragem linie si strangem avansul? Eu mai sunt pe 28 si 29 disponibil. Ma intorc pe 5 ian.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 1 an de subarufanclub (22-23 Ianuarie)
« Reply #74 on: December 27, 2010, 16:55:30 PM »
Pai hai ca am pus piciorul in prag si am luat o hotarare. Am sunat la vila si am confirmat rezervarea a 8 camere duble in conditiile si la tariful mai sus mentionate. 50 lei de persoana cu mic dejun si taxa de statiune mi se pare o oferta foarte buna. Doamna Diana, persoana de contact de la Vila Alisa, a spus ca inregistreaza cererea noastra fara a fi nevoie de achitarea unui avans. Detalii privind plata vor veni pe email si se vor discuta in luna Ianuarie. Avem parte de intelegere! I-am spus doamnei ca este greu sa ne strangem acum 16 persoane, unii fiind deja plecati.


Schimb titlul imediat si adaug si locatia. Pentru cei care nu sunt pe lista si nu stiu sigur daca pot veni, va spun ca mai sunt camere libere destule, am vorbit la vila si am anuntat ca este posibil sa mai rezervam 1-2-3 camere in functie de cati doritori mai sunt si ca abia in Ianuarie aflam. Ramane ca la plata avansului sa anuntam daca mai dorim camere in plus sau nu. Daca intervin schimbari la cei deja confirmati, va rog sa imi dati un telefon URGENT. Aveti toti numarul meu. Pentru cei care nu il au inca, il gasiti in sectiunea feedback a forumului.

Ne intalnim in Ianuarie (cei din Bucuresti) si discutam, punem avans, stabilim program, traseu etc. si apoi il discutam pe forum.

PS: Am o rugaminte la voi. Va rog sa va actualizati locatia in profil ca sa stim care de unde este. Albert este singurul din afara Bucurestiului din cate am observat, dar sunteti mai multi fara locatia actualizata asa ca trebuie sa stim din ce parte vine fiecare.
« Last Edit: December 27, 2010, 17:03:23 PM by MihaiFlorescu »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
« Reply #75 on: December 29, 2010, 13:11:52 PM »
Informare

Stimate Domnule Florescu,
 
Va multumim ca ati ales sa fiti oaspetii locatiei noastre.
 
Prin prezenta confirmam pre-rezervarea Dvs. pentru 8 camere DBL la tariful de 100 Ron/ noapte/camera .
 
Dupa Anul Nou, va vom comunica datele firmei in vederea efectuarii platii avansului.
 
Va dorim UN AN NOU CU SANATATE SI LA MULTI ANI!
 
Cu stima,
 
DIANA  BANCILA

Răspuns: Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
« Reply #76 on: December 30, 2010, 19:30:47 PM »
sal. vreau sa vin si eu,insa ,suntem  4 persoane (dintre care unu are 2.6 ani si nu vreau sa mai am surprize) si nu vreau sa platesc doua camere(au pat suplimentar?? gratis sau.....)

Răspuns: Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
« Reply #77 on: December 30, 2010, 19:34:49 PM »
oricum nu scapati de mine si sa ma cazez in alta parte!!! vreau sa vin!!!!! ne vedem acolo unde o sa mergeti ... pe o bereee????

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
« Reply #78 on: December 30, 2010, 22:42:46 PM »
HAHAH! Hai ca m-ai distrat caldea. Asa cum cred ca am spus mai sus (dar nu bag mana in foc) am vorbit la vila si am anuntat ca este posibil sa mai luam 2-3 camere in plus de cele 8. Au si un apartament cu 2 camere si un living daca esti tentat, dar e mai scump (parca 300). Da-mi un mesaj privat cu numele tau si numarul de telefon si in Ianuarie cand strangem banii de avans si facem numarul final de camere te contactez sa imi spui sigur.

scuby

  • 47
  • SUBARU LEGACY 2.0 D MODEL 2008-2009
Răspuns: Intalnire aniversara. 22-23 Ian, Vila Alisa, Bran
« Reply #79 on: January 03, 2011, 15:06:35 PM »
1. Dan Pavel
2. Mihai Florescu
3. 2XGhe + 1
4. Scuby + 1
5. stefanbv + 1 ( o camera )
6. Stefan + 2
7. Celalalt + 1.5
8. Silviu Nistor   (posibil +1)
9. gorady
10. Albert
11. Alyuta + 1